İmplant Fiyatları

En Güncel İmplant Fiyatları bilgisi için sitemizde bulabileceğiniz implant fiyatları bilgisi detaylıca açıklanmıştır.

İmplant Ücretleri Ne Kadar?

Bir diş implantı, eksik bir doğal dişin kök kısmının yerine geçen küçük bir titanyum vidadır. Dental implantlar üst veya alt çenelere yerleştirilebilir. Titanyumun biyo-uyumlu özellikleri nedeniyle, bir diş implantı kemikle birleşir ve yerine geçen diş için iyi bir çapa haline gelir. Diş implantları, tek veya çoklu eksik dişleri değiştirmek için kullanılan çözeltilerde kullanılabilir.

Neden Diş İmplantları?

Bir dental implantı göz önünde bulundurmanızın birkaç nedeni vardır:

 • Mevcut bir doğal dişin kök yapısı olmadan, çene kemiği büzülebilir. Bu büzülme yüzünüzün olduğundan daha yaşlı görünmesini sağlar.
 • Kaybetme konusunda endişelenecek gevşek parça yoktur. Diş implantı stabil ve rahattır. Yerleştirmeden sonra ayar yapılması gerekmez. Normalde sahibine ömür boyu hizmet eder.

Dental İmplantların Fiyatları Nedir?

Diş implantları ile diş değiştirme ücreti, değiştirilen diş sayısı ve yeni dişlerinizi desteklemek için gerekli olan diş implantlarının sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Diş implantlarınızın uzun süre sağlığını sağlamak için diş implantlarınızın yerleştirilmesinden önce bazı ilave prosedürler gerekebilir. Belirli bir ücret tahmini elde etmek için, doktorun ağzınızı incelemesi gerekir. Ayrıntılı bir tanı muayenesinden sonra diş hekiminiz sizin için en iyi tedaviyi önerecektir.

İmplant İçin Adaylar Kimlerdir?

Yaralanma, hastalık veya diş çürümesi nedeniyle bir veya daha fazla dişi eksik olan kişiler diş implantları için aday olabilir. Belirleyici faktör mevcut kemik miktarıdır. Diş hekiminiz, diş implantlarının sizin için uygun bir çözüm olup olmadığını değerlendiren en iyi kişidir.

Dental İmplantların Takma Diş Veya Diş Köprüsü Üzerindeki Avantajları Nelerdir?

Geliştirilmiş görünüm: Dişin tamamını kaybederseniz taç ve kök çene kemiğinin büzülmesi yüzünüzün daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Dental implantlar bu işlemi durdurabilir. Geleneksel bir takma diş veya diş köprüsü değildir.

Doğal dişlerin korunması: Geleneksel diş köprülerinde, eksik dişlere bitişik dişler normalde diş köprüsü için dübel olarak kullanılmak üzere yere indirilir. Diş implantları genellikle sağlıklı dişleri değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kalıcı çözüm: Kaybetme konusunda endişelenecek gevşek parça yoktur. Diş implantı stabil ve rahattır. Yerleştirmeden sonra ayar yapılması gerekmez. Normalde sahibine ömür boyu hizmet eder.

Dental implant destekli yedek dişler doğal dişler gibi görünür, hisseder ve işlev görür. Bu, ne istersen yiyip içebileceğin anlamına gelir. Ancak en önemlisi, dental implantlar genellikle yaşam kalitesini çok somut bir şekilde iyileştirir. Diş problemlerinden dolayı utanmış ve endişeli hisseden insanlar, yeni kalıcı dişlerin özgüvenleri için yapabilecekleri sık sık bunalmaktadır.

Yeni Dişlerim Doğal Gözükecek Mi?

Dental implantlar, modern restoratif diş hekimliğiyle birlikte kullanıldığında, görünümleri, konforları ve işlevlerinin beklentilerinizi aşması çok muhtemeldir. Genelde doğal dişlerinizden ayrı olarak söylemeleri zordur.

Bir Diş İmplant Yerleşimi İçin Ne Kadar Zaman Gerekir?

Günümüzde, modern kılavuzlu cerrahi teknikler dental implant yerleştirmek için uygun alternatiflerdir ve dental implantın anahtar deliği ameliyatı kullanarak tek bir seansa yerleştirilmesine izin verir. Bu yeni yöntem hem hastalar hem de dişhekimleri için prosedürü önemli ölçüde basitleştirmiştir. Cerrahi tekniğin en büyük avantajı, anahtar deliği ameliyatı nedeniyle yumuşak dokunun minimum manipülasyon miktarıdır. Bu iyileşme süresini ve normalde geleneksel dental implant cerrahi teknikleriyle ilişkili rahatsızlığı önemli ölçüde azaltır.

Geleneksel işlem üç ila altı ay sürebilir. İlk olarak, diş hekimi çene kemiği ile iyileşmesi ve bütünleşmesi için üç ila altı ay kalan diş implantını yerleştirir. İyileşme süresi boyunca, kalıcı kron yerine oturuncaya kadar size geçici bir protez verilir.

Seçilen prosedür, diş sağlığınız, dahil olan diş sayısı ve hangi dişlerin değiştirilmesi gibi birçok faktöre bağlıdır. Bu faktörler ayrıca tedavi süresince diş hekimine yapılan toplam ziyaret sayısını da belirleyecektir. 

İzmir Diş İmplant Uygulamaları

Diş implantları insanların yaşam tarzını değiştiriyor. Doğal dişler gibi görünen, hissedilen ve işlev gören dişlerin yerine geçmesi için bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Dişlerini kaybeden kişi, dişlerin doğal göründüğünü ve yüz hatlarının korunacağını bilerek neredeyse her şeyi yiyebilme yeteneğini yeniden kazanır. Dental implantları olan hastalar güvenle gülümseyebilirler.

İmplant için Cerrahi İşlem

Çoğu hasta için dental implantların yerleştirilmesi iki cerrahi prosedür içerir. Öncelikle, implantlar çene kemiğinize yerleştirilir. Ameliyattan sonraki ilk üç ila altı ay boyunca, implantlar yavaş yavaş çene kemiğine yapışan dişetlerinin yüzeyinin altındadır. Bu süre zarfında geçici takma diş takabilmeli ve yumuşak bir diyet yapmalısınız. Aynı zamanda, diş hekiminiz yeni yedek dişler oluşturuyor. İmplant çene kemiğine bağlandıktan sonra ikinci aşama başlar. Doktorlarımız, implantları ortaya çıkaracak ve diş etlerinden çıkıntı yapan ve yapay dişler için çapa görevi görecek küçük direkleri ekleyecektir. Yapay dişler yerleştirildiğinde, bu direkler görülmeyecektir. Tüm prosedür genellikle altı ila sekiz ay sürer. Hastaların çoğu günlük yaşamlarında minimum düzeyde bozulma yaşamaktadır.

Cerrahi İmplant

Dental implant teknolojisindeki en son gelişmeleri kullanan dokktorlarımız, tek aşamalı implantları yerleştirebiliyor. Bu implantlar, onları ortaya çıkarmak için ikinci bir prosedür gerektirmez, ancak yapay dişler yerleştirilmeden önce en az altı hafta iyileşme süresi gerektirir. İmplantların diş çekimi ile aynı anda yerleştirilebileceği durumlar da vardır ve cerrahi işlem sayısını daha da azaltır. Dental İmplant yerleştirilmesi, oral ve çene-yüz cerrahı ve restoratif dişhekimi arasındaki ekip çalışmasıdır. Doktorlarımız, asıl implant ameliyatını, ilk diş çekimlerini ve gerekirse kemik greftini ve kalıcı protez yapar. Diş hekiminiz ayrıca implant işlemi sırasında ihtiyaç duyulan geçici protezleri yapacaktır.

İmplant üstü Hangi Protez Çeşitleri Vardır?

Tek bir protez (taç) bir eksik dişi değiştirmek için kullanılır. Her protez dişi kendi implantına takılır. Kısmi bir protez (sabit köprü) iki veya daha fazla dişin yerini alabilir ve sadece iki veya üç implant gerektirebilir. Tam bir diş protezi (sabit köprü) üst veya alt çenenizdeki tüm dişlerin yerine geçer. İmplant sayısı, hangi tip protezlerin (çıkarılabilir veya sabit) önerildiğine bağlı olarak değişir. Çıkarılabilir bir protez (takma diş üstü), soket ataşmanlarındaki bir çubuğa veya bilyaya tutturulur, oysa sabit bir protez yalnızca diş hekimi tarafından kalıcıdır ve çıkarılabilir. Doktorlarımız, hastane tarzı ameliyathanesinde implant ameliyatı gerçekleştirerek sterilite seviyesini optimize ediyor. 

Diş İmplantların Avantajları Nelerdir?

 • Eksik dişlere güvenli ve kalıcı bir çözüm
 • Diş implantları, yüzünüzün daha yaşlı görünmesine neden olabilecek çene kemiğinin büzülme sürecini durdurabilir
 • Geleneksel köprülerle, bitişik dişler normalde ankraj sağlamak için yere indirilir. Diş implantları sağlıklı dişleri değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırabilir
 • Doğru çiğneme ve konuşma becerisi
 • Olası diş eti problemlerinin ve enfeksiyonlarının azaltılması
 • Yukarıdakilerin tümü sonucunda artan güven ve özgüven

İmplant Adayı Mısınız?

İmplant kullanmayı düşünüyorsanız, ağzınız tamamen incelenmeli ve tıbbi ve diş geçmişiniz gözden geçirilmelidir. Ağzınız implantlar için ideal değilse, kemik grefti gibi sonucu iyileştirme yolları önerilebilir.

İmplant diş yapılırken Ne Tür Anestezi Kullanılır?

Dental implantların ve kemik greftinin çoğunluğu, lokal anestezi altında, sedasyon olsun veya olmasın klinikte yapılabilir. Nadiren hastaneye yatmak gerekir.

İmplant diş bakımı nasıl olur

İmplantlar yerleştirildikten sonra, onlarla ilgilenir ve ağzınızı sağlıklı tutarsanız, yıllarca size iyi hizmet eder. Bu, iyi ağız hijyeni (fırçalama ve diş ipi kullanımı) için zaman ayırmak ve diş uzmanlarınızla düzenli olarak randevu almak anlamına gelir.

Comments
 • reply
  Oğuzhan Yılmaz
  İmplant tedavisine ön yargı ile yaklaşmaktaydım ancak Cadde Dental bu ön yargıyı aşıp rahatlıkla tedavi olmamı sağladı. İlgili ve profesyonel çalışanlara teşekkür ediyorum ayrıca tavsiye ediyorum
 • reply
  Mesut can
  Merhabalar ben Berlin de yaşıyorum, bir arkadaşımın önerisi ile size ulaştım. Kendisi sizde implant tedavisi görmüş. Bende tedavi olmak istiyorum ancak bazı konularda tereddütlerim var, mesela implant tedavisi diğer dişlere zarar veriyor mu? Herhangi bir etkisi oluyor mu? Tedavi süreci acılı bir süreç mi? Bunlarla ilgili cevap alabilirsem daha detaylı bilgi almak için en kısa sürede sizi ziyaret etmek istiyorum.
 • reply
  İzmir35
  Dişlerimden dolayı sürekli sıkıntılar çekiyorum. İzmir'de yaşayan kardeşim size gelerek implant tedavisi olmamı önerdi. Ancak ben bu güne kadar çok şey denedim hiçbirisinden verim alamadım. Sizce implant tedavisi dişlerimi eskisi gibi kullanmamı sağlar mı?
  • reply
   admin
   İzmir'de implant tedavisi konusunda merak ettiklerinizi bize yazınız ya da telefonla hemen arayınız.
 • reply
  Selin ciğerci
  Dişlerimin neredeyse yarısından fazlası yok. Takma diş konusunda kendimi yaşlı gibi hissedeceğim için çok sıcak değilim o konuya. Bu nedenle bana yakın çevrem size gelerek implant olmamı tavsiye ettiler. Sizce ne yapmalıyım?
  • reply
   admin
   Geçmiş olsun selin hanım. Size en uygun tedavi implant diş olarak gözüküyor. Dilerseniz kliniğimizi arayınız. yardımcı olalım.
  • reply
   admin
   Size en güzel çözüm implant diş tedavisi'dir. Hem ömürlük hemde estetik bir görünüme kavuşursunuz.
 • reply
  cemre küçük
  Diş çekimi ezelden beri beni çok korkutmaktadır. Yeni diş çekimi yaptırdım ve çok acıdı. Şimdi yerine implant olmamı tavsiye ediyorlar. Ancak acıdan o kadar korkuyorum ki, sizden uzman görüşü almak istedim o yüzden. İmplant olmalı mıyım?
  • reply
   admin
   Ağrısız diş tedavileri konusunda özel tekniklerimiz var. Dilerseniz randevunuzu oluşturun.
 • reply
  Münevvet Doğruyol
  Normalde diş çektirmekten ve dişçiden pek korkmam ama yakınlarım implant konusunda sağ olsunlar beni epey bir korkuttular. İmplant yaptırırsam ağrıdan duramazmışım falan diye. Sizce bunların gerçekle bir ilgisi var mı?
  • reply
   admin
   İmplant uygulaması diş çekiminden daha kolay bir uygulamadır. Üstelik implant uygulamasını neredeyse sıfır acı ile yapıyoruz.
 • reply
  Kadir kahraman
  İmplant sırasında genel anestezi yapıldığını duydum. Ben uyumaktan dahi çok korkuyorum ya uyanamazsam düşüncesi rüyalarıma kadar giriyor. İmplant sırasında bana ne tavsiye edersiniz? Kliniğinizde implant olanakları nelerdir acaba? Teşekkür ederim.
 • reply
  Cemile Ceyhan
  Mevcut ekonomik durumdan dolayı implanta çok soğuk yaklaşıyorum. İmplant fiyatları çok pahalı olduğundan dolayı çekincelerim var. Birkaç arkadaşım size danışmamı önerdiler. Bana ne tavsiye edersiniz acaba? İmplant fiyatları ne kadar?
 • reply
  Murat Katı
  Arkadaşlarım yaz tatilinde İzmir’de sizin kliniğinizde implant olduklarını söylediler ve sizi öve öve bitiremediler. Benimde 4 tane dişim eksik. İmplant yaptırsam bu dişlerden eskisi gibi faydalanabilir miyim acaba? Yada ne tavsiye edersiniz?
 • reply
  Yasemin Bozacı
  Diş acısından yıllardır doktora gitmedim. 18’lik dişim dahi diğer dişlerime zarar vermiş ve bir anda 8 tane dişimi kaybettim. Yerlerine implant yaptırmak istiyorum ama acıdan dolayı çok korkuyorum. Ne tavsiye edersiniz?
 • reply
  Yeşim S.
  Dişlerimde çürüme sonucunda diş köklerim dahi zayıflamış ve doktorlar 5 tane dişimi hemen çekti. Şimdi yerlerine implant yaptırmak istiyorum ama acıya karşı tahammülüm yok. İmplant yaptırsam ne kadar acı hissederim.
 • reply
  ibrahim terzi
  5 tane dişim çürümüş ve doktor bunun diğer dişlerime sıçramasını önlemek için çektirmem gerektiğini söyledi. Çok acı verici işlemlerin ardından 5 dişimi de kaybettim. Yerlerine implant yaptırsan eski dişlerim gibi randıman verir mi?
 • reply
  Ankara06
  60 yaşında birisi olarak dişlerimin yaklaşık olarak 15 tanesini kaybettim. Takma diş taktırmak ve tüm hayatımı onlarla geçirmek istemiyorum. İmplant konusuna karar verdim ama kafamda fiyatlarıyla ilgili ciddi endişelerim var. İmplant fiyatları ne kadar acaba?
 • reply
  Ahmet kara
  İmplant yaptırdıktan sonra bazı yakınlarımda diş kemiği erimeleri görüldü. Bu konunun implant ile alakası var mı? Sizin kliniğinizde implant olan arkadaşlarım halen sapasağlam yürüyor, oynuyor ve geziyorlar. Yardımcı olur musunuz?
 • reply
  Musfata Çetin
  Son doktor kontrolümden sonra 9 tane dişimin çektirilmesi gerektiğini öğrendim. Takma diş yaptırmak için daha fazla dişimin çekilmesi gerekiyormuş. Acaba implant yaptırsam bana bir fayda sağlar mı diye düşünüyorum. Teşekkürler.
 • reply
  Müberra Öz
  Dişlerimi korkudan çektiremeyen bir insan olarak arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine implant yaptırmak istiyorum ve bu konu benim rüyalarıma dahi girmeye başladı. İmplant yaptırırken ve yaptırdıktan sonra çok fazla acı çeker miyim?
 • reply
  Mustafa K.
  İmplant olmak için Afyonkarahisar’dan İzmir’e gelmek istiyoruz. Arkadaşlarım sizin kliniğinizde implant olmuş, yıllardır kullandıklarını ve çok memnun kaldıklarını söylüyorlar. Gelmeden önce implant fiyatlarınızı merak ediyorum. İmplant fiyatı ne kadar ?
 • reply
  Münevver Berke
  80 yaşında babamın dişleri döküldüğü için yemek yemekte zorlanıyor ve takma dişleri de artık diş etlerini ağrıtıyor. Yakınlarım sizin polikliniğinizde implant olmasını tavsiye etti. Siz 80 yaşında birisine implant olmayı önerir misiniz?
 • reply
  Afyonlu
  İmplant olmak için herhangi bir yaş sınırı var mı acaba? Benim 1 dişim ve eşimin 2 dişi çekildiği için birlikte implant olmak istiyoruz. Bu şekilde bir indirim yapabilir misiniz bize?
 • reply
  Ahmet Türk
  Kayseri’de bulunan bir tanıdığım yazın siz kliniğinize gelerek orada implant olduğunu ve çok memnun kaldığını söyledi. Bende size gelerek implant olmak istiyorum. İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgilendirme yapabilir misiniz acaba?
 • reply
  Süleyman R
  İstanbul’da ikamet eden birisi olarak yakınlarım sürekli size gelerek implant olmamı tavsiye ediyor. Size gelerek implant olsam, akşam tekrar memleketime dönebilir miyim, yoksa orada bir yerler mi ayarlamalıyım? Teşekkür ederim.
 • reply
  Ali
  Annemin dişlerinden 5 tanesi çekildi. Yerlerine doktor implant olmamızı önerdi ama benim soru işaretlerim var. En başta implant fiyatları beni korkutuyor. Arkadaşlarım sizi önerdiği için implant fiyatlarını sormak istiyordum size.
 • reply
  Nur
  İmplant olmanın diğer yöntemlere göre avantajları nelerdir? Benim 3 tane dişim yok ve şuan bu şekilde yine eskisi gibi yemek yiyebiliyorum. Ancak önümüzdeki günlerde bunun bir zararı var mı onu öğrenmek istiyorum.
 • reply
  Nisa
  Babam bir günde tam 7 tane dişini çektirmek zorunda kaldı ve şuan yemek yerken çok zorlanıyor. Tedavi yöntemi olarak arkadaşlarım sizi ve implantı tavsiye ettiler. İmplant fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?
 • reply
  Hakan Y.
  Çocukluğumdan beri diş acısından korktuğum kadar hiçbir şeyden korkmamaktayım. Ancak geldiğim noktada dişlerim bakımsızlıktan yana zayıf düştü ve birkaç tanesini çektirmek zorunda kaldım. Yerlerine implant yapmalı mıyım, yoksa böyle biraz daha devam mı etmeliyim?
 • reply
  Halime
  Diş doktoruma gidecekken çevremdeki pek çok insan size gelerek implant olmamı istediler benden. Bu konu hakkında bana yardımcı olabilir misiniz? İmplant mı olmalıyım yoksa başka bir yöntem mi denemeliyim acaba?
 • reply
  Nalan
  Almanya’dan yeni geldim ve Türkiye’de implant olmaya karar verdim. Bir yakınım sizi çok tavsiye ettiği için kliniğinize gelerek implant olmak istiyorum. Bu konu hakkında implant fiyatları ne kadar oluyor acaba?
  • reply
   webmaster
   2020 yılı implant fiyatları ile ilgili kliniğimizin web sitesinden bilgi alabilir yada bizi arayabilirsiniz.
 • reply
  Hakkı
  Ben Ankara’da yaşıyorum. İmplant konusunda duyduklarımdan sonra tam vazgeçecekken sizi birkaç arkadaşım bana tavsiye etti. Herhangi bir olumsuz etki yaşayıp yaşamama konusunda çok korkuyorum. Sizce implant olmalı mıyım? Yoksa başka yöntemler mi araştırmalıyım?
  • reply
   webmaster
   Robotik implant, 3 boyutlu çene tomografisi destekli olarak yapılan, kesmeden, dikmeden asla acı ağrı sızı olmayan tamamen güvenli ömür boyu garantili bir sistemdir. Aynı gün tedaviniz tamamlanır. 7 gün içinde de dişleriniz takılır. İmplant olarak dünyaca ünlü bilinen markalarla çalışmaktayız.
 • reply
  Nida
  Yaşım 60 olduğu için implant olmak konusunda ciddi endişelerim mevcut. Bu yaşta bana implant olmayı tavsiye eder misiniz? Dişlerimden yaklaşık 10 tanesi eksik. Sizce doğru yol implant olmak mıdır? Teşekkürler.
 • reply
  Yasin
  Merhaba. Dişlerimden dolayı yıllardır doktora gitmekten çekindim. Diş acısına pek katlanamadığım için biraz korkuyorum. Arkadaşlarım sizde olmamı ve acı hissetmeyeceğimi söylediler. İmplant tedavisi sırasında veya tedaviden sonra acı hissedecek miyim?
 • reply
  Hüsnü
  İmplant tedavisi yöntemini birçok arkadaşımdan duydum ve hepsi sizi tavsiye etti. Ankara’da yaşamama rağmen bu iş için İzmir’e gelmekten yana çekincelerim var. İmplant tedavisi olduktan sonra tekrar aynı gün memleketime dönebilir miyim?
  • reply
   webmaster
   Ağrısız acısız implant uygulaması yapıyoruz.
 • reply
  Misafir
  Merhaba. İmplant tedavisi olarak dişlerimi eskisi gibi tekrar kullanabileceğimi öğrendim. İmplant tedavisi olduktan sonra dişlerimde herhangi bir acı hissedip hissetmeyeceğimi merak ediyorum. Acıdan biraz çekindiğim için bu konuda bilgi verebilir misiniz?
  • reply
   admin
   Bizdeki implant tedavilerinde acı ağrı hissetmenize imkan yok. Özel tekniklerimiz var.
 • reply
  Ayşe k.
  Merhaba. Yaşıma bağlı olarak dişlerimi zaman içerisinde çektirmek zorunda kaldım. Şimdi implant yaptırıp yaptırmamayı düşünüyorum. Sizce takma diş mi kullanmalıyım yoksa implant mı yaptırmalıyım? İmplant hakkında biraz şüphelerim var açıkçası.
  • reply
   admin
   Kesinlikle implant tedavisi öneririm. İmplant uygulaması diş çekiminden daha kısa sürede yapılır. Ömürlüktür.
 • reply
  Hasan
  Merhaba benim bir sorum olacaktı. İnsanlarla implant tedavisi konularını konuşurken sizi tavsiye ettiler bana. İmplant yaptırdıktan sonra bu işlemin diğer dişlerime olumsuz bir etkisi var mıdır? Cevabınız için teşekkür ederim.
  • reply
   admin
   İmplant tedavisinin diğer dişlere zararı yokktur tam tersine çene kemiğini kuvvetlendirir. diğer dişlere yarar sağlar.
Leave a comment