fbpx

Yükleniyor...İmplant Fiyatları Türkiye

İZMİR İMPLANT

implant-dis-izmir.jpeg

Bir Dental İmplant Diş Başına Maliyeti Ne Kadardır?

Bir diş implantı maliyeti yüksek, ama bu gerçekten buna değer mi? Biri köprü, kısmi takma diş veya tam protez ile daha iyi durumda mı ve çok para kazandırabilir mi?

Dişlerini yenilemek isteyen herkes, diş hekimliği implantlarının maliyetlerini çok yakından karşılaştırmalı ve sonrasında çok pahalı bir sürpriz yaşamamalıdır.

Dental İmplantların Maliyeti Nedir?

Dental implantların maliyeti çok bireyseldir ve operasyonun karmaşıklığına ve zorluğuna, tanılamalara, yerleştirilecek olan implant sayısına, yeni dişlerin yapıldığı özel malzemeye ve gerekli diş performansına bağlı olarak değişmektedir.

 • Tedavi masrafları
 • Diş laboratuarının maliyeti ve
 • Malzeme maliyetleri.

Diş İmplantları Neden Bu Kadar Pahalı?

Dental implantların tanıtımı, dikkatli bir yaklaşım ve uygun malzemeler gerektiren karmaşık tedavilerdir. Pek çok insanın (diş hekimi, diş asistanı ve diş teknolojisi laboratuarındaki laboratuar teknisyeni) katılımı nedeniyle, çözüm diş implantı zaman alıcıdır.

Buna eklenen her hastaya bireysel hazırlık ve uyarlamadır. Bunun bir kemik yapısını düşünmesi gerekebilir.

Diş İmplantlarını Kim Öder? Sağlık Sigortası Ödeme Yapar Mı?

Dental implantların maliyeti her şeyden önce kendi kendine ödenir. Diğer, daha ucuz çözümler (kuronlar veya takma dişler gibi) bir anlam ifade etmediğinde diş hekimi sizi bilgilendirecektir.

Ancak, maddi destek için sağlık sigortası fonuna danışılmalıdır. Özel sigortalılar söz konusu olduğunda, bu sözleşme ile bireysel olarak düzenlenir, ancak genellikle maliyet varsayımı dikkate alınır. Kanuni sağlık sigortası takma dişler konusunda sabit bir sübvansiyon ödemektedir, ancak implantlara kendilerine katkı yoktur.

Dental İmplantlar En Ucuz Nerede?

Dental implantlar en ucuz ülkeler arasında Türkiye yer almaktadır. Bununla birlikte, tedavinin zaman alıcı ve danışma açısından yoğun olduğu belirtilmelidir. Bu nedenle, dental implantın tatil gezisi sırasında tamamlanabileceği garanti edilemez.

İzmir En iyi köprü diş
İzmir Köprü diş

Diş İmplantı Nereden Bulabilirim?

Lokal anestezi altında ve ayaktan tedavi bazında diş implantasyonu yapılır. Bu nedenle ilk temas dişçiye yol açar.

Daha fazla tedaviye karar verir ve uzmanlık gerektiren meslektaşlar için uzmanlaşmış uygulamalarda önerilerde bulunabilir veya tedaviyi kendisi yapabilir. Özel dental kliniklerde dental implantların yerleştirilmesi de mümkündür. Buradaki uzmanlık implantoloji denir.

Dental İmplant Maliyeti: Kapsamlı Uzman Rehberi

Doğal dişler aşınma, diş çürümesi veya hatta kazalar nedeniyle kaybedildiğinde, Türkiye İmplant Maliyeti takma dişlere alternatif genellikle yoktur.

İmplant kullanan sabit protezler, günümüzde en sık seçilen protez formlarından biridir. Modern implantlar, doğru bakım ve neredeyse gerçek dişler gibi hissetmek için ömür boyu dayanmaktadır. Bununla birlikte, maliyetler bazen çok yüksek olabilir – bu yüzden birçok hasta tedavi etmekten kaçınıyor.

Bir diş implantı için neye mal olabilir, mümkün olan en iyi şekilde nasıl tasarruf edebileceğiniz ve hangi alternatifleri bulunduğunu kapsamlı katkımla öğreneceksiniz.

Bir Diş İmplantı Nelerden Oluşur?

Bir diş implantı diş hekiminin hastanın çenesine sıkıca tutturduğu bir takma diştir. Ağızdan çıkartabileceğiniz çıkarılabilir protezlerin aksine, diş implantları sıkıca tutturulur ve böylece gerçek dişlerden neredeyse hiç ayırt edilemez. Hem kullanımda hem de temizlikte, yerleştirildikten sonra sağ dişleri gibi çalışırlar ve aynı şekilde muamele edilmek ve özen göstermek isterler.

İzmirde En iyi implant
izmirde implant

Gerçek dişlerimize kavramalarını sağlayan doğal diş kökü yerine, çenedeki bir diş implantının sıkılığını sağlar. Bu ameliyatı kullanmak için gereklidir – bu müdahale her zaman ucuz değildir ve implantın yüksek maliyetinin temel nedenidir.

Hangi Materyaller Ve İmplant Tipleri Vardır?

Bugün titanyum veya seramikten yapılmış dental implantlar var. Hangi materyali kullanmak istediğinize bağlı olarak, dental implant için maliyetler de değişir.

Titanyum implantlar en uzun ve en yaygın kullanılanlardır, çünkü bu malzeme vücutta çok iyi çalışır ve çabucak iyileşir. Ek olarak, seramik bir implanttan daha ucuzdur.

Seramik implantlar için, işlenmesi titanyuminkinden çok daha karmaşık olan zirkonya kullanılır. Bu nedenle, seramik implantlar titanyumdan daha pahalıdır.

Öte yandan, malzeme doğal dişlere benzer ve onlardan ayırt edilemez. Yarı saydam seramik sorunsuz bir şekilde karışır ve sadece uzmanlar tarafından tanınabilir.

Bir Diş İmplantı Maliyetini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Malzemeye ek olarak, diğer durumlar diş implantının fiyatını aşağı veya yukarı etkileyebilir.

En Önemli Faktörler:

 • Dişin konumu
 • Önceden var olan koşullar
 • Kemik yapısı
 • Tedavi ayrıntıları
 • Diş kronunun düzeltilmesi

vidali-dis-turkiye.jpg

Diş İmplant İçin Maliyet

Bir diş implantı maliyetinin ne olduğu, çeşitli faktörlere bağlıdır. Malzemenin fiyatlarına ek olarak, tedavinin karmaşıklığı ve süresi ile hazırlık önlemlerinin tümü burada bir rol oynamaktadır. Genellikle, implant yerleştirme için bir kemik yapısı gereklidir.

Diş İmplantının Maliyetleri Nasıl Belirlenir?

Çene içine sıkıca vidalanan dental implantlar, modern ve en kaliteli protezler için en zorlu değişkendir. Aynı zamanda bir implant estetik olarak ikna edici bir sonuç sunar. Bununla birlikte, dental implantlar uygun fiyata temin edilemez ve yapılan implant maliyetlerinin dikkatli bir şekilde hesaplanmasını gerektirir.

Bu nedenle miktar, implantlar için evrensel olarak geçerli değildir ve nihai sonuç daima bireysel koşullara bağlıdır. Diş hekiminiz, tercih ettiğiniz implant için ne kadar maliyet beklediğinizi kapsamlı bir şekilde size bildirmekten memnuniyet duyacaktır. Yasal sağlık sigortasından alınan sabit sübvansiyonlar, bireysel vakalarda olduğu kadar diş sigortasının veya özel sağlık sigortasının yararlarını da göz önünde bulundurmalıdır.

Maliyet Faktörleri Nelerdir?

İmplant maliyetleri bireyseldir. Operasyon maliyetleri, implantoloğun (ağız cerrahı), personelinin nitelikleri ve ayrıca implantta sabit diş protezleri ile yapılan sonraki restorasyon (diş kronu, diş köprüleri veya tam protez) fiyatı belirler.

Daha sonraki fiyat seviyesindeki önemli farklılıkları belirleyen malzemenin veya dental implantın kendisinin maliyeti (üretici fiyatı) daha düşüktür.

Diş teknisyeninin diş protezi üzerine yaptığı çalışmaların laboratuvar maliyetleri göz önünde bulundurulması gereken diğer bir faktördür. İlgili laboratuvar maliyetleri, yaratılacak sistemlerin ne kadar karmaşık olduğuna ve toplamda ne kadar diş implantı üretileceğine bağlıdır.

Bu nedenle, diş teknisyeni bir diş boşluğu için tek bir diş implantı oluşturmak için bir sıra diş için bir implant sistemi veya tam bir diş protezi üretmekten daha az çalışmaktadır. Sonuç olarak, diş implantı maliyetleri değişebilir. Ek olarak, diş kronları ve diş köprüleri biçiminde görünür aralıkta diş protezleri oluşturma maliyetleri ek faktörler olarak ortaya çıkmaktadır. Diş hekiminiz, beklenen implant maliyeti ile ilgili çeşitli alternatifleri önceden size tanıtacaktır. Sonunda, basit, lüks ve özellikle karmaşık ve lüks bir seçenek arasında seçim yapabilirsiniz.

Dental İmplantların Maliyeti

İmplantların maliyeti nedir? Kayıp doğal bir dişin yerine geçen bir implant, kişiye özel bir çözümdür. Tıpkı bireyin diş implantı için maliyeti olduğu gibi ölçülemez. Hesaplamalarda, cerrahi çaba, materyal veya diş teknolojisi gibi çeşitli bileşenler yer almaktadır.

Dental İmplant İçin Hangi Hizmetler Verilmektedir?

Tedavi implantolog implant için doğru bir teşhis ve planlama hazırlar, gerekli herhangi bir kemik yapısını denetler ve implantasyon için gerekli tüm tedavileri ve ameliyatı gerçekleştirir. Bazı şartlar altında 3B teşhis ve şablon üretimi kullanılır ve 360 ​​° diş laboratuarı uygulanacak tacı üretmek için en son teknolojiyi kullanır. Buna tedavinin sarf malzemelerini ekleyin.

Dental İmplant İçin Tanı

Maliyetin çoğu, her müdahalenin karmaşıklığı ile belirlenir. Bu aynı zamanda planlamanın kapsamına ve uygun teşhis prosedürünün seçimine de bağlıdır. Kesin, dikkatli tanılama, başarılı bir müdahale ve diş implantı için tatmin edici bir sonuç sağlar, bulgulara bağlı olarak, farklı tanı prosedürleri gerekli olabilir. Dental implant bu kadar kesin olarak planlanabildiğinden, zor implantlar için dijital hacim tomografisi (DVT) kullanılabilir; bu da çenelerin, dişlerin ve hatta sinir kanallarının detaylı 3D görüntülerini sunar.

Dental İmplant Maliyetleri Ve Kemik Yapısı

Kemikli madde yetersizse, dental implantın başarılı şekilde yerleştirilmesi için kemik oluşumu gereklidir. Maliyetler, öncelikle kemiğin önceden yeniden inşa edilmesinin ne kadar olduğuna bağlıdır. Basit, iç veya daha zor olan harici sinüs lifti, her ikisi de implantın güvenli bir şekilde tutulması için yerinde kemik yüksekliğini yükselten seçici olarak kullanılır. Dental implant maliyetlerinde kemik oluşturma prosedürleri de dikkate alınmaktadır.

Diş Teknolojisi Maliyeti

Diş laboratuvarı ayrıca profesyonel bir diş implantında yer almaktadır. Teşhisin bir parçası olarak, diş teknisyenleri gerektiğinde referans gövdesini X-ışını içine sabitleyen ve böylece X-ışını görüntülerinde bir ölçüm yapılmasını sağlayan bir ölçüm şablonu üretir. İmplantın hesaplanmış ve tam olarak yerleştirilmesi için, DVT’den elde edilen veriler kullanılarak 3B sondaj şablonu, bir atel de yapılabilir. Bu sayede diş implantı çene kemiğine çok doğru bir şekilde yerleştirilebilir. Ayrıca, implant üzerine yerleştirilen görünür protezler diş teknisyenini oluşturur.


dis-implant-turkiye.jpg

Diş İmplant Maliyetleri Ne Kadar?

Takma dişlere gelince, diş implantları genellikle en iyi çözümdür. Ancak hastaların bu tip protezlere karar vermeden önce birçok sorusu vardır:

 • İmplantlar gerçekten daha mı iyi?
 • Yapay diş kökleri ne kadar dayanır?
 • Dental implant maliyeti ne kadar yüksek?
 • Ve riskleri ve yan etkileri nelerdir?

Size yardım ediyoruz ve en sık sorulan soruların cevapları sizler için derledik.

Diş İmplantları Neden Faydalıdır?

Köprü, protez veya implant? Bu soru protez ihtiyacı olan hastalar tarafından sorulur. İmplantlar herkes için uygun değildir, ancak diğer diş protezi çözümlerine göre belirleyici avantajlar sunar.

Hastanın bakış açısından, iyileşme evresinden sonra implantlar komplike değildir, çünkü ağızda kalıcı kalırlar, herhangi bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymazlar, sağlam bir tutuş sağlarlar ve neredeyse gerçek dişler ile aynıdırlar. İmplantlarla çiğneme hissi normal çiğneme hissine karşılık gelir ve ayrıca tat alma duyusu değişmez.

Öte yandan köprü ve protezlerin destekleri çiğneme hissini ve lezzet hissini bozabilir. Diş hekimleri, implantları tercih eder çünkü bitişik dişlerin, örneğin köprülerde olduğu gibi, yerleştirilirken yere indirilmesi gerekmez. Ek olarak, yapay diş kökü (implant) çene kemiğinin korunmasına yardımcı olur ve böylece daha fazla diş kaybına karşı korur. Bu bilgiye karşı, dental implantların maliyetleri genellikle tartılır.

Diş İmplantı Maliyeti

Dental implantların maliyeti için sonunda hasta olarak ne kadar masrafa ihtiyacınız var? Çaba her hasta için çok bireyseldir – ayrıca seçilen malzeme maliyetler için büyük önem taşır. Toplam maliyet 1.000 avro ile 4.000 avro arasında değişiyor. Ortalama 1.000 ila 1.500 Euro arasında bir paya sahiptir.

Genellikle, implant yerleştirilmeden önce, bir çene kemiği konstrüksiyonu gereklidir. Sıklıkla 400 ila 1500 avro arasında olan masraflar için, yasal sağlık sigortasına hiçbir ücret ödemeyin. Birkaç diş boşluğunun implantlarla doldurulması gerektiğinde gerçekten pahalı hale gelir.

Diş İmplantları Neden Bu Kadar Pahalı?

Dental implantlar neden bu kadar pahalı? İlk bakışta dental implant maliyetleri yüksek görünebilir. Harcamalar sadece suni diş kökü için saf malzeme maliyetinden değil, hastaların çoğu zaman ilk başta bile düşünmediği birçok noktadan ibarettir.

Bunlar, diğerlerinin yanı sıra tüm muayene öncesi ve sonrası muayeneleri, ameliyatı, diş laboratuvarı masraflarını ve dişçinin ücretini içerir. Ek olarak, bir dental implantın maliyeti, dayanıklılığından dolayı bir yatırım olarak görülmelidir. Diş implantları, on yıldan uzun bir süredir hastaların çoğunda bulunan uzun süreli bir diş protezi çözümüdür.


dental-implant-turkey.jpg

Diş İmplantlarının Maliyeti Nedir?

Bir diş eksikse ne yapmalı? Dişlerinizdeki daha büyük boşluklara ve hatta dişsiz bir çeneye nasıl daha iyi bakım yapabilirsiniz? Birçok insan için çözüm şudur: dental implantlar! Yapay diş kökleri bir boşluk doldurucusundan çok daha fazlasıdır. Kayıp dişleri değiştirir, takma dişlere güvenli bir oturuş sağlar ve  doğru kronlar ve köprülerle iyi görünürler. Bu nedenle, bugün şu soru ile ilgileniyoruz: Dental implantların maliyeti nedir?

Oluşan Dental İmplantların Maliyeti Nedir?

Tıbbi fatura üzerindeki toplam, sadece bir implantın saf maliyetini içermez. Aşağıdaki faktörler faturanın tutarını etkiler:

 • İmplant sayısı
 • Takma dişlerin maliyeti
 • Malzeme ve laboratuvar maliyetleri
 • Tıbbi ücretler
 • İşlemin zorluğu
 • X-ışını teşhisi gibi ek hizmetler

Bir implant yapay diş kökünün yerini alır. Ancak görünen protezler, implanta vidalanan kronlar, köprüler ve protezlerdir. Bunun için masraflar fatura tutarına eklenir.

Sigorta Şirketleri Hangi Maliyetleri Öder?

İmplantasyon, yasal sağlık sigortası şirketlerinin hizmet kataloğunun bir parçası değildir. Sadece özel istisnai durumlarda maliyetlerin geri ödenmesi söz konusudur.

İmplantsız diş tedavisinin mümkün olmadığı bazı ciddi hastalıklarda, sağlık sigortası şirketinin implantolojik hizmetlerin masraflarını üstlenmesi gerekir. Bu istisnai durumlarda, implantlardaki takma diş maliyeti de ortaya çıkıyor.

Dental implant cost in turkey

Normal olarak, yasal olarak sigortalı hastalar, en azından sağlık sigortasından aldıkları protezler için sabit bir sübvansiyona güvenebilirler. Özel sigortalı geri ödeme için seçilen tarife bağlıdır.

Tek Dişli İmplantların Maliyeti Nedir?

Tanınmış üreticilerin ve bazıları daha az bilinenlerin suni diş kökleri vardır. Sonunda, her zaman şu soru sorulur: Sağlığım üzerinde ne harcamak istiyorum? Tek diş implantına karar veren, yaklaşık 1500 ila 3000 avroluk bir paraya güvenmeli.

Maliyet Sorusu Malzemeye Bağlı

Elbette, maliyetler seçilen malzemeye de bağlı. Çoğu dişçi ofisi titanyum implant kullanır. Ancak giderek daha fazla yapay seramik kökü kullanılmaktadır. Yüksek performanslı porselen implantlar, en yüksek estetik ve işlevsellik standartlarını karşılar ve bu nedenle biraz daha pahalıdır.

Seramik İmplantların Maliyeti Nedir?

Seramik implantlar genellikle titanyum implantlardan yaklaşık üçte birine mal olur. Bu, yapay diş köklerinin yapıldığı malzemenin özellikle kaliteli zirkonyum oksitten kaynaklanır. Seramik implantlı bir tedarik için faturada yaklaşık 3000 avro tutarında olabilir.


implant-turkiye.jpg

İmplantlar: Tüm Bilgiler, Maliyetler Ve Fiyat Karşılaştırması

Çene kemiğindeki yapay diş köklerinin ayarını bozan ve eksik dişlerin yerine geçen bir diş tedavisi genel olarak implantlar olarak ifade edilir.

Türkiye Diş İmplant Buna göre, böyle bir implant tedavisinin maliyeti, yapay diş kökünün malzeme maliyetinden, implantasyon maliyetinden ve implant destekli protezin maliyetinden oluşur. İmplantlar üzerindeki basit bir taç toplamda 350 ila 700 avro arasındadır. İmplant destekli bir protez için toplam fiyat, çene bölgesi başına 2,500 ila 8,000 Euro arasında olabilir.

Diş implantları Türkiye

İmplant Gövdesi

İmplant gövdesi çene kemiğine sıkıca tutturulmuş ve diş kökünün işlevini üstlenmek için orada iyileşmesi gerekir. İmplantın sıkıca tutturulması için, çene kemiğinin yeterince kalın olması gerekir. Aksi takdirde, kemik ayarlanmadan önce kurulmalıdır.

Dayanak

Tespit vidası ile implant dayanağı, taç ile implant gövdesi arasında bir bağlantı parçası olarak işlev görür. Abutment görünmez, ancak implantta, diş etlerinde ve kronda gizlidir. Bir implantın dayanağı genellikle titanyumdan yapılır. Ancak seramikte de versiyonlar vardır.

Üst Yapı

İmplant taç gerçek protezdir ve abutmente takılır. Basit bir taç yerine, implantlara bile karmaşık yapılar eklenebilir.

Diş implant izmir

Malzeme Maliyetleri

Pek çok dental implant üreticisi var ve çok çeşitli implant sistemleri sunuyorlar. Örnek olarak, bazı büyük üreticilerin modellerinin maliyeti yaklaşık olarak sitemizden kontrol edebilirsiniz.

Bir implantasyondan önce, ilk önce mandibula ve üst çenenin bireysel kemik durumunun ayrıntılı bir analizi gerçekleştirilir. Bu duruma implantolojide “kemik arzı” denir. Çene kemiğinin çok ince olması gerekiyorsa, dental implantları yerleştirmeden önce kemik yerleştirilmelidir. Maksiller sinüsün ağız boşluğuna sınır koyduğu posterior maksilla’nın zorlu bölgesinde bile, bir sinüs lifti yardımcı olabilir.

Kemiğin implantasyon için hazırlanabilmesi için önce diş hekimi veya implantolog tarafından maruz bırakılır. Bu, çenelerin katlanmış olduğu ve çene kemiğine iyi erişimin mümkün olduğu anlamına gelir. İmplant iyileştikten sonra, kemik tekrar ortaya çıkarılmalıdır.

Böylece implant postu gerçek implanta bağlanabilir. Üst yapı şimdi bu iki parçalı implant yapısına takılıdır: İmplant destekli takma diş kullanılır. İmplantasyonun maliyeti, dişhekimleri için ücret ölçeğine göre gösterilen çabaya bağlı olarak değişmektedir.


implantfiyatlari.jpg

2019 Yılı İmplant Fiyatları aşağıdaki gibidir.

TDB 2019 İmplant Hariç Yasal Fiyatlar KDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç) 1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç ) 620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene) 2530 TL
İmplant Çıkartılması 540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç ) 525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen ) 1105 TL
Diş Çekimi 145 TL
Gömülü Diş Çekimi 475 TL

*Yasa gereği TDB fiyatları dışında implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermek yasaktır.

Lütfen kıymetli metal ücreti ve implant fiyatı dahil fiyat için kliniğe ulaşıp öğreniniz.

İmplant Fiyatları

Dental İmplant Fiyatları TDB güncel fiyat listesinden alınıp yayınlanmıştır.

Diş implantları, sabit, yedek dişler için kalıcı bir temel sağlayan suni diş kökenlidir. Protezlere, köprülere ve taçlara kıyasla diş implantları, diş eksikliği, dişlerde başarısızlık veya kronik diş problemleri yaşayan insanlar için popüler ve etkili uzun soluklu bir çözümdür. Doğal dişler gibi uyuyor, hissettiriyor ve işlev gördükleri için, diş implantları hızla diş değişiminde yeni bir standart haline geliyor. Çene kemiğine yerleştirilerek diş kökünü taklit eden vidalı diş ve implantın içine vidalanan abutment parçasıyla implant iki kısımdan oluşur. Diş İmplant Fiyatları Aşındırılmış diş formu verdirilerek kaplama diş yapılması sağlanan implantın üst yapı parçalarına abutment adı verilir. İmplantların açıları, hastanın diş eti şekli ve çevre dokularla ilişkisi göz önünde bulundurularak yapılır. Tasarlanan kaplama dişe göre 3 boyutlu programlar yardımıyla estetik görünümü en üst düzeye çıkaran ve titanyum maddesiyle üretilen kişiye özel implantlardır.

Diş implantlarını tamamen rahat ve güvenli hissettiren nedir?

Cadde Dental doktorları zamanla, aslında çenenin canlı kemik hücrelerine yapışan bir tıbbi dereceli titanyum implant fikstürü kullanıyorlar. Bu birlik, yeni dişleriniz için güçlü ve dayanıklı bir çapa oluşturur; bu, kayma veya diğer hareketlerin bazen protezlerde gerçekleşebilir anlamını taşımaktadır. Ayrıca, diş implantlarıyla yemede sorun yaşanmaz, bunları düzenli olarak onarmaya gerek yoktur ve özgürce ve açık bir şekilde gülümseyerek endişe etmeyin.

Tek diş eksikliğinde uygulandığı gibi, ağzında hiç diş olmayan hastalara da sabit protez yapılabilmesini sağlayan İzmir İmplant Fiyatları uygulamaları günümüzde diş hekimlerinin sık başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Tüm dünyada uygulanan bu tedavi yöntemi son derece güvenilir olup, İzmir Karşıyaka’daki kliniğimizde 6 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir. Bu sayede, diş eksiklikleri artık çözümsüz olmaktan çıkmıştır. İmplantlar klasik damak ve protezlere göre daha net bir konuşma ve daha konforlu bir çiğneme sağlarken, yanak ve yüz yapınızı da doğal haline geri döndürür.

Bu sayede hem çiğneme yetersizliğinden kaynaklanabilecek sindirim sistemi rahatsızlıklarından kurtulursunuz hem de doğal, sağlıklı ve estetik bir görünüş sayesinde kişisel güveniniz de yerine gelmiş olur. Ben implant tedavisi için uygun bir aday mıyım? Dental implant tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle diş eti sağlığınızın iyi olması gerekmektedir. Dolayısıyla eğer dişeti problemi yaşıyorsanız öncelikle kliniğimizin periodontoloji uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Dişeti problemleri implant çevresinde de iltihaplanmaya yol açabilir ve implant kaybına neden olabilir. Kemik kaybı yaşayan hastalarda da implant uygulamasının yapılabilmesi için ek tedaviler, örneğin kemik grefti ya da sinüs lifting, gerekebilir.

implant ücretleri

İmplant Markaları ve Önemi

Günümüzde kullanımı git gide artan implant uygulamalarının çok tercih edilmesiyle rekabeti de artmıştır. Şu anda bilenen implant markalarının sayısı yaklaşık 600 civarında bulunmaktadır. Bu imlant markaların üretilirken 100 e kadar değişik dizayn kullanılmaktadır. Gittikçe ilerleme gösteren bu sektörde birçok çeşitte marka ve değişik dizaynların kafa karıştırıcı olması yanında hepsi aynı amaca hizmet ettiği için pek de bir farklılık göstermemektedir. Ön muayenede hastaların kemik ve çene yapısı incelendikten sonra hekim tarafından uygun implant seçilir ve bu yönde tedavi başlanır. Geniş ve dar çaplı, uzun ya da kısa olarak implant çeşitleri bulunmaktadır.
İmplantlar dizayn yönünden daha silindirik yapıda olması ile veya boyun kısmındaki darlık nedeniyle birbirinden farklı özellikler gösterebilir. İmplant içindeki yapı parçalarının bağlanma şekilleri de aynı şekilde farklılık gösterebilmektedir. İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesinin ardından çene kemiğine kaynayan implantın üzerine porselen veya zirkonyum diş vidalanır-yapıştırılır. İmplantın seçilmesindeki en önemli faktör hastanın çene kemiğinin diş hekimi tarafından uygun bir şekilde kontrol edilmesidir.

Türkiyede İmplant

Dünyadaki üretimi oldukça yaygın olan implantın Türkiye’de de üretimi başlamıştır. İmplant üretimi için yeterli teknoloji ve bilimsel alt yapıyı bünyesinde barındıran Türkiye’de yakın zamana kadar yurtdışından ithal edilen implantların, uzun çalışmalar sonucu ülkemizde üretimi başarıyla sonuçlanmıştır. Öte yandan implant üretimini yaygın olarak sürdüren (Almanya, İsrail, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya) gibi ülkelerin adına da üretim söz konusudur. Yapımında %100 Türk kaynakları kullanılan implantlar yüksek kalite içeriğindedir. Üretiminin artmasının yanında devlet desteğinin de olduğu durumda mevcut fiyatların düşüşü beklenmektedir. Yurtdışından implant ithali sürmekte ve bu fiyatların yüksek olmasının yanında devlet geri ödeme yapmadığı için de ülkemizde implantı tercih edenlerin sayısı oldukça azdır.

Üretilen implant markaları operasyon sırasında %10’luk bir başarı sağlamaktadır. Bunun yanında bazı özel implant markaları yüksek bütçeler ayırarak hastalar ve hekimler için kolaylıklat sunan implant üretmektedir. Bu implantlar iyileşme sürecini hızlandırarak hastalara kolaylık sağlar; Diş hekimlerine ise üst yapıları eklemek için daha gelişmiş bağlantı yapısına sahip olduğundan kolaylık ve sağlamlık sağlar.

İmplant markaları iki gruptadır. İlk grup içerisinde lider firmalar yer almaktayken; ikinci grupta ise eski teknolojiye sahip dental implant tasarımı satan firmalar bulunmaktadır.

Diş implantlarının tipik olarak üç parçası vardır:
1) İmplant: Yeni dişleriniz için bir kök olarak hizmet eden bir vidadır. Çenenizi kalıcı olarak ekleyen de budur.
2) Abutment: Kalıcıdır, ancak bir diş veya diş setini tutan ve tutan doktorunuz tarafından çıkarılabilir.
3) Taç (veya protez dişi): Gördüğünüz dişin parçasıdır. Dayanıklılık ve iyi görünüm için genellikle zirkonyum veya porselen yapılır.
Diş implantlarını tek bir diş, birden fazla diş veya tam bir üst ve / veya alt diş seti yerine kullanabilirsiniz. Tam bir kemer geri yüklemeniz gerekiyorsa, dörtlü tedavinin tamamı için mükemmel bir aday olabilir. Cerrahlarımız dört implant yerleştirip prosedüre adını veren (tam olarak dört implant olan) dişlerin tam bir kemerini tutturacaklardır.
Diş implantlarının diş değiştirme için tercih edilen tercihi olduğu gibi, Cadde Dental yaklaşımı diş implant tedavisinde tercih edilen model haline geldi. Uzman ekibimiz, hastalarımız için uygun bir şekilde güzel gülümsemeler üretmek için, tam donanımlı, yerinde bir laboratuara sahip olarak, tek bir çatı altında çalışır.

All On Four implant tekniği nedir?

All On Four implant tamamen dişi bulunmayan hastalarda kullanılan bir tekniktir. İzmir en iyi all on four implant merkezi, Belirli açılar belirlenerek dört adet dental implant üzerine yerleştirilen ve aynı gün içinde diş protezinin sabitlenmesini gerçekleştiren bir uygulamadır.

All On Four tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Dişsiz hastalara aynı gün içinde tek işlem uygulanarak sabit protez yapılması imkanını sağlar.
Sinüs tabanı yükseltme veya kemik ilavesi gibi işlemlere gerek duyulmadan yapıldığı için operasyon sırasında kolaylık sağlar.

İmplant diş yöntemi ile ağızdaki eksik dişlerin yarattığı sorunları güvenli biçimde giderebiliyoruz. Diş kayıpları sıkça görülen sorunlar arasındadır; bu durum ağız estetiğini ciddi derecede bozabilmektedir ve hastaların rahatsız olmasına yol açmaktadır. İzmir diş implant merkezi olan Cadde Dental, Karşıyaka implant diş tedavisi yapmaktadır. Diş kaybının getirdiği sorunlar sadece estetikle sınırlı değildir; diş eksikliği nedeniyle yaşanabilecek sağlık problemleri de oluşmaktadır.

İmplant Diş Nedir?

İmplant diş uygulamaları son yıllarda çok daha yaygın bir hale gelmiştir. İmplant diş nedir? İmplant diş ağızdaki diş kayıplarını telafi etmek amacıyla boşluk olan yere koyulan yapay diş köküdür.
İmplant dişin yapısında titanyum özelliği bulunmaktadır. Titanyum maddesinin kullanılmasının en başta gelen nedeni ise bunun diş ve ağız dokularıyla uyumlu olmasıdır. Yapay diş kökü olan implant diş çene kemiğine yerleştirilmektedir.

İmplant Diş Nasıl Yapılmaktadır?

Diş kliniğimizde implant diş en güvenilir hekimlerle, steril bir ortamda ve son teknoloji ürünü cihazlarla yapılmaktadır.

İmplant diş nasıl yapılır?

İmplant diş uygulaması için genellikle lokal anestezi yapılmaktadır. Titanyum maddeden yapılmış vida, ağızdaki eksik dişin yarattığı boşluğa yerleştirilmektedir. Bu esnada hastanın diş eti açılmıştır.
Vidalama yani implant uygulaması cerrahi işlem ile sona erdiğinde diş eti de kapatılmaktadır. Kemik ve implant diş kaynaşmasının oluşması gerekmektedir.


ortodontis-1200x1200.jpg

İzmir Çocuk Diş Tedavisi

Diş sağlığının temelinin çok erken yaşlarda atıldığı herkesin malumu. Bu yüzden çocuk diş doktoru İzmir ziyaretleri, dişlerin çıkmaya başladığı dönemden itibaren mümkünse en geç üç ayda bir tekrar edilmelidir. Çocukluk dönemindeki diş gelişimi, tıp dilinde pedodontist adı verilen uzman çocuk diş hekimleri tarafından takip edilmeli ve uygun tedavi planlaması yapılmalıdır.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği) Nedir?

Pedodonti İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerde çok daha fazla uzman barındıran bir bilim dalıdır. Kapsadığı yaş aralığı 0 ila 16 olan bu alan, süt dişlerinin yoğunlukta olduğu 0 – 13 yaş arası için bir takip, koruma, tedavi belirleme ve sorun giderme amacı taşır.
Çocuk diş hekimliği, çocuğun çene ve yüz kemiklerinin gelişiminin izlenmesinde de büyük rol oynar. Yetişkinlik döneminde çıkacak olan dişlerin uygun bir zeminde büyümesi, bu yaşlardaki gelişimle alakalıdır. Birçok şekil bozukluğu ve çarpık dişlilik erken dönemde gerekli tedbirlerin alınmaması sonucu oluşmuştur.

Çocuk Ne Zaman Diş Hekimine Götürülmeli?

Uzmanlar çocuğun bir yaşına girdiği andan itibaren düzenli olarak çocuk diş hekimine görünmesini tavsiye etmektedir. Bununla birlikte hekimin gelişimi en iyi şekilde izleyebilmesi için 3 ayda bir kontrole gidilmesi de önemlidir.
İnsan vücudunun bütün organları gibi dişler de erken dönemde çok çabuk değişime uğrar ve sağlıklı bir gelişim için bu dönem çok önemlidir. İhmal edilen her sorun yetişkinlik döneminde daha fazla zaman harcar ve ekonomik olarak daha maliyetli olur.

Süt Dişlerinin Bakımı

İnsanda 20 adet süt dişi mevcuttur. 6-8 aylık dönemde beliren bu dişler, çocuğun beslenmesi için hayati önem taşır. Çünkü katı gıdaya geçildikten sonraki dönemlerde dişlerin kesici ve öğütücü özelliklerinin doğru çalışıyor olması, sindirim ve boşaltım sistemlerinin de düzgün çalışmasına vesile olur.
Toplumumuzda süt dişleri konusunda çok yanlış bir inanış vardır. Bazı insanlar nasıl olsa dökülüp yenisi gelecek diye önemsemez ve bu daha sonra çıkacak dişleri de kötü etkiler. O yüzden yetişkin dönemdeki dişlere gösterdiğimiz özeni ve hatta belki de daha fazlasını süt dişleri için göstermemiz gerekir.
Süt dişlerinde bakım konusunun birinci kuralı, dişi her zaman temiz tutmaktır. Besin artıkları, çürüklerin en büyük nedenini oluşturur.

Erken dönemde diş temizliği bebek beslendikten sonra ıslak bir bez yardımıyla yapılabilir.
Bebek kesinlikle emzirerek ya da ağzında biberonla uyutulmamalıdır. Ayrıca biberon kullanımında çok uzun süreler tercih edilmezse daha sağlıklı olacaktır.

En iyi çocuk diş doktoru İzmir arayışınızda polikliniğimiz olarak karşınıza çıkmaktan memnuniyet duyuyoruz ve uzman pedodontistlerimizde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Çocuklarda Diş Fırçası Kullanımı

Diş fırçalamak çocuğa erken yaşlarda kazandırılması gereken bir alışkanlıktır. Elbette doğru teknikleri öğretmek gibi bir lüksünüz olmayacaktır. Önemli olan çocuğun yemeklerden sonra ve uykudan önce dişlerini fırçalaması gerektiğini bilincine kazımaktır. Burada anne babaların kendi alışkanlıkları çocuğa geçeceği için onun göreceği şekilde diş fırçalamaları önemlidir.

Çocuklarda 7-8 yaşlarına kadar diş macunu kullanımı önerilmemektedir. Sadece suyla ıslatılmış bir fırçayla ön ve arka dişlerin temizlenmesi yeterlidir. Anne babalar bu konuda çocuğa yardımcı olabilirler. Diş fırçası, yumuşak uçlu olursa daha sağlıklı olur. Ayrıca en geç altı ayda bir yenilenmesi önerilir.
İzmir çocuk diş hekimi tavsiye edenlere kulak verildiğinde polikliniğimizin de adının geçtiği bir ildir. Sizlere geceleri ve Pazar günleri de hizmet veren Cadde Dental ailesi olarak, çocukların diş sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.


diseti-tedavisi-izmir.jpg

Diş etlerinin iltihaplanması sonucunda hem dişlerde hem de ağız sağlığında ciddi sorunlar meydana gelmekte. Bu durumun önüne geçmek isteyenlerin ise yapması gereken İzmir diş eti tedavisi üzerinden ilerlemek olmalıdır. Öyle ki merkez kapsamında diş eti hastalıklarına yönelik çözüm odaklı uygulamalara yer verilmekte. Sonuç olarak belirli aşamalardan yana diş eti hastalıklarının giderilmesi esas alınır. Başta bu anlamda tedavi görmesi gereken kişilerin şikayetlerine göz atacak olursak;

 • Özellikle fırçalama sırasında diş etlerinden yana kanamaların meydana gelmesi halinde tedavi görmeniz gereklidir.
 • Hassas olan ve rengi değişmiş diş etlerinden yana da tedavilere yer verilmekte.
 • Diş etlerinin dişlerden uzaklaşmış olması da şikayetler arasında bulunmakta.
 • Ağız kokusu ile sallanan dişlerin de bu anlamda belirtiler arasında olduğunu söylemek gerek.

Bunların devamında protez kullananların da şikayetleri bulunuyor. Nitekim protezlerin ağıza oturmaması dahi diş etlerinde sorunların meydana geldiğini gösterir. Diş etlerinde irin birikimlerine rastlamanız halinde dahi direk olarak İzmir diş eti uzmanı tarafından muayene edilmeniz gereklidir. Son olarak çiğneme fonksiyonlarında dahi sorun yaşayanlar için yine uygulamalar bulunmakta.

Diş Eti Hastalıkları Neden Olmakta?

Diş eti hastalıkları tedavisi İzmir kapsamında uzmanlar tarafından gerçekleşmekte. Bunun için başta hekim muayenelerine yer verilir ve nedenlerine göz atılır. Diş eti hastalıklarının genel anlamda bakteri plaklarından kaynaklı meydana geldiği görülüyor. Bakteri plaklarından kaynaklı olarak diş taşlarının oluşum süreci hızlanıyor. Diş taşlarının etrafında dahi plak oluşumlarının dikkat çektiğini belirtmek gerek. Sonuç olarak bakterilerden ve tartarlardan kaynaklı diş eti sorunları baş göstermekte. Bunun önüne geçmek adına başta ilaç kullanımlarına gidilir. Böylece oluşan plakların ya da bakterilerin temizlenmesi esas alınır. Nitekim diş taşlarına yönelik uygulamalara yer verilmesi önem arz eder. Bu anlamda uzman diş hekimleri tarafından taşların temizliğine geçilmelidir.

Lazerli Diş Eti Tedavisi

Hastaların şikayetleri göz önünde bulundurularak uygulamalara yer verilmekte. Bu anlamda başta diş eti hastalıklarının teşhisine gidiliyor. Teşhis neticesinde hangi uygulama üzerinden sorunun giderilmesi gerektiği ifade edilir. Bunun için lazerle diş eti tedavisi İzmir üzerinden gerçekleşmekte. Bu sayede derinlemesine temizlik sağlanır ve bakterilerin ortadan kalması esas alınır. Aynı zamanda kemik dokularında oluşan sorunların dahi giderilmesi adına diş eti tedavileri önem arz etmekte. Lazerli olmasının yanı sıra diğer yöntemler ise;

 • Diş taşı temizliği
 • Kök düzeltmesi

Diş Eti ve Kemik Dokusu Sorunları İçin; Periodontit

İzmir en iyi periodontolog tarafından destekleyici olan kemik dokularına yönelik tedavi uygulamalarına da yer verilir. Bunun için dişlerin sabit olması sağlayan kemik ile doku liflerinden yana çözüm önerilerine geçilir. Nitekim kemiklerden ziyade doku liflerinin de geçerli sorunlardan arındırılması önem arz etmekte. Diş etlerinin altında bulunan çizgilerde de bakteri oluşumları meydana geliyor. Sonuç olarak diş etinin altında biriken bakterilerden kaynaklı olarak da sorunların yaşanılması kaçınılmazdır. Bunun için diş hekimi tarafından periodontal uygulamalarına gidilir. Uygulamaların arkasından ise hastaların;

 • Diş dpi kullanımlarına özen göstererek hijyen sağlamaları önemlidir.
 • Ağız bakımına yönelik gargara dahi tercih edilebilir.

Uygulamaların devamında sorun yaşamak için hijyene önem verilmesi gerektiğini göreceksiniz. Nitekim ilerlemiş periodontit sorunları ile karşı karşıya kalmamak adına önlem alınması fayda sağlayacaktır. Bu anlamda şikayetleri bulunan hastaların ise restoratif diş uygulamalarından yana çözüme kavuşmaları temel alınır. Öyle ki tahribata bağlı olarak diş kayıpları dahi meydana gelebilir. Yine tedaviye yönelik hekimlerin de diş çekme uygulamalarına başvurduklarını söylemek gereklidir.


implant-izmir-slide.jpg

Diş ağrıları çoğu zaman kliniklerin mesai saatlerinin dışında meydana gelmektedir. Böyle durumlarda nöbetçi bir diş kliniği bulmak zor olmaktadır. Diş ağrıları en güçlü ve dayanılması güç ağrılar arasında gösterilmektedir. Ağrının nedenine bağlı olarak şiddeti de değişkendir. Diş ağrısı nedeniyle bütün gece büyük problemler yaşanabilir; uyku zorluğu çekilebilir. Dişçi İzmir ihtiyacınız için Cadde Dental her Mavişehir’de hizmetinizdeyiz.

Acil Diş Ağrıları için Ne Yapılmalı?

Kliniğimiz 2010 yılından beri diş sağlığı alanında hizmet vermektedir. En önemli özelliklerimiz arasında kullandığımız tedavi yöntemlerimizin son derece ileri teknolojik nitelikte olmaları yer almaktadır. Cadde Dental olarak hasta memnuniyetini sağlamak önceliğimizdir ve en iyi sonucu almak için en başarılı tekniklerle çalışmaktayız.

Yenilikçiliği prensipleri arasına sokan Cadde Dental, diş sağlığı alanında 9/19 arası hizmet vermektedir. Geceleri başlayan diş ağrıları için açık bir diş kliniğine gitmek en kesin çözüm olacaktır.

Gece başlayan diş ağrılarının en büyük nedeni ilerlemiş çürüklerdir. Diş ağrıları genellikle geceleri daha fazla görülür ve şiddetlidir. Sorunlu bölgede kan basıncı yükselir ve ağrı artar.

Dişteki iltihap gece çok şiddetli ağrıların sebebi olabilmektedir. Dişlerde yoğun bir zonklama hissi duyulur. Genellikle sorunlu diş çevresindeki dişlere ve yüzün çeşitli bölümlerine de ağrıyı yansıtabilmektedir.

Ağrıyan dişinizde önceden tedavi edilmemiş ve ağrıya yol açmış bir sorun bulunuyorsa durum biraz daha zorlu olmaktadır. Sorunun ilerlemiş olduğunu gösteren bu tip ağrılarla hastanın kendi kendine baş edebilmesi pek olanaklı olmamaktadır. Yanlış müdahaleler sayesinde var olan problem daha da kötü bir hale getirilebilmektedir.

Diş ağrıları gece aniden başladıysa ve inatçı özellikteyse alkol kullanımı, bilinçsiz ilaç kullanımı gibi yöntemlere başvurmaktan kaçınılmalıdır. Hastalar genellikle böyle durumlarda kendi kendilerine antibiyotik de kullanabilmektedirler. Antibiyotik kullanımı sadece uzman hekimler kontrolünde gerçekleşmektedir.

Çok sık kullanılan diğer yöntemler arasında kolonya, rakı ve aspirin de yer almaktadır. Bunlar dişin ağrısını çok kısa bir süre için dindirirler; diş dokuları bu durumda zarar görmektedir.

Acil Diş Sorunlarına Nasıl Müdahale Edilir?

Gece ani başlayan bir diş ağrısı ile kliniğimize gelen hastaların öncelikle diş röntgenleri çekilir ve sorunun kaynağı tespit edilir. Gece ağrılarının kaynağında çoğunlukla ileri derece çürüklerin yol açtığı enfeksiyonlar bulunmaktadır.

Kanal enfeksiyonları temizlenmektedir. Sorunlu dokuların enfeksiyonların temizlenmesi neticesinde şiddetli ağrılar hızlı şekilde dinmektedir. Diş çekimi ile ağrıya çözüm bulmak ise artık son aşamada gerçekleştirilmektedir. Mümkün olduğunca dişi kurtarmak için uygulanacak olan tedaviler ön plandadır. Bu nedenle ancak başka bir tedaviye cevap vermeyeceği tespit edilen dişler için çekim işlemi yapılmaktadır.

İzmir dişçi ihtiyaçlarınızda Cadde Dental diş merkezi diş sağlığınız için en uygun yöntemleri kullanarak ağrılarınıza son vermektedir.

Cadde Dental Cumartesi Günleri de Açıktır!

İzmir Cumartesi günü açık dişçi aradığınızda kliniğimizden destek alabilirsiniz. Son derece steril bir ortamda haftanın her günü diş tedavileri gerçekleştiriyoruz.

Pazar günleri ve tatil günlerinde nöbetçi dişçi bulmak son derece zordur. Bu günlerde dişinizle ilgili problemi bekletmek mümkün olmayabilir. Özellikle bazı ağrıların şiddeti o kadar yoğun olmaktadır ki hastalar için ne uyumak ne de başka bir şeye odaklanabilmek mümkündür.

Pazar günü de olsa İzmir diş doktoru için kliniğimize gelebilirsiniz. Dişinizle ilgili sorununuza uzman bir hekimin müdahalesi güvenilir biçimde problemi çözecektir. Acil diş problemleri haricinde kliniğimizden randevu alarak her türlü diş tedavisi için muayene olabilirsiniz.


ppic-yuz-hatlari.jpg

Zirkonyum Diş Nedir ve Özelliği Nelerdir?

Son dönemlerde insanların ağız ve diş estetiği açısından arz ve talepleri artış göstermektedir. İzmir zirkonyum diş Bu bağlamda hem kullanılabilirliği hem estetik görünüşü hem de özellikleri ile en fazla tercih edilen diş zirkonyum diş olmaktadır. Dişlerin yamuk diş düzeltme gibi yapısal bozukluklarının giderilmesi için yapılan ortodonti tedavisi için hiçbir engel arz etmeye zirkonyum diş, aynı zamanda yaygın olarak kullanılan implant diş uygulamasına oranla daha fazla tercih edilen bir kaplama diş modeli olmaktadır. Zirkonyum diş İzmir Dişlerde yapısal bozukluklardan ya da farklı ağız ve diş problemlerinden dolayı estetik olmayan görüntüyü tamamen ortadan kaldırarak doğal ve estetik bir görünüm sağlayan zirkonyum diş, son zamanlarda oldukça fazla tercih olan bir diş kaplama yöntemi olmaktadır.

Zirkonyum Diş Nasıl Uygulanır?

Zirkonyum diş uygulaması oldukça kolay ve hızlı bir işlem olurken diş teli kullanan hastalarda tellerin kaplamasını engelleyeceğinden dolayı zor bir işlem olmaktadır. Ancak zirkonyum diş hizmeti veren Özel İzmir İmplant Ağız ve Diş Polikliniği diş doktoru zirkonyum diş uygulamasını hastalara en iyi şekilde uygulayarak işlemi tamamlamaktadır. Metal bir maddeden yapılan zirkonyum diş kaplama izmir, metal ve ışığı geçirgen bir madde olduğundan dolayı ağız yapısında uygulanacak dişin üzerine kaplanmaktadır. Böylece estetik görüntüsü iyi olmayan dişin üzerine kaplanan zirkonyum diş kaplama yanı zamanda daha estetik bir görüntü sağlarken aynı zamanda ağız yapısına da çok hızlı bir şekilde uyum sağlama sürecine girmektedir.

Zirkonyum Diş Özellikleri Nelerdir?

Doğal diş görünümü ile estetik bir görünüş imkanı sunan zirkonyum diş kaplama, birçok dişçi tarafından tavsiye edilen oldukça uzun ömürlü ve kullanışlı kaplama olmaktadır. Işığı geçirmesi ile birlikte daha beyaz bir görüntü sağlayan zirkonyum kaplama, dişte görülmediği gibi aynı zamanda uygun görülen her yaştaki hastaya da yapılmakla birlikte çocuk hastalara ise çocuk diş doktoru onayı ile yapılmaktadır. Zirkonyum kaplama malzemeleri oldukça maliyetlidir ancak bu maliyete karşılık uzun bir kullanım ömrü ile birçok hasta tarafından tercih edilen ve rahatlıkla kullanılan bir diş kaplama modeli olmaktadır. Ayrıca zirkonyum diş kaplama arka dişlere de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Diş sağlığı konusunda hizmet alabileceğiniz adreslerden biri olan İzmir-İmplant ile sağlıklı ağız ve dişlere uygun fiyat aralıkları ile sahip olabilirsiniz.


Terms of Use

The content on the site is for informational purposes only and does not mean that the doctor will examine, diagnose or diagnose his / her patient.

Site Kullanım Bilgisi

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Privacy Policy

Our Privacy Policy When you visit this website and use the services we offer through this site, you are subject to the terms and conditions specified in this Privacy Policy and you agree to the terms of this Privacy Policy.

Gizlilik İlkelerimiz

Web Sitemizde Türkiye Cumhuriyeti’nin belirlemiş olduğu İnternet kullanıcısı gizlilik ilkeleri esas olarak alınıp uygulanmaktadır. Daha fazla bilgi için Gizlilik İlkelerimiz linkine bakabilirsiniz.

Copyright by Cadde Dental 2017. All rights reserved.

DMCA.com Protection Status