CAD/CAM Çözümler
Aynı Gün Uygulama
En İyi Markalar
Laboratuvar Desteği
Robotik İmplant
Tedavi Planlama

Zirkonyum kaplama nedir?

Zirkonyum; doğadan çıkarılan beyaz bir metaldir. Kesilen dişin üzerine yapılan bir diş kaplama türüdür. Zirkonyum kaplamalarda; porselenin altındaki altyapıyı oluşturan materyal, zirkonyum dioksit olarak adlandırılır. Zirkonyumun baskıya ve gerilime karşı direnci fazladır, doku dostu bir materyal olduğu için herhangi bir alerjiye sebep olmaz.

Zirkonyum kaplama işlemi nasıl uygulanır?

Zirkonyum kaplama ile sağlıklı ve estetik bir sonuç alabilmek için öncelikle diş eti sağlığına dikkat edilmelidir. Diş etlerinin tedavisi yapılıp iyileşmesi sağlandıktan sonra estetik açıdan değerlendirilmelidir. Hastanın gülme hattı yüksekse ve ihtiyaç varsa diş eti boylarından gerekli seviyeleme işlemi yapılır. Diş etiyle ilgili tedavi ve şekillendirme işlemi tamamlanır ve dişlerde düzenleme işlemi yapıldıktan sonra özel ölçü maddeleriyle ölçüsü alınır, laboratuvara gönderilir. Alınan ölçüye göre laboratuvarda dijital olarak bilgisayar ortamında tasarım yapılır ve üretilir. Zirkonyum altyapının ağız içi provası yapıldıktan sonra üzerine işlenen porselen üstyapının da provası yapılır. Gerekli son düzenlemeler yapıldıktan sonra cilalı ve pürüzsüz yüzeye sahip olan kaplamalar diş üzerine yapıştırılır. zirkonyum diş izmir

izmir Zirkonyum diş fiyatı için avantajlı mıdır?

izmir zirkonyum diş uygulamasının en çok kullanıldığı iller arasındadır. Yapım aşamasında olduğu kadar laboratuvar üretim aşamasında da ince teknik hassasiyet gerektiren bir yapıdır. Dijital olarak tasarım yapıldıktan sonra, bu dizayna göre zirkonyum bloklarının 3 boyutlu olarak kazınması sonucu elde edilir. Son yıllarda piyasada Çin ve Kore menşeili düşük kaliteli zirkon bloklar kullanılarak maliyet düşürülmeye çalışılmaktadır. Ancak bu zirkonların ağız içi uyumu ve estetik sonuçları başarısız olmaktadır. Buna bağlı olarak kullanım ömrü çok kısa olan protezlerle karşılaşılmaktadır. Maliyeti düşürüp ömrü kısa olan, ağızla uyumsuz protezler yapmak yerine dünyada kabul gören prestijli markaların zirkonyumlarını kullanmak daha doğru bir karar olacaktır. Zirkonyum diş hakkında araştırma yapan hastalar implant diş fiyatları sayfamızdan da bilgi edinebilir.

İmplant dişin üzerine zirkonyum kaplama yapılabilir mi?

Zirkonyum kaplamalar, tek diş kaplama ve köprü yapımında kullanıldığı gibi implant üstü protezlerde de kullanılabilir. İmplant dişin üzerine zirkonyum kaplama yapılır. İmplant yapıldıktan sonra sorunların yaşanmaması ve kaplama işlemlerinde %100 başarı elde edilmesi için kaliteli implantlar kullanılmalıdır.

Zirkonyum dişlerin bakımı nasıl olmalıdır?

Kendi dişlerimizde olduğu gibi zirkonyum dişlerin de bakımını düzenli bir şekilde yapmak önemlidir. Bunun için günde 2 kez dişlerinizi ve diş etlerinizi fırçalamanız ve zirkonyum köprü/ kaplamalarınıza özel diş ipiyle ağız bakımınızı sağlamanız, 6 aylık periyodlarla doktorunuza kontrole gelmeniz problem yaşamadan zirkonyum dişlerinizi rahatlıkla kullanmanızı sağlayacaktır. Kliniğimizde zirkon diş kaplaması yaptığımız her hastamıza tedavi sonrasında periyodik kontrol günleri için randevu veriyoruz. Bu sayede doğabilecek ağrı ve kompleks rahatsızlıkların önüne geçilir.

izmir zirkonyum diş kaplama
izmir zirkonyum diş kaplama cadde dental

Zirkonyum diş yapılırken ağrı olur mu?

Dişlerin kesim işlemleri lokal anestezi altında gerçekleştiği için herhangi bir ağrı hissi oluşmaz. Bazı hastalar kesim esnasında lokal ağrılar olabileceğini düşünür ancak diş kesimleri öncesinde diş hassasiyeti kontrol edilir. Bu kontrollerde hekim dişin tamamen hissizleştiğine karar verir. Sonrasında diş kesimleri ağrısız bir şekilde sonuçlandırılır.

Düzenlemeden sonra estetik açıdan problem yaşanır mı?

Düzenleme sonrası aynı gün içinde hemen geçici dişleriniz hazırlanır. Bu sayede hem görünüm bozulmaz hem de dişlerde oluşabilecek hassasiyet sorunu önlenmiş olur.

Zirkonyum diş kaç günde yapılır?

Sağlıklı diş eti varlığında zirkonyum diş yapılması 2-7 gün arasında gerçekleşmektedir. Hekim ve hasta karşılıklı olarak başka operasyon talebinde bulunmazlarsa işlem ilk randevunun alındığı günden itibaren en geç 7 gün içerisinde tamamlanır.

Zirkonyum diş sararır mı?

Zirkonyum diş tedavilerinde kullanılan malzemeler oldukça önemlidir. Zirkonyum dişlerde sararma olup olmaması tamamen hastaya ve kullanılan zirkonyum dişlere bağlıdır. Eğer hasta diş bakımlarını ve kontrollerini sağlarsa ve zirkonyum tercihini kaliteli ürünler üzerinden yaparsa zirkonyum dişlerde kısa sürede bir sararma meydana gelmez. Zirkonyum dişler, diş eksikliğinin olduğu durumlarda sağlıklı bir görünüm elde etmek için kullanılır.

Zirkonyum diş kaplama tedavisi, kesilmiş dişlerin üzerine yapılan kaplamaları ifade eder. Zirkonyum diş tedavisi hakkında araştırma yapanlar için izmir gülüş estetiği sayfası faydalı olacaktır.

en iyi diş doktoru izmir

Zirkonyum Diş Kaplama İçin Randevu Almak İster Misiniz?

Tedaviniz hakkında destek almak ister misiniz?

Tedaviniz hakkında bilgi almak ister misiniz? Hasta koordinatörlerimiz sizlere tedavi sürecinizle ilgili hemen bilgi verebilir.