CAD/CAM Çözümler
Aynı Gün Uygulama
En İyi Markalar
Laboratuvar Desteği
Robotik İmplant
Tedavi Planlama

Diş teli tedavisi süresi diş telleri acıtırmı, diş teli ortodonti fiyatları konularında merak ettikleriniz için sayfamızda bilgi bulabilirsiniz. İzmir diş teli tedavisi, İzmir ortodonti merkezi olarak Cadde Dental polikliniğimizde tüm ilişkili tedavilere ulaşmanız mümkündür.

Ortodonti dişlerin çene kemikleri ile, çene kemiklerinin birbirleri ile ve çene kemiklerinin kafa kemikleri ile ilişkisini inceleyen bir bilim dalıdır. Ortodonti tedavi de bu sistemde oluşan bozuklukları tedavi etme şeklidir. İzmir yamuk diş tedavisi Çapraşıklıklar, genetik olabileceği gibi, çocuklarda parmak emme, yetişkinlerde diş çekimleri gibi bir çok sebepten kaynaklanabilir. Çapraşık ve düzensiz görünümlü dişler, estetik olarak yetersiz bir görünüm sergiledikleri gibi, aynı zamanda ağız sağlığı ve genel sağlığın bozulmasına da neden olurlar.

İzmir’de Ortodonti Tedavisi Uygulamasını Nasıl Yapıyoruz?

İlk ortodontik kontrol ortodontist tarafından sürekli dişlenmenin başladığı 6-7 yaşta yapılır. Daha sonraki kontrolleriniz diş hekiminiz tarafından yapılacaktır. 10- 12 yaş civarında hekiminiz gerek görürse tekrar ortodontist konsültasyonu isteyebilir. Ayrıca erişkin yaşlarda bile gerekli olan durumlarda protetik tedaviye yardım amaçlı veye estetik amaçlı ortodontik tedavi yapılabilir. Bu noktada genelde, ortodontik tedaviye belirli yaş aralıklarında mı başlanmalıdır sorusu gelir.

ortodonti tedavi süreci öncesi tetkikler

ortodonti tedavisi tanıları

Genellikle dişsel bozuklukların tedavisi için ideal yaş süt dişlerinin değişiminin tamamlanmak üzere olduğu, köpek dişlerinin değişim zamanı olan 10-12 yaş civarıdır. Ancak bazı çeneleri ilgilendiren problemlerde ve kötü alışkanlıkların bırakılmasında erken tedavi büyük önem taşır. O yüzden fissür koruyucuların uygulandığı 6-7 yaş civarında diş hekiminizden bir ortodontist konsultasyonu mutlaka istemelisiniz.

Hastalar genelde ortodonti tedavi süresi merak eder. Ortodonti tedavisi ne kadar sürer merak eden hastalarımız için tedavi başında ortalama süreler verebiliriz. Kayıtlarınızın alınacağı ve braketlerinizin takılacağı ilk bir iki randevu bir saat kadar sürebilir. Daha sonraki randevularınız 3-4 haftada bir olacaktır ve braket kopması veya tel kırılması olmadığı sürece 15 dk ile yarım saat arasında bu tedavi sürer.

Ortodonti Tedavi Fiyatları Pahalı Mıdır?

Problemin şiddeti, tedavi şekli, tedavi süresi, kullanılan brakete (estetik veya metal braket) ve tele (Çelik,Ni-Ti,ısıya duyarlı Ni-Ti,TMA) göre tedavi ücretleri değişebilmektedir. Devlet üniversitelerinde malzeme hasta tarafından karşılanırken, vakıf üniversitelerinde ise hem malzeme hasta tarafından alınmakta hem de hastadan tedavi farkı alınmaktadır. Özele sevk halinde belli bir miktar devlet size katkı sağlamaktadır. 18 yaş üstü hastalarda devlet ödeme yapmamaktadır. Bağlı bulunduğunuz ilin İl Sağlık Müdürlükleri sizlere yardımcı olacaktır. 
Ortodonti tedavi sürecinde diş teli fiyatları da araştırılıyor. Diş teli çok sayıda kişinin özellikle genç yaştaki kişilerin diş bozukluklarını giderebilmek için başvurdukları bir yöntemdir.
İlk ortodontik kontrol ortodontist tarafından sürekli dişlenmenin başladığı 6-7 yaşlarında yapılır. Daha sonraki kontrolleriniz diş hekiminiz tarafından yapılacaktır. 10- 12 yaş civarında hekiminiz gerek görürse tekrar ortodontist konsültasyonu isteyebilir. Ayrıca erişkin yaşlarda bile gerekli olan durumlarda protetik tedaviye yardım amaçlı veya estetik amaçlı ortodontik tedavi yapılabilir.
Diş telinin ortodonti tedavi sürecinde acı verdiği üzerine olumsuz düşünceler olabiliyor. Braketler dişinizin üzerine özel bir yapıştırıcı ile yapıştırılır ve hiç acıtmaz. İlk takıldıkları birkaç günde dudak ve yanak içinde bazı yumuşak doku yaralanmaları yapabilir ama yaralanmalar geçicidir. Ortodontik tedavi sırasında diş çürüme riski artar onun için de braketler arasında besin artığının birikmemesi çok önemlidir. Her yemek sonrası dişler ve braket araları mutlaka temizlenmelidir.
Diş telinin gerekli olduğu durumlarda hastalar, diş teli ile ilgili fiyatları da merak eder. Diş teli fiyatları hem kullanılan malzemeye hem de yaptıracağınız kliniğe göre değişiklik  gösterebilmektedir. Kliniğin yapısı, konumu kadrolarında çalışan doktorların tecrübesi, bilgi birikimi gibi faktörler fiyat belirlemede oldukça önemli bir etkendir. Ortalama fiyat belirtecek olursak 3000-6000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ancak fiyatlar belirli parametreler dolayısıyla zamanla değişiklik gösterir. Uygulamaya başlamadan önce fiyat konusunda hekiminiz ile konuşarak, diş teli ve ortodonti tedavisi fiyatları için detaylı bilgi alabilirsiniz.
en iyi diş doktoru izmir

Porselen Kaplama Diş İçin Randevu Almak İster Misiniz?

Tedaviniz hakkında destek almak ister misiniz?

Tedaviniz hakkında bilgi almak ister misiniz? Hasta koordinatörlerimiz sizlere tedavi sürecinizle ilgili hemen bilgi verebilir.