Yerli İmplant

Diş sağlığı ihmale alınamayacak kadar çok önem teşkil etmektedir. Her insan diş sağlığını önemsememesi için ayrı bahaneler ürettiği de bilinen bir gerçektir. Hâlbuki sadece günde 2 kere diş fırçalayarak birçok sorunların önüne geçebiliriz. Yinede oluşabilecek diş ve ağız sağlığı sorunlarını çözmek üzere kendilerini geliştirmiş ve bu alanda okuyarak uzmanlaşmış olan sağlıklı diş tedavi Karşıyaka ve İzmir diş hekimi hizmetlerini vermektedirler. Sadece ağız sağlığı değil gülüş estetiği alanına giren gülüş tedavisi, implant gibi alanlarda da yardımcı olarak hastalarının güler yüzlü ayrılmalarını sağlamaktayız.

İmplant Diş Tedavisi Nedir?

Ağzımızda çürüyen dişin kurtuluşu kalmadığında dişi çektirmek tek çözümdür. Çekilen dişin yerinin boş kalması diğer dişlerin daha çok yıpranmasına neden olur. Bu sebep ile eksik dişin yerine diş yapılması gerekir. İmplant, insan bedenine %100 uyum sağlayan tek madde olan titanyum alaşımından yapılan ve cerrahi operasyonla çene kemiğine yerleştirilen diş tedavi yöntemidir.

Diş İmplantı Yaptırmanın Avantajları Var Mı?

Ne tür diş olursa olsun hiç biri ana dişin yerini tutmaz. Bu gerçeğin aksini kimse söyleyemez. Sadece ana dişe yakın olan diş türü implant diş olduğu için tüm diş hekimleri tarafından en çok önerilen diş tedavi yöntemidir.
Çünkü gerçek diş gibi doğal görünür, dişin doğru işlevleri yapmasını sağlar ve daha uzun ömürlüdür. Yüz şekliniz de bozulma yapmaz. Sadece boşluk olan yere diş ilavesi yapılır. Tüm bu nedenler de her birey için büyük avantajdır.

İmplant Dişin Yan Etkileri Olabilir Mi?

Diş implantı son zamanlarda çok yaygınlaşan diş tedavileri arasında yer alır. Yapılan tedavilerin %99’u sorunsuz olarak tamamlanmıştır. İmplantlar titanyum denilen maddeden üretilmektedir. Titanyum, İnsan vücudunun kabul ettiği ve kemik ile uyuşan nadir elementlerden biridir. Ancak çok nadir olarak görülen bazı nedenlerden diş implantı yan etkileri doğurabilir.

Bu nedenlerden bir diş hekiminin yanlış şekilde ve hatalı implant uygulaması sonucunda yan etkileri meydana gelebilir. Tabi beraberinde hastanın diş sağlığına gerekli hijyenin ve özenin göstermemesi de iltihap gibi enfeksiyonları doğurur.

Titanyumdan yapılan implantı nadiren vücut kabul etmeyebilir. Bu durumda en çok sigara kullananlarda meydana gelir. Ya da titanyum alerjisi olanlarda başarısızlık yaşanabilir. Tecrübeli ve güvenilir diş implant merkezlerinde yapılmamış olan implant tedavilerinde sinirler hasar görebilir. Bu hasarlar gülüşleri, konuşmaları etkiler.

Diş İmplantı Her Boşluğa Mı Yapılır?

Hastanın dişindeki boşluk sayısı ne kadar implant yapılacağı konusunda önemlidir. Yani tek diş boşluğa 1 adet implant yeterli gelir. Ancak yan yana 3 diş boşluğu var ise 2 adet implant gerekecektir. Ağızda yan yana olan her boşluk için ayrı bir implant tedavisi gerektirmez.

Türkiye’de İmplant Diş Yaptırmak

İmplant diş kaybı yaşayan her hastanın oldukça merak ettiği bir konudur. Söz konusu diş sağlığı olunca hem endişemiz hem de tedavi masrafları da bununla doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. Öncelikle implantın ne olduğunu açıklayalım.

İmplant Fiyatları Türkiye

İmplant, bir ya da birden fazla diş kaybı yaşayan hastaların diş kaybı görüntülerinin önüne geçebilmek için uygulanan bir diş protezi yöntemidir. Çene kemiğine yerleştirilmektedir. Yapay diş de olsa doğal diş gibi gücünü çene kemiğinden alacağından kişinin çene kemiği yapısı güçlü olmalıdır. Bu nedenle implant her hastaya uygulanamaz. Ülkemizde hemen hemen çok sayıda klinik de de yapılan implant tedavisi oldukça titiz bir çalışma gerektirmektedir. Eksik olan diş kökünüzün yerine titanyumdan yapılan bir kök yerleştirilmektedir. Bu kökler yerleştirilirken de vidalar kullanılarak dişin kökünün iyice oturması sağlanmaktadır. Süreç zahmetli olsa da sonrasında uygulamadan memnun kalanların sayısı oldukça fazladır.

Türkiye’de İmplant Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle implant tedavisini çok iyi bir şekilde araştırmalısınız. Aynı zamanda bu tedavinin yapılacağı klinik ve tedaviyi yapacak hekim de oldukça önemlidir. Eğer kliniğe ve doktora karar verdi iseniz doktorunuzla süreç hakkında detaylı bir şekilde görüşmelisiniz. Zaten işinin uzmanı olan bir hekim size süreç hakkında tatmin edici bir açıklama yapacak ve kafanızdaki tüm soruları yanıtlayacaktır. Bu nedenle süreç ile alakalı bir endişeniz ya da tereddüt ettiğiniz bir şey var ise açıklığa kavuşturmadan tedaviye başlamamanızı öneririz. Ülkemizde kullanılan implant malzemeleri kliniğe göre değişmektedir. Bazı klinikler tamamen yerli implantları kullansa da bazıları tamamen yurt dışından ithal edilen malzemeleri kullanmaktadır. Bu da maliyeti oldukça arttırmaktadır. Siz,  size uygulanacak implantın kalitesini mutlaka araştırın bazı hekimler maalesef kaliteli malzeme kullandım diyerek çok düşük kalitede malzemeleri kullanarak hastalara zorlu bir süreç yaşatmaktadır. Bu nedenle implant tedavisini ve yaptıracağınız hekimi çok iyi bir şekilde araştırmalısınız. 

Özel Diş ve Kamu Diş Hastanelerinin Farkı

İmplant uygulaması ülkemizde kamu hastanelerinde yapılmıyor. Bunun yerine daha ekonomik olan köprü tedavisi tercih ediliyor. Köprü tedavisi de iyi bir hekim tarafından yapılırsa etkisi oldukça uzun ömürlü olabiliyor. Bu nedenle implant özel kliniklerde yaptıracağınız için kliniğin kalitesi, uzmanlık geçmişi, klinikte bulunan doktorlar tüm bu faktörleri çok iyi bir şekilde araştırmalısınız. Doktorun daha önce böyle bir çalışma yapıp yapmadığı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İmplantta kullanılacak malzeme klinikten kliniğe göre değişiklik göstermektedir. Ana malzemenin kaliteli olması çok önemlidir. Diş kökü tamamen titanyum ile kaplanacağından titanyumun kalitesi burada etkilidir. Ülkemizde bu konuda uzmanlaşmış oldukça kaliteli hekimlerimiz bulunuyor. Zaten süreç hakkında size detaylı bilgi hekim tarafından verildiğinden siz kafanızda bir soru işareti kalmadan tedavi sürecini tamamlamış oluyorsunuz. İmplant ülkemizde oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. 

Comments
 • reply
  Meltem
  Sitenize Avusturya'dan ulaştım burada daha önce izine geldiğinde arkadaşıma 5 adet implant yapmışsınız. Arkadaşım acı hissetmediğini çok kolay olduğunu söyledi. Ayrıca tüm görevli ekipten de çok memnun kalmış. Nasıl oluyor acaba? Bilgilendirmenizi rica ederim.
 • reply
  Adem Efe Çiçek
  Yerli İmplant tedavisi bence çok mantıklı bir tedavi yolu tanıdıklarım bahsediyordu ne diyorlar diyodum biraz araştırınca ne olduğunu gayet rahat bir biçimde anladım
 • reply
  Hasan
  Yurtdışındaki arkadaşım önerdi 5 tane implant yaptırmış ve hiç acı hissetmediğini söyledi bu gerçek mi?
 • reply
  Ceyhun
  Merhaba bir arkadaşım önerdi size. geçtiğimiz aylarda implant tedavisi yaptırmış . ve çok memnun kalmış . En kısa zamanda bende gelip muayne olup implant tedavisi yaptırmak istiyorum .
 • reply
  hakan
  yılbaşında bir haftalığına istanbul'dan izmir’e geleceğim. internette sizi tavsiye eden yorumlar olduğu için implant yaptırmak istiyorum. implant fiyatları ve süresi hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
 • reply
  Derya perisan
  Yaklaşık 4 ay once almanyada yaşayan büyük halamız implant için sizi tercih etmiş ve sürekli gülümser vaziyette dolaşıyor. Onun tavsiye ve memnuniyetinin sonucunda ben de en kisa zamamda size basvuracagim
  • reply
   admin
   Almanya'da o kadar çok gurbetçi hastamız var ki; neredeyse Türkiye'de yaşayanlar kadar diyebiliriz. Sayenizde kocaman bir aile olduk.
 • reply
  Kaan İnci
  Yurt dışıda yaşan arkadaşım sizden implant oldunu soyledi bana cok rahat ve hic ama hic acı cekmeidini soyledi ve sizden memnun kaldını sizi herkze onerdini soyledi ardindan annem de sizden implat yaptirdi gayet memnunuz
 • reply
  Harun33
  Merhaba daha once istanbul da yaşayan arkadaşlarim ve akrabalarim sizden implant yaptirdi ve çok memnun olduklarini soylediler. Simdi bende yaptirmak istiyorum acaba fiyatlar hala eskisi gibi uygunmudur .??
 • reply
  akuvvet
  Diş dolgusu yaptırdım ve gerçekten de çok uzun süre gitti.Bayadır rahat olarak yemek yiyorum.Çok ucuz fiyata implant da dahil yapıyorlar ve gerçekten işe yarıyor.Herkese tavsiye ederim.
 • reply
  Taha Turhan
  Sitenize Gürcistan'dan ulaştım. Azerbaycan'da yaşayan bir arkadaşıma 5 tane implant yapmıştınız. Arkadaşım hiçbir sorun olmadığını hiç acı hissetmediğini her şeyin çok iyi olduğunu söyledi. Doktorunu çok beğendi. Halen aynı doktor varsa bende yaptırmayı düşünüyorum.
 • reply
  hakan
  Babam için implant tedavisi düşünüyoruz. Biraz meşakkatli bir tedaviye benziyormuş ama diş nasıl olsa can boğazdan gelir sonuçta. Sitenizi bir arkadaşamın tavsiyesi üzerine buldum.
 • reply
  Nazım Doğan
  selamlar, 3 adet dişim çekildi. implant yaptırmayı düşünüyorum. fakat fiyat konusunda biraz yardımcı olabilirseniz yaptırabilirim. Arkadaşlarım sizi çok methetti. işinizi layığıyla yapıyorsunuz anladığım kadarıyla.
 • reply
  Anıl
  Sitenize ingiltereden ulaştım burda daha önce manchesterda oturan bir arkadaşıma 12 adet implant yapmışsınız. arkadaşım acı hissetmediğini çok kolay olduğunu söyledi. bu gerçek mi? nasıl oluyor acaba? Arkadaşım yaptırmak istiyor o yüzden size yönlendiricem.
 • reply
  Harun Yılmaz
  İki ay önce implant yaptırdım. Gerçekten çok memnun kaldığımı belirtmek isterim. Acısız bir işlem gerçekleştirdiler. Titizliği dikkat eden birisiyim bu konuda da çok memnun kaldım. Çalışanlar güler yüzlü fiyatları da uygun. Herkese tavsiye ederim :)
 • reply
  Duygu Arslan
  İmplant tedavisiyle ilgili merak ettiğim tüm sorulara bu makale üzerinden yanıt buldum. Ben de implant tedavisini yaptırmak istiyorum ama içimde birazcık endişelerim var. İmplant tedavisinin acısı var mı acaba? Beni nasıl bir süreç bekliyor?
 • reply
  Cihat
  İyi günler, sitenize internet üzerinden ulaştım, 8 yaşımdaki çocuğuma implant tedavisi uygulanacak dedi doktorlar, fakat ben endişeliyim. İmplant tedavisi bu yaştaki bir çocuk için uygun mudur, fiyatlarınız neler?
 • reply
  Atilla Demirci
  Buraya bir arkadaşımın tavsiyesi sonucu ulaştım gerçekten çok memnun kalmış bende de diş sorunu olduğu için bakmak istedim implant yaptırmak istiyorum acısı çok mu bilgi verirseniz sevinirim
 • reply
  Adem23
  Amcam bir dişini orda yaptırmış. Gerçekten ağrısız ve çok rahat olduğunu söyledi. Bu çok tuhaf geldi bana. eğer gerçekten öyleyse bende en kısa zamanda yaptırmak istiyorum.
 • reply
  Arda Köse
  Abime 1 sene önce burdan implant yapılmıştı ve şuan çok memnun bende onun yerine yazıyorum hiç acı çekmiyor ve çok rahat hissediyor kendisi Herşey için teşekkürler.
 • reply
  emre1908
  yurtdışonda yaşayan bir akrabam dan duydum ve yaptığınız implantın hiç ağrı yapmadığını ve çok güzel gözüktüğünü duydum. Bende yaptırmayı düşünüyorum nasıö bu kadar güzel yapmayı beceriyorsunuz?
 • reply
  Mert
  Arkadaşım implant yaptırdı. Çok memnun kalmış bende yaptırmayı düşünüyorum işinin ehli bir yer herkese tavsiye ederim.
 • reply
  Ömer Faruk Koyuncu
  Dişlerim ayrıktı, yaptırmak için geçen hafta polikliniklerini gittim, hem ucuza hem de ağrısız sızısız hallettiler işimi. Allah razı olsun.
 • reply
  Emre Kafadar
  Amerikada yaşıyorum sitenize Amerika'dan ulaşıyorum.Bir yakın arkadaşım kısa süre önce size implant tedavisi yaptırmış.Nasıl oluyor acaba? Detaylı bilgi verir misiniz?
 • reply
  Sezgin demir
  Daha önce burayi hiç bilmiyordum ta ki yakın çevremden soylenene kadar sizi tavsiye ettiler bizde uola koyulduk size geldik daha önce bircok kez implant yapmıssınız amcamın artım agizda dısleri yemek yemege musait degildi amcam zor durumdayken moralimiz bozuluyordu bizde duyduk geldik implant yaptırdik burada suan amcam çok daha iyi agzı yemekten yiyebiliyor bizimde üstümuzden büyük bir yük kalktı doktorları çok başarılı güleryüzlü saygılı ellerinden geleni yaptılar burayı bende tavsiye ediyorum
  • reply
   admin
   İmplant Diş tedavisi fiyatları en güncel sistem bilgileri sitemizde mevcuttur.
 • reply
  Fulya
  Agzimda 7 adet eksik dis var. Sizi tavsiye ettiler. Tahminen 7 dis implant tedavisi ne kadar sürer .
 • reply
  ilyas
  sizi internetten araştırdım ve gördüğüme gör baya olumlu yorumlar almışsınız inşallah hayırlısıyla yanınıza gelip dilerimi tedavi ettireceğim eğer beğenirsem öylede umuyorum herkese tavsiye edeceğim
  • reply
   admin
   İlyas bey izmir implant merkezi cadde dental sizlere de hizmet vermekten onur duyar.
 • reply
  Yalçın ÖZTÜRK
  Kliniğinize gelicem fakat impilatta canımızın yandığını duydum bazı kısımlar hiçbir acı hissetmediğini bazılarıda çok canının yandığını söylüyor bu konu hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz.?
 • reply
  Cevat
  Öncelikle Merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi ile bu siteye girdim, Ben Almanyadayım, arkadaşım burdan implant yaptirmiş ve başarılı olmuş, hiç acı hissetmediğimi söylemiş, en yakın zamanda gelcem :)
  • reply
   admin
   Merhabalar. Kliniğimizi ararsanız size yardımcı olacağız.
 • reply
  Ömer Faruk Koyuncu
  Sitenize Amerikadan ulaştım. Daha önce LOS angeleste oturan bir yakınıma 2 adet implant yapmışsınız. Arkadaşım hiçbir şey hissetmediğini söyledi, ben de en kısa sürede size uğramak istiyorum. Çok iyi bir doktormuşsunuz.
 • reply
  Sefa Yılmaz
  Hollanda’da yaşayan arkadaşımın 1-2 ay önce istanbul'a geldiğinde sizin kliniğinizde implant olduğunu ve çok memnun kaldığını söylemişti Şimdi benim eniştemin çekilen 20 tane dişi için implant yaptırmak istiyoruz. Acısı varmıdır detaylı bilgi alabilirmiyim.
 • reply
  gokhan
  bundan 3 ay önce implant yaptırdmı cok memnunum uzun araştırmalarım sonucunda cadde dental ile tanıştım ilgi ve alakaları ve sorunsuz bir süreç için teşekkürlerimi sunuyorum
 • reply
  Kübra Yalı
  Merhaba, sitenizi bir arkadaşım tavsiyesi ile buldum Almanyada yaşıyorum impilant yaptıracağım ancak acıyalacağından dolayı korkmaktayım. İmpilant tedavinizde daha az acı hissetmem için ne gibi bir yöntem izliyorsunuz tedavi bilgisi iletirmisiniz.
 • reply
  Kübra
  İsviçre’den geçen yaz bize gelen amcam dişlerine sizin muayenenizde implant yaptırdığını ve benimde yaptırmam gerektiğini söyledi. Ancak ben implant yaptırmaktan dolayı çok korkuyorum. İmplant sırasında veya sonrasında çok acı çeker miyim acaba?
 • reply
  melike01
  Diş ağrılarından sürekli korktuğum için doktora pek gitmeyen birisi olarak implan olmamı tavsiye eder misiniz? Acı eşiğim çok düşük olduğu için şimdiye kadar dişlerim için doktora pek gitmedim. Çok korkuyorum.
 • reply
  Aslı
  Çocukluğumdan beri diş ağrılarından dolayı muzdaripim. En son iltihaplandığını ve 8 tane dişimin çekileceğini söylediler. Yakın çevrem sizi çok methettiği için implant yaptırmaya karar verdim. Fiyatları konusunda bilgi verebilir misiniz?
  • reply
   admin
   Hollandadan Türkiye'ye implant diş konusunda gitmek için merak ettikleriniz için kliniğimizi ararsanız size bilgi vereceğiz.
 • reply
  Yaşar
  Hollanda’da yaşayan büyük eniştem yazın sizin kliniğinizde implant olduğunu ve çok memnun kaldığını söylemişti. Şimdi ben çekilen 6 tane dişimin yerine implant yaptırmak istiyorum. Detaylı bilgi verebilir misiniz acaba?
 • reply
  Hamza Sarı
  70 yaşında teyzem takma diş kullanıyor ama sürekli olarak ağzının içinin yara olduğunu söylüyor. Bende sizin ününüzü duyduğum için implant yaptırmasını önerdim. İmplant fiyatları konusunda bana biraz bilgi verebilir misiniz
 • reply
  tarkan
  Dişlerimin neredeyse yarısını çektiler. Bunların yerine takma diş takmamı öneriyorlar ama ben yaşlı görünmek istemediğim için implant tedavisi olmak istiyorum. Bu konuda hakkında ne yapmam lazım çok kararsız kaldım.
  • reply
   admin
   Belçika'dan Türkiye'ye diş implantı tedavisi konusunda merak ettikleriniz için kliniğimizi ararsanız size bilgi vereceğiz.
 • reply
  Yeşim03
  Fransa’da ikamet eden abim geçen sene buraya geldiğinde sizden implant olmuş ve çok memnun kalmış. Ancak daha sonra 3 tane daha dişi çekilmek zorunda kalmış. Şimdi tekrar implant olmak istiyor. Fiyatları ne kadar oldu acaba?
 • reply
  Nuriye
  Kış ayında kısa bir müddetliğine Almaya’dan İzmir’e geleceğim. Bu sırada sizi tavsiye eden yakınlarım olduğu için implant yaptırmak istiyorum. İmplant fiyatları hakkında bana biraz detaylı bilgi verebilir misiniz acaba?
 • reply
  Nurdan
  İsviçre’den implant için temmuz ayında teyzem size gelmiş ve sizden sürekli övgü ile bahsediyor. Babam dişlerinden dolayı çok acı çektiği için implant konusunda şüpheci yaklaşıyor. Sizce implant babamın giden 10 dişinin yerine yaptırılabilir mi?
 • reply
  Kazım kurt
  İmplant olan eniştem Eylül ayından beri sanki yeniden doğmuş gibi cıvıl cıvıl. Benimde 3 tane dişim eksik. Yerlerine implant yaptırmalı mıyım yoksa biraz daha bekledikten sonra mı yaptırmalıyım kararsız kaldım.
  • reply
   admin
   Diş implantı takılması konusunda merak ettikleriniz için kliniğimizi ararsanız size bilgi vereceğiz.
 • reply
  Serhan
  Yurtdışında yaşayan eniştem yanlış hatırlamıyorsam 2 sene kadar önce implant yaptırmıştı. Şuan bende implant yaptırmak istiyorum ancak bazı sorularım var. Acı konusunda ve fiyat konusunda bana bilgi verebilir misiniz acaba?
 • reply
  Ahmet Çerkez
  Almanya’da yaşayan amcam Ağustos ayında kliniğinize gelerek implant tedavisi gördü. Yapılan işlemden çok memnun kaldı ve yeni çekilen dişleri yerine yine implant olmak istiyor. İmplant fiyatları o günden bu güne ne kadar değişti?
 • reply
  Mehmet K.
  Almaya'dan gelen teyzem geçen yıl sizde implant olmuş ve çok memnun kalmıştı. Şuanda halen aynı doktor ile mi çalışıyorsunuz? Bende implant olmak istiyorum ve mümkünse yine aynı doktor olsun istiyorum. Çünkü pek kimseye güvenemiyorum.
Leave a comment