CAD/CAM Çözümler
Aynı Gün Uygulama
En İyi Markalar
Laboratuvar Desteği
Robotik İmplant
Tedavi Planlama
Vidalı İmplant, vidalı diş olarak bilinir. Gerçekte adı Dental İmplant olarak geçer. Halk arasında ise kullanılan malzemeden dolayı vidalı implant adı yaygındır. İmplant biyolojik malzemeler yardımıyla üretilmiştir. İmplant tedavisinin amacı diş köküyle bağ kurmaktır. Genelde titanyum destekli üretilen malzeme diş köküne yerleştirilir. Köke yerleştirilen bu maddeye implant adı verilir. İmplantın üzerine konumlandırılan diş ise “diş protezi olarak tanımlanır.
Eksik dişleri olanlar hem işlevsel açıdan hem de estetik açıdan oldukça zorluk yaşayabiliyorlar. Diş eksikliklerinin yaşanmasında çiğneme işlevini kaybeden ağız yemeklerin sindirilmesinde yardımcı olmayacak, ağız ve çenenin estetik yapısı bozulacak ve konuşma bozuklukları yaşanacaktır.
Her nedenle olursa olsun dişlerini kaybetmiş olan kişiler için implant en iyi çözümlerden biri olacaktır. Komşu dişlerden destek almadan uygulanacak implant yöntemi diğer köprü tedavilerine göre daha sağlıklı bir yöntemdir. İmplant Karşıyaka olarak günün her saatinde hastalarımıza hizmet veriyor, teknolojinin son harikası cihazlar ve uzman ekipler ile en iyi implant çözümlerini sunuyoruz.
İmplant tedavisi doğal dişlere en yakın olan tedavi yöntemidir. İmplant uygulanan diş, protez ve köprülere göre daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlar. İmplant yöntemi sayesinde yüzünüz de daha doğal bir görüntü oluşur.
İmplant tedavisinde uzman bir hekim tarafından uygun pozisyon ve uzunlukta küçük yuvalar açılır. Kullanılan malzeme ve steril bir ortam yaratmak oldukça önemlidir. Lokal anestezi uygulanarak o bölge uyuşturulur.
İmplant tedavisi için 1 haftalık bir süreç yeterli olacaktır. Kendinden eriyen dikişler sayesinde bir gün içerisinde tedavisi yapılır. implant’ın ilk süreci implant tedavisidir. 6 ay süre içerisinde implantın kemiğe kaynaması beklenir. İmplant yapıldıktan bir hasta sonra ise üzerine uygulanacak porselenler yapılır. Sadece bir İmplant’ın yapılması yaklaşık olarak 15 dakikayı bulur. Hasta bu süre içerisinde herhangi bir ağrı ve sizi hissetmez.
İmplant tedavisi yapıldığı sırada lokal anestezi uygulandığı için bir acı hissetmezsiniz. Anestezi etkisi geçtikten sonra çok az acı hissedersiniz. Ancak doktorun verdiği ilaçları doğru bir şekilde kullanırsınız acınız devam etmez.

Vidalı İmplant İçin Randevu Almak İster Misiniz?

Tedaviniz hakkında destek almak ister misiniz?

Tedaviniz hakkında bilgi almak ister misiniz? Hasta koordinatörlerimiz sizlere tedavi sürecinizle ilgili hemen bilgi verebilir.