Straumann İmplant – Fiyatları Özellikleri

straumann implant
Straumann İmplant İsviçre markasıdır. Straumann Implant Zigomatik serisi hasta odaklı tasarıma sahiptir. İmmediyat ve sabit kullanım özellikleri sağlar. Straumann İmplant fiyatı 650€ olarak işlem görmektedir(2021). Cadde Dental diş polikliniği implant tedavisi çalışmalarında Straumann marka implantları önermektedir. Straumann İmplantlar hastaların anatomik yapılarına göre benzersiz özellikleri bir araya getirmeyi hedefler. Straumann implantlarının dünyada birçok hekim için ilk tercih sebebi olmasının birkaç nedeni vardır.
straumann implant
straumann implant yüzeyi

Straumann Group, ürettiği implant türlerine ömür boyu garanti sağlar. İmplant tedavisi sonra adınıza özel verilen sertifikalar dünyanın her yerinde geçerlidir. Sağlığınızı riske atacak bir durum olması durumunda implant yenilenir. Bu garantinin amacı, implantın ne kadar güvenli ve sağlıklı olduğunun ispatı niteliğindedir. Hangi implant markasını tercih etmeliyim? sorusu aslında sorunsuz bir implant tedavisi deneyimi için bilinmesi gerekenleri içeren ilk yanıttır.

Straumann Group, Periimplantitis konusunda akademik çalışmaları dikkate alan ilk implant firmasıdır. Straumann kurucusu Dr Fritz Straumann 1954 yılında Dr Ing. R. Straumann Research Institute AG adında bir fonlama yaptı. Bu fonlama implant teknolojisinin gelişiminde önemli bir adım olarak kabul gördü. Periimplantitis(implanta bağlı kemik kaybına yol açabilen hastalık), önleme çalışmaları kusursuz bir implant üretmenin önündeki en büyük engel olarak kabul edilir. Bu zorlu konu içerisinde yapılan ve Straumann’ın desteklediği akademik çalışmalar, üretilen implantların yıldan yıla daha başarılı istatistiklerle büyümesine olanak tanıdı. İmplant, tamamen bilimsel kanıtların ve diş hekimlerinin yaptığı geri dönüşlerin sonucunda geliştirilmektedir. Böylece implantın başarısı araştırma enstitüleri ve üniversiteler ile yakın iş birliği içerisinde devam etmektedir. Tıp dergilerinde yüzün üzerindeki makale her yıl Straumann implant ürünlerinin başarısını kanıtlar niteliktedir. Bu kalite hipotezleri bilimsel sürdürülebilirliğe ışık tutarken, alınan patentler ise Straumann markasının sahip olduğu güveni her ülkede korumaktadır.

Straumann İmplant Özellikleri Nelerdir?

 • Straumann, implant tedavisi için gerekli olan tüm iş aşamalarını sorunsuz ilerletmek için tüm ürünleri bünyesinde barındırır.
 • Operasyonel basitliğe ve iş akışı optimizasyonuna odaklanır.
 • Anında tedaviye odaklı üretilmiştir.
 • Rahatsızlık hissini ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.
 • Gülüş estetiği konusunda implant üstü materyallere uygun tasarlanır.
 • İnvazivlik karşıtı özel hedeflere hitap eder.
 • %15 zirkonyum ve %85 titanyumdan oluşan yüksek performanslı alaşımlı modelinin ikamesi bulunmamaktadır.
 • Hızlı iyileşme istatistikleri açıklar ve materyallerini hızlı iyileşme oranına göre başarı faktörüne dahil eder.
 • İmmediyat yüklemeden sonra 10 yıl boyunca implant sağ kalım ömrü %98,2’dir.
 • Radyasyon almış kemiklerde bile 5 yıl sonra sağ kalım ömrü %100 olarak açıklanmıştır.
straumann implant
straumann implant diş dokusu

Straumann İmplant ürünleri akademik olarak her yıl onbinlerce hasta için uzman hekimler aracılığıyla test edilmektedir. Her geçen yıl implant sağ kalım süreleri ile ilgili daha iyi örneklem verileri değerlendirmeyi alınmaktadır. Sağlıklı dokulardaki implant sağ kalım oranları her koşulda %98-%100 arasında açıklanır.

Straumann İmplant Ürünlerinin Bilimsel Başarıları Nelerdir?

 • Arayüzün yatay kayması iltihabı ortadan kaldırır. Mükemmel marjinal kemik stabilitesi implant-abutment tasarımı ile desteklenir (Jung ve diğerleri 2008, Cochran 2009, HeitzMayfield ve diğerleri 2013, Cochran 2013).
 • Olağanüstü estetik ve günlük diş hekimliğinde yüksek hasta memnuniyeti (Filippi ve ark. 2013, Furze ve ark. 2012).
 • Bitişik implantların yerleştirilmesi sırasında esneklik (Elian ve ark. 2011).
 • Tek aşamalı cerrahi prosedür için kanıtlanmış kanıt estetik bölgede. İkinci bir ameliyattan kaçınılabilir ayrıca genişletilmiş sitelerde, tedavi süresinin azalmasına, daha düşük maliyetlere ve daha yüksek konfora neden olur(Hämmerle ve ark. 2011, Cordaro ve ark. 2012, Sanz et al. 2013).

Straumann İmplant ürünlerinin 2008-2014 arasındaki hakemli akademik çalışmalarda dikkat çeken özelliklerinin birkaçı yukarıda sıralanmıştır.

Straumann İmplant Fiyatları

Straumann İmplant Fiyatları
Straumann İmplant Modeli Straumann İmplant Fiyatı(KDV Dahil)
Standard Straumann implant 6500TL
Standard Plus Implant 6560TL
SLActive® 6500TL
Bone Level Tapered Implants 5900TL
SLActive® 16mm-18mm 5700TL

Straumann İmplant fiyatları uygulamadaki farklılardan dolayı çeşitli kliniklerde farklı fiyatlar içermektedir. Bunun nedeni implant fiyatlarında kullanılan teknolojinin etkili olmasıdır. Klinikler implantı efektif kullanmak için estetik cerrahiden destek alır. Bu durumda kullanılacak zirkonyum ve 3D tomografi çekimi gibi ücretler hastaya yansıtılmaktadır. Cadde Dental, 3D tomografi ve checkup için ücret almamaktadır. Hastanın durumunun daha iyi anlaşılması ve uzman hekimin detaylı değerlendirme yapabilmesi için genel ağız kontrolü ve röntgen için ücret alınmaz.

Straumann İmplant Yorumları

Straumann implant yaptıran hastaların yorumları, yeni hastalar için en iyi referans kaynağıdır. Straumann implant kullandığı teknoloji ve araştırma enstitü yatırımlarını tamamen hasta ve diş hekimi deneyimine göre şekillendirir. Oysaki birçok yeni implant markası, bağımsız kuruluş veya akademik ekiplerden tarafsız bir kitle analizi edinmemektedir. Straumann implant firmasının hasta odaklı istatistikleri ve AR-GE çalışmaları implantların hastalar üzerinde çok önemli bir konfor sunmasına neden olmaktadır.

Diş hekimlerimiz meslek hayatı boyunca kullandıkları implant ürünlerinde, her implant tedavisi sonra hastalarına bir memnuniyet anketi uyguladılar. Kullanılan implant marka ve modelleri ile farklı vaka durumlarında en yüksek performans edilen implant markaları ile çalışmalarına devam etmektedirler.

Referanslar : 

1. Steinemann, S.G., Periodontology 2000, (1998)
2. Cionca, N.,et al., Periodontol 2000, (2017)
3. Christel, P.,et al., J Biomed Mater Res, (1989)
4. Apratim, A.,et al., J of Int Soc of Prev & Com Dent, (2015)
5. Kohal, R.J.,et al., Clin Oral Implants Res, (2006)

Diş Hekimi Soner Arıkan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al

Lütfen formu doldurun, kısa süre içerisinde size dönüş yapacağız. Müsaitlik zamanınızı iletirseniz o saatte aranabilirsiniz.