İzmir implant tedavisi konusunda birçok şehirden  hastayı ağırlamaktadır. Dünyanın farklı şehirlerinden gelen implant hastaları tedavilerini İzmir’de bulunan kliniklerde gerçekleştirir. Aynı zamanda Türkiye’nin farklı noktalarından hastalar İzmir’i dental implantlarla ilgili tedavileri için ziyaret etmektedir.

İmplant tedavisi, çene destekli operasyonlar için kullanılan genel isimdir. İmplantlar klasik damak ve protezlere göre daha net bir konuşma ve daha konforlu bir çiğneme sağlarken, yanak ve yüz yapısını da doğal haline geri döndürmektedir.

Bu sayede çiğneme yetersizliğinden kaynaklanan sindirim sistemi rahatsızlıklarından kurtulmak mümkündür. Aynı zamanda; doğal, sağlıklı ve estetik bir görünüş sayesinde kişisel güven de yerine getirilir. İmplant nedir yazımız implant hakkında daha detaylı bilgi verebilir.

Ben implant tedavisi için uygun bir aday mıyım? 

Uygulanabilmesi için öncelikle diş eti sağlığınızın iyi olması gerekmektedir. Dolayısıyla eğer diş eti problemi yaşıyorsanız öncelikle kliniğimizin periodontoloji uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Diş eti problemleri çevresinde de iltihaplanmaya yol açabilir ve implant kaybına neden olabilir. Kemik kaybı yaşayan hastalarda da izmir implant uygulamasının yapılabilmesi için ek tedaviler, örneğin kemik grefti ya da sinüs lifting, gerekebilir.

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler.

İzmir İmplant Tedavisi Konusunda Neler Sunar?

İzmir implant tedavisi için birçok farklı seçenek sunuluyor. İl dışından İzmir’e gelen hastalarımız ve İzmir’de yaşayan hastalarımıza çeşitli kolaylıklar Cadde Dental tarafından sunulur.

implant
diş implant nedir

İmplant Tedaviniz Süresince

 • Muayene yapılır. Bu aşamada dişleriniz durumu CAD/CAM destekli cihazlarımızla uzman doktorumuz tarafından kontrol edilir.
 • Değerlendirme yapılır. Değerlendirme aşamasında uzman diş hekimi sağlığınızdaki durumu ölçümler.  Dişleriniz ve ağız yapınızla ilgili detaylı brief verilir.
 • Ek operasyonlar önerilir. Dişlerinizin daha sağlıklı görünmesi için farklı operasyonlar yapılması gerekir mi ve ağız yapınıza uygun ek çözümler var mı sorularını uzman hekim yanıtlar
 • Tedavi aşamasının başlaması eksik dişinizin yerine implant uygulanmasıdır.
 • İmplant aşamasından sonra yeni dişiniz için randevu verilir. İyileşme sürecine göre yeni dişiniz yerleştirilir.

Eksik dişler hastalarda, çiğneme yerine yutmaya, geveleyerek konuşma ve güven eksikliğine yol açan yetersiz ısırıklara kadar birçok semptomun ortaya çıkmasına yol açar. Bu semptomların tedavisine yardımcı olmak için çeşitli dental implant çözümler sunulur.

Dental implantlar yeterli miktarda ve kalitede olmaları şartıyla her yaştaki hastanın çenesine yerleştirilebilir. Ağız hijyenine saygı duyan hastaların çoğu, yani neredeyse tamamı diş implantları için ideal adaylardır. Ancak elbette istisnalar vardır ve uygun olup olmadığınızı bilmeniz gerekir.

1 tane İmplant Diş Maliyeti Ne Kadar?

Tek diş implantın maliyeti 2500 – 7500 TL aralığındadır. Ancak implant fiyatı dişin konumu ve diğer dişlerin sağlık durumuna göre farklılık gösterir. Hekimler bazen köprü uygulaması veya All-on-Four gibi sabit protez uygulamayı tercih eder. Bu durumda fiyatlar 2500 – 35000 TL aralığına kadar çıkabilir.

İmplant diş maliyeti hesaplanırken dişi kökü dikkate alınır. Üst yapı ayrı olarak hesaplanır. Üst yapıda; porselen, zirkonyum, lamine veneer, monolitik yapılardan biri seçilir. Her üst yapı seçimine göre fiyat değişkenlik gösterir. Bu sebeple implant ve üst yapı farklı kalemler olarak hesaplanır.

İzmir’deki Poliklinikler İmplant Diş İçin Uygun Fiyatlar Sunuyor Mu?

İmplant tedavisi; kullanılan malzeme, uygulayan hekim, bulunulan ülkenin avantajları doğrultusunda değerlendirildiğinde İzmir İmplant tedavisi konusunda en uygun fiyatları sunan illerin ön sıralarında karşımıza çıkmaktadır. Çeşitli istatistikler ve araştırmalar implant diş için birim fiyattan hesaplanır. Ancak dental implanta sahip olmaktan daha çok onu uygulayan hekimin becerileri de tedavi süreci için önemlidir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde implant ürünleri diğer birçok ülkeye kıyasla daha ucuz bir fiyata sahiptir. Ancak uygulayan merkezlerin tedavi ücretleri hesaba katılırsa bu avantaj ortadan kalkmaktadır. Ayrıca Avrupa ülkelerinden veya dünyanın herhangi bir yerinden Amerika Birleşik Devletlerini ziyaret edecek bir kişi için konaklama ve uçuş süreleri de göz önünde bulundurulursa, Türkiye’nin daha iyi bir seçenek olacağı kolaylıkla söylenir.

izmir implant tedavisi
izmir implant tedavisi

Yukarıdaki tabloda ülkelere göre 2019 yılı implant fiyatlarının sıralaması yer almaktadır. Ancak; ürün, hekim, lokasyon parametrelerindeki avantajlar değerlendirildiğinde Türkiye açık bir farkla tercih sebebi olmaktadır. İzmir vs Countries Dental Implant Prices üzerinden istatistiklere ulaşılabilir.

İzmir’de İmplant Tedavisinin Başarılı Geçmesini Nasıl Sağlarım?

İzmir ili implant tedavisi için önemli büyüklükte hastayı ağırlamaktadır. İzmir’de geçen tedavi sürecini hızlandırmak için çeşitli durumları kontrol etmek hastanın elindedir. Tedavi sürecinin daha başarılı geçmesini sağlamak için aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir.

 • Yoğun sigara tüketiminde bulunmayın: Sigaranın sağlığa olan zararları dental implant tedavilerinde de kendisini gösterir. Yoğun sigara içen bir hastaysanız tedavinizin erken iyileşmesini engellemiş olursunuz. Uzman hekimler özellikle tedavi süresince bu kötü alışkanlığınıza son vermenizi talep eder.
 • Aşırı alkol tüketiminden uzak durun: Alkol tüketimi diş etlerinin iyileşme sürecini bozar. Diş etlerinde oluşan bozulmalar çeşitli parametrelerde tedavi sürecinizi olumsuz etkileyebilir.
 • Periodontal hastalıklar için checkup talep edin: Diş implantasyonundan önce tedavi edilmeleri gerekir. Periodontal hastalıklar kemik kaybına neden olabilirler. Bu nedenle tedavileri, özellikle implant tedavisi öncesinde sağlanmalıdır. Özellikle yurtdışından İzmir’e implant tedavisi için gelen hastaların bu konudaki tedavilerini de planlamak için Cadde Dental olarak özenle çalışmaktayız.
 • Bağışıklığı artırılmış hastalar dikkat: Steroid kullanan hastalar radyasyon terapisine tabi tutulabilir. Otoimmün hastalıkları olan hastalar (bazı MS gibi) için de özel koşullar tedavi süresince yerine getirilir.
 • Gıcırdayan dişler (bruksizm): Bruksizm durumunda, diş kronlarında porselenin aşınmasını önlemek için özel çözümler sağlanır.

Özellikle diş implantı için İzmir’e implant tedavisine geliyorsanız kanser gibi tüm ciddi hastalıkları diş hekiminize bildirmeniz de önemlidir. Diyabet gibi bir rahatsızlığınız varsa bunu da hekiminize bildirmelisiniz. Diş hekiminiz bunu konsültasyonunuz sırasında dikkate alacak ve seyahatinizi gerçekleştirmeden önce size özel bir tedavi planı oluşturacaktır. Cadde Dental olarak uzman hekimlerimiz ve hasta koordinatörlerimizle birlikte implant tedavisi sürecinin yönetiminde bu semptomlara özellikle dikkat ediyoruz.

İzmir Dışından Gelen Hastaların İmplant Tedavileri Nasıl İlerliyor?

Cadde Dental olarak İzmir’de yaşayan hastalarımız başta olmak üzere, Türkiye’nin ve dünyanın her şehrinden hastalarımıza tedavi uyguluyoruz. Kullandığımız robotik implant ve dijital diş hekimliği araçları sayesinde tedaviyi aynı gün uyguluyoruz. Diş hekimlerimiz implant ile ilgili uygulamaları yaptıkları anda gülüşün nasıl görüneceği ile ilgili bilgisayar destekli simülasyonlar kullanıyor. Bu sayede hastalarımız vakit kaybetmeden hızlı ve sağlıklı bir implant tedavisi süreci yaşıyor.

İzmir ili dışarısından gelen hastalarımız için konaklama ve servis konusunda destek sağlıyoruz. Cadde Dental sağlık turizmi konusunda elde ettiği deneyimleri Türkiye’nin her yerinden gelen hastalar için de uygulamaktadır.

Diş İmplantı Türleri ve Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde implantlar hastaların konfor ve tedavisinin başarısı açısından çeşitlilik göstermektedir. İmplantlar aşağıdaki gibi kategorize edilir.

 1. Kök Formunda Kemik implantlar
 2. Silindirik İmplantlar
 3. Short İmplantlar
 4. Vidasız Sistem İmplantlar
 5. Kemik Seviyeli İmplantlar
 6. Doku Seviyeli İmplantlar

Yukarıdaki implant çeşitlerinden bir tanesi doktorun tedavideki amacına göre seçilmektedir. Cadde Dental gibi gelişmiş kliniklerde maksimum estetik ve uzun ömürlü tedaviler hedeflendiğinde doğru implant seçimi ile ağrısız, kalıcı, sorunsuz tedaviler yapılır.

İmplantlar vücuda uyumlu titanyum titanyum materyalinden üretilmektedir. Yüzey yapısı, kemik oluşumu ve kaynaşması için hazır halde üretilir. Bu yüzden “vücudun implantı kabul etmesi”  gibi bir görüş doğru değildir. Dokuları incitmeden uygulanan implant tedavisi ve doğru türde implant seçimi başarılı bir tedavi için en iyi referans noktasını oluşturur. Diş hekiminin uyguladığı bu aşama sonrasında hastanın ağız hijyenine gösterdiği önem ise başarılı bir implant tedavisi için bütünleyici faktördür. Sigara kullanmayan hastalarda kan dolaşımının ve doku beslenmesinin yeterli olması önemli avantaj sağlar.

Diş implantı seçimlerinde implantlar yerli implant ve ithal implantlar olarak halk arasında kategorize edilir. Ancak bu yaklaşım doğru değildir. İthal implantlar veya yerli implant olarak adlandırılan implantlar uygulanan başarılı tedavi sayıları ve patentlerinde onaylamış oldukları uluslarası geçerliliklerine göre kıyaslanmalıdır.

İmplant Tedavisi Ağrılı Mıdır?

Diş implant tedavisi ağrısız bir diş tedavisidir. İmplant tedavisi Cadde Dental diş polikliniğinde dolgu kolaylığında yapılır. Aynı anda 12 implant bile yapılır. Ağrısız tedavi için lokal anestezi yeterlidir.  İşlem sırasında hiçbir ağrı olmaz. İşlem sonrasında da hasta ağrı hissetmez. Tedavi sonrası hekim tarafından yazılmış sıradan bir ağrı kesici kullanımı ilk gün oluşabilecek ağrı durumlarını ortadan kaldırmak için yeterlidir.

Diş tedavilerine karşı korkusu olan veya engelli bireylerde ise sedasyon veya genel anestezi altında ağrısız implant tedavisi uygulanabilir. Kemik ve yumuşak dokuya zarar vermemek tamamen uygulayan hekimin tecrübesiyle ilgilidir. Dijital Diş Hekimliği olarak adlandırılan özel çalışma alanında, diş hekimlerinin kemik ve doku yapısını daha özel ve kolay bir biçimde görmesi için araçlar kullanılmaktadır. Cadde Dental Karşıyaka Özel Diş Polikliniği’nde 3D tomografi teknolojisi kullanılır. Uzman hekim bu sayede, hastanın diş kökleri ve doku yapısı ile ilgili daha çok veri toplamaktadır.

Hangi İmplant Markasını Tercih Etmeliyim?

Günümüzde birçok implant markası üretim yapmaktadır. Diş hekimleri hastalarına kendi uyguladıkları markaları önerir. Bu durum çoğu zaman hastalarda implant markasına karar verirken karışıklığa neden olur. Hastaların implant markalarından beklentileri; ağrısız olması, kısa sürede bitmesi, sorun yaşanmaması, garanti kapsamında olmasıdır. Doğru implant markasının seçilmesi, tedavi sonrasında hastaların ve doktorların yüzlerini güldürecektir.

Kemik dokusuna ve yumuşak dokuya uyumlu implantlar, ana diş rahatlığında konforu hastalara sağlar. Cadde Dental olarak hekimlerimiz;

 • Straumann İmplant(İsviçre Menşeili),
 • Nobel İmplant (İsveç Menşeili),
 • Bego İmplant(Alman Menşeili)

implant markalarını tercih etmektedir. Yukarıdaki implant markalarının hekimler tarafından genellikle tercih edilmesinin bazı teknik sebepleri vardır. İlgili implant markaları, insan vücuduyla uyum başarısı, üst yapıda desteklediği geniş ürün yelpazesi, farklı kemik yapılarına karşı hassasiyetleri gibi teknik parametrelerden dolayı birçok markaya göre üstün yönlere sahiptir. Dijital diş hekimliği alanına uygun markalar, zirkonyum yapılar ile çok uyumludur.

implant dis nedir
implant dis nasil yapilir

Hastalar, implant seçimlerinde bilinen markaları tercih etmelidir. Sağlık açısından sorun yaşamamak için tüm dünyada geçerli implant markalarının tercih edilmesi gerekmektedir.

İmplant Diş Kaç Günde Yapılır?

İmplant diş genellikle 1 günde yapılır. Cadde Dental olarak polikliniğimizde implant diş uygulamasını aynı gün içerisinde yapmaktayız. Farklı poliklinikler daha fazla günde implant tedavisini uygulayabilir. İmplantın üzerine dişin yani terimsel adıyla zirkonyumun eklendiği süreç ise 3 ayı bulabilir. İmplant dişi eklemeden önce diş hekimi hastanın 3 boyutlu ağız taramasını yapar. Ardından tavsiye ettiği implant markasını söyler, hastanın onayı ile birlikte implant tedavisi süreci başlamış olur. İmplant tedavisi yapılacak gün işlemler ortalama 45 dakika kadar sürmektedir. Bu süre:

 • 3D tomografinin çekilmesi – 5 DK
 • Tomografinin değerlendirilmesi – 15 DK
 • Hastanın varsa sağlık sorunlarının değerlendirilmesi – 5 DK
 • İmplant yapılacak bölgenin uyuşturulması – 15 DK
 •  İmplantın ağız içerisine yerleştirilmesi – 5 DK

Böylece implant tedavisi uygulaması tamamlanmış olur. İmplant uygulandıktan sonra diş eti dokusuna implantın uyum sağlaması yaklaşık 3 aylık bir süreç alır. Bu süreç içerisinde vücut ile uyumlu titanyum diş etleri ile perçinleşir. Hekim takip eden süreçte implantın diş eti ile olan ilişkisini kontrol eder. Sağlıklı görünen bir diş eti uyumu varsa, diş yerine geçen monolitik zirkonyum uygulanır.

COVID-19 Hastalarına Diş İmplantı Yapılır Mı?

COVID-19 salgını 2020 yılında tüm dünyanın ortak sorunu oldu. COVID-19 geçirmiş hastalara diş implant yapılabilir. Ancak implant tedavisinin rahatsızlık bittikten sonra yapılması gerekmektedir. COVID-19 rahatsızlığı olan kişilerin hastalığın karakteristiği gereği; yüksek ateş, öksürük, halsizlik gibi sonuçlara neden olur. Bu belirtiler diş tedavisine başlamadan önce yapılan tetkiklerde ortaya çıkacaktır. Sonuç olarak; hasta, hekim, klinikte bulunan diğer hastalar açısından tedavinin yapılmaması gerekir.

COVID-19 dental implant
dental implant COVID 19

COVID-19 geçirmiş hastalarda ise implant tedavisi yapılması için bir engel yoktur. Hasta COVID-19 virüsünü atlattıktan sonra bağışıklığı rutine dönmektedir. Ardından  implant tedavisi başarıyla gerçekleştirilebilir. Hastalar genelde; şeker hastalarına, sedef hastalarına, COVID-19 vakalarına implant yapılıp yapılmadığını merak etmektedir. Yayınlanan akademik makalelerde COVID-19 hastalığı geçirmiş hastalar, implant sağ kalım oranına negatif yönlü etki göstermemektedir.

All on Four (Dörtlü İmplant) ile İmplant Tedavisi Arasındaki Farklar

İmplant Tedavisi Sık Sorulan Sorular

İzmir’deki kliniğimizde diş implant uygulaması hakkında en çok sorulan sorular:

izmir implant harita

en iyi diş doktoru izmir

İzmir’de İmplant Tedavisi İçin Randevu Almak İster Misiniz?

Tedaviniz hakkında destek almak ister misiniz?

Tedaviniz hakkında bilgi almak ister misiniz? Hasta koordinatörlerimiz sizlere tedavi sürecinizle ilgili hemen bilgi verebilir.