Mavibahçe Avm No:40/B Karşıyaka-İzmir
en

Vidasız İmplant

Anasayfa » Vidasız İmplant

Diş ve ağız sağlığınıza göstereceğiniz özen güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlamakla kalmaz, ileride oluşabilecek pek çok rahatsızlığın da önüne geçmenize katkıda bulunur. Bilindiği gibi ağız ve diş sağlığımız bizim bedensel sağlığımızla doğrudan ilgilidir. Sosyal yaşamımızda bize öz güven kazandıran ve ağzımızı gizlemek zorunda kalmadan gülümsememize olanak sunan güzel bir diş yapısına sahip olmak için yaşam alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli, ağız bakımı konusunda atılacak adımları yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Diş ve ağız sağlığı sorunlarıyla karşılaştığımızda geç olmadan gerekli tedavi yöntemlerinden yararlanmalıyız. Tüm diş sorunları zaman içerisinde ilerleme ve genel sağlığımızı tehdit etme özelliğine sahiptir. Farklı alanlarda tedavi imkânı sunan ve gelişen teknoloji araçlarını yakından takip eden merkezimizde tüm diş sorunlarına rahatlıkla çözüm bulabilirsiniz. Uyguladığımız implant diş tedavisi yöntemleriyle de kayıp ve eksik diş sorununa çare bulabilir, dişlerinizin doğal görünümüne en yakın estetik yapıyı yeniden elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma en yakın implant İzmir tedavi merkezlerimize uğrayarak, konforlu ortamımızda hekimlerimize danışabilir, tedaviniz konusunda atılacak pratik çözümleri tercih edebilirsiniz. İzmir halkının diş tedavi ihtiyaçlarını uygun fiyat ve hızlı tedavi yöntemleriyle uygulayan implant Karşıyaka ve Bostanlı merkezlerimiz, kusursuz hizmet güvencesiyle hareket etmektedir.

İmplant Tedavi Nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse, İzmir implant diş tedavisi, eksik dişlerin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavi şeklidir. Kaybedilen ve eksik olan dişlerin köklerine uyguladığımız vida türü köklerle dişlerinizin eksikliğini gidermeyi başarıyoruz. Böylece hastalarımız dişlerinin eksikliğini hissetmeden yaşamlarına devam edebiliyor ve yemeklerini rahatlıkla çiğneme şansı bulabiliyor.

İmlant Diş Tedavi Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Çene kemiğine uygulanan implant köklerin doku uyumu önemlidir. Bunun için önceden gerekli testlerin yapılması gerekir. Eğer doku uyumunun olduğu tespit edilirse bir implant diş kökünün hastaya uygulanması 20 – 30 dakika kadar sürecektir.

İmplant Diş Tedavisi Acı Veriyor mu?

Gelişmiş anestezi yöntemleri neticesinde, Türkiye implant diş tedavisi işlemlerini acı hissi meydana getirmeden hastalarımıza rahtlıkla uygulamaktayız.

Kaç Tür İmplant Tedavisi Vardır?

İmplant tedavi yöntemleri normal (vidalı) ve vidasız olarak ikiye ayrılmaktadır:

Normal İmplant Tedavisi: Protez dişlerin yerleşeceği vidalı köklerin çene kemiğine konulması işlemine vidalı implant tedavi veya normal implant tedavi adını veriyoruz. Uyguladığımız işlem sonunda hastalarımızda yapay bir diş kökü oluşturulmaktadır. Bu işlemin uygulanması için hastanın ağzında eksik dişlerin bulunması gerekir. Vidalı kök uygulaması yapıldıktan bir süre sonra hastalar protez diş için hazır duruma gelir. Bu tedavi yöntemi hastaların büyük bölümünde başarıyla işe yaramaktadır. Çene kemiği bu tür tedavi uygulamaya müsait olmayan hastalar için ek cerrahi yöntemler gerekebilir.

Vidasız implant Tedavi: Çene kemiğine vidalanmayan titanyum implant malzemesi açılan boşluğa direk olarak yerleştirilir. Bu tedavi yöntemiyle protezlerin yerinden oynaması veya vidaların zamanla gevşemesi riskleri ortadan kaldırılır.

İmplant Diş Tedavisi Pahalı mıdır?

İmplant diş tedavi yöntemleri genellikle düşük maliyetlidir. Uygun fiyatlı tedavi yöntemleri için merkezimizi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

İmplant Diş Fiyatları 2019

Son dönemlerde ağız ve diş sağlığı konusunda belki de en çok duyduğumuz konuların başında implant uygulamaları ve implant diş fiyatları gelmektedir. Çünkü genel olarak ağız ve diş görünümüne, estetiğine, kişisel bakımına özen gösteren insanların ya da diş kaybına uğrayan insanların en çok tercih ettikleri tedavi yöntemlerinin başında gelmektedir. 

İmplant Ne Kadar Sürede Takılır?

İmplant, eksik dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen ya da mevcut protezlere destek için yapılan bir nevi yapay diş kökleridir. Oldukça uzun ömürlü ve hatta ömür boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen bu vidalar daha çok titanyumdan yapılmaktadırlar. Titanyumdan yapılmalarının nedeni ise çene kemiğinin titanyuma daha hızlı uyum sağlamasıdır. Daha önceden sıklıkla uygulanan protez uygulamalarının yerini almaya başlayan implant diş kaplama doğal görünümü ve uzun süre kullanımı ile en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisi olmuştur.  

Kimler İmplant Yaptırabilir?

Genel sağlık durumunda herhangi bir ciddi rahatsızlık olmayan, sağlıklı diş etlerine sahip olan ve çene kemiğinde implantları destekleyebilecek düzeyde kemik bulunan herkes implant yaptırabilmektedir. Ancak kalp gibi ciddi rahatsızlıkları olan kişiler ve çene kemiğinde büyük oranda erime görünen kişilerin implant yaptırabilmeleri mümkün değildir. Bu durumda kemik kaybı fazla olan kişilerde ileri teknikler uygulanarak öncelikle implant yerleştirilmesi için uygun alt yapı sağlanır ve sonra implantlar yerleştirilebilir.

Güncel İmplant Fiyatları

Her yıl implant fiyatları özel klinikler, özel hastaneler ve devlet hastaneleri için ayrı olmak üzere Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından belirlenmektedir. Ancak bunun dışında özel klinikler ve özel hastaneler belirlenen alt ve üst limitler dahilinde kendi fiyat politikalarını oluştururlar. İmplant fiyatları konusunda söz konusu fiyat politikalarını oluştururken de birçok faktör değerlendirilmektedir. Bu konuda farklılıkların ortaya çıkma nedenleri ise;

  • Gidilen kliniğin fiyat politikası
  • İmplantı uygulayacak olan doktorun uzmanlığı
  • Kullanılan malzemelerin kalitesi gibi etkenlerdir. 

Ayrıca unutulmaması gereken bir konu da, implant fiyatlarının kıymetli metal ve zirkonyum gibi kullanılan malzeme ücretlerini kapsamamasıdır. Ek olarak, implant uygulamalarında ilk muayene çok önemlidir. Çünkü implant yapımından önce hastanın ağız ve diş hijyeninin tamamen sağlanması gerekmektedir. Yani implanttan önce eğer kanal tedavisi, dolgu gibi bir takım işlemler yapılması gerekiyorsa öncelikle bu tedaviler uygulanır. Dolayısıyla implant uygulamaları için aslında standart bir fiyat söyleyebilmek çok mümkün değildir. Bu fiyatın belirlenebilmesi için mutlaka bir diş doktorundan randevu alarak uygulamanın yapılacağı alanın ve içeriğinin belirlenmesi gerekmektedir. 

Son olarak söylemek gerekirse, implant diş fiyatları alternatif diğer uygulamalara oranla daha pahalı bir uygulama olarak gelebilir. Ancak diğer kaplama yöntemleri zaman içerisinde bir takım problemler yaratmaktadır. Fakat implant uygulamasında implant yapıldıktan sonra güzel bakılır ve tertemiz tutulursa çok uzun süreler boyunca sorunsuz bir kullanım olanağına sahip olunur. 

Tedaviler ve randevu almak; daha fazla bilgi edinmek için arayınız.