İzmir’deki kliniğimizde Vidasız İmplant tedavisi uyguluyoruz. Vidasız İmplant, osseointegrasyon adı verilen bir sürece ulaşmak için kullanılır. Vidasız İmplant tedavilerinde, porselen veya zirkonyum dişlerin vidalama süreci olmadan diş etlerinde kullanılması hedeflenir  Kısaca özetlemek gerekirse, İzmir implant diş tedavisi, eksik dişlerin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavi şeklidir. Kaybedilen ve eksik olan dişlerin köklerine uyguladığımız vida türü köklerle dişlerinizin eksikliğini gidermeyi başarıyoruz. Böylece hastalarımız dişlerinin eksikliğini hissetmeden yaşamlarına devam edebiliyor ve yemeklerini rahatlıkla çiğneme şansı bulabiliyor.

Çene kemiğine uygulanan implant köklerin doku uyumu önemlidir. Bunun için önceden gerekli testlerin yapılması gerekir. Eğer doku uyumunun olduğu tespit edilirse bir implant diş kökünün hastaya uygulanması 20 – 30 dakika kadar sürecektir.

Gelişmiş anestezi yöntemleri neticesinde, Türkiye implant diş tedavisi işlemlerini acı hissi meydana getirmeden hastalarımıza rahtlıkla uygulamaktayız.

İmplant tedavi yöntemleri normal (vidalı) ve vidasız olarak ikiye ayrılmaktadır:

Normal İmplant Tedavisi: Protez dişlerin yerleşeceği vidalı köklerin çene kemiğine konulması işlemine vidalı implant tedavi veya normal implant tedavi adını veriyoruz. Uyguladığımız işlem sonunda hastalarımızda yapay bir diş kökü oluşturulmaktadır. Bu işlemin uygulanması için hastanın ağzında eksik dişlerin bulunması gerekir. Vidalı kök uygulaması yapıldıktan bir süre sonra hastalar protez diş için hazır duruma gelir. Bu tedavi yöntemi hastaların büyük bölümünde başarıyla işe yaramaktadır. Çene kemiği bu tür tedavi uygulamaya müsait olmayan hastalar için ek cerrahi yöntemler gerekebilir.

Vidasız implant Tedavi : Çene kemiğine vidalanmayan titanyum implant malzemesi açılan boşluğa direk olarak yerleştirilir. Bu tedavi yöntemiyle protezlerin yerinden oynaması veya vidaların zamanla gevşemesi riskleri ortadan kaldırılır.

en iyi diş doktoru izmir

Vidasız İmplant İçin Randevu Almak İster Misiniz?

Tedaviniz hakkında destek almak ister misiniz?

Tedaviniz hakkında bilgi almak ister misiniz? Hasta koordinatörlerimiz sizlere tedavi sürecinizle ilgili hemen bilgi verebilir.