Bego İmplant Fiyatları – Özellikleri

bego implant orijinal kutulu

Bego İmplant, Almanya’da üretilir. Bir adet Bego implant diş fiyatı 4200 TL’dir. Bego’nun en büyük özelliği, doğal pürüzsüzlükte olmasıdır. Bego implantlar, Ra adı verilen pürüzlük katsayısında 0,40 değerinde bir oran almaktadır. Yapılan bazı akademik çalışmalarda, osteoentegre implant sistemlerinde rezonans frekans analizi ile marjinal kemik kaybı ve implant stabilite katsayısının analizi için anlamlı bir fark olmadığı söylenir. İstatistiksel olarak, implant fail veya kemik kaybı oranlarının incelenmesi için belirli sürelerin dikkate alınması gerekir. Aynı güven aralıkları kullanılsa da, istatistiksel olarak güvenilirlik vermek için örneklem analizlerin detaylı belirlenmesi gerekir. İşte tam da bu noktada, nedir bu örneklem çalışması diye bir soru ortaya çıkmaktadır. İmplant markalarının yaptığı araştırmalar ve hastanelere daha önce yaptırdıkları implantlar ile ilgili gelen şikayetler sonucu, implantların ilk birkaç yıl arasında sorun çıkarabildiği gözlemlenir. Aynı şekilde implantların ilk 6 yıl sonrasında da önemli bir oranda fail olduğu görülmektedir. Bu sebeple implant markaları için başarı analizi yapılacaksa bunun için uzun süren testlerin yapılması gerekmektedir.

Bir implantın başarı oranı analiz edilmek isteniyorsa. Bego İmplant veya diğer implant markalarından herhangi biri düşünüldüğünde, başarı oranı sadece ilk yıl yapılan testlerden ibaret olamaz. Bir implantın başarılı olup olmadığını; Bego, Nobel, Straumann gibi implant markaları yaptıkları 20-30 yıllık örneklem testleri sonrasında ortaya koymaktadır. Bu sebeple en iyi implant markaları için araştırma yapıyorsanız, araştırmanın yapıldığı kitlenin özelliklerinin mutlaka incelenmesi gerekir.

bego implant
bego implant bıçaklı kesitleri

Bego İmplant markası %100 Alman dizaynı ve üretimidir. 130 yıllık bir firma olması sebebiyle, firma tüm hastalarına ve uygulayan hekimlerine güven vermektedir. Bego İmplant sistemleri uygun şartlarda uygulandığında ömür boyu garanti sağlamaktadır. Ömür boyu garanti veren markalar, gerçekten en iyi malzeme ve üretimi yapan firmalardır.

Bego İmplant Fiyatları

Bego İmplant İzmir’deki Cadde Dental kliniğinde 4200TL’dir. İmplantı uygulamak için başka bir ücret alınmamaktadır. Bego implantı uygularken kemik tozu kullanmak bazı durumlarda gereklidir. Kemik tozu ücreti KDV dahil 1000 TL’den başlamaktadır.

Bego İmplant Fiyatı 2021 KDV Dahil % 8
Bego İmplant 4200 TL
Kemik Tozu 1200 TL
Monolitik Zirkonyum 1600 TL
Diş Cekimi 150 TL
Eski İmplant Cıkarılması 510 TL
Cerrahi Diş Cekimi 695 TL
Kemik İci İmplant 3500 TL
E-Max Kaplama 2200 TL
Diş Eti Tedavisi 900 TL
Sinus Lifting 1500 TL
Dolgu Tedavisi 400 TL

Bego İmplant, Almanya’da üretilen en iyi implant markası olarak bilinmektedir. Ayrıca Almanya menşeili: Alpha Dent, Argon, Bio3 isimli implant markaları bulunmaktadır. Bego implant, üretim başarısı ve kuruluşu çok eski bir firma olduğu için Alman menşeili implant markaları arasında en çok bilinen markadır. Bego implant uygun fiyatlı ve ithal olduğu için, en çok tercih edilen markalardan bir tanesidir.

bego implant orijinal kutulu
bego implant kutu görünümü

Bego İmplant Özellikleri

Dental implant yerleştirme torku, implantın ve protezin başarısını belirleyen bir katsayıdır. İmplant stabilite kat sayısı ve implant yerleştirme torku arasında yer alan korelasyon çok önemli bir implant sağ kalım oranı sağlamaktadır. İmplant yerleştirme tork değeri, 35 Ncm ile maksimum 50 Ncm arasında olmalıdır. Başarılı bir implant için 32 Ncm altında bir tork değeri üretilmesi implantın başarısız olmasını sağlamaktadır. Bu açıdan tork değeri özellikleri bir implantın kalitesi hakkında çok önemli bilgiler vermektedir.

 1. İmplant kapağı vidası : 10 Ncm
 2.  İyileşme abutmentları : 10 Ncm
 3.  Polietereterketon : 10 Ncm
 4. Geçici abutmentler
  • PS ITA Ø3.0–5.5 (geçici dayanak)
  • PS PPA Ø3.25–5.5 (geçici dayanak)
  • PS TPA Ø3.25–5.5 (geçici dayanak)
  • PS TTiA/PS TTiA NH Ø3,25–5,5 (geçici abutment Hex /hex yok)
  • Sub-Tec geçici abutment (PEEK)
  • Sub-Tec geçici titanyum abutment
 5. Platform Anahtar Sistemi Ø3.0
 6. Platform Anahtar Sistemi Ø3.25–5.5
  • PS BA Ø3.25-4.5 (bilye bağlantı dayanağı)
  • PS Easy-Con Ø3.75-4.5 (abutment)
  • PS PMB (boş frezeleme, TI-Form frezeleme boşluğu)
  • PS TiB/PS TiB NH Ø3.25–5.5 (yapışkan abutment Hex/Hex yok)
  • PS OCP (restorasyon seti)
  • PS GCO/PS GCO NH Ø3,25–5,5 (altın döküm abutment Hex/Hex yok)
 7.  PS Çoklu Ø3,25–4,5 (direk)
  • PS TiA/PS TiAA Ø3.75–5.5 (sağlam abutment)
  • PS UNI/PS UNI NH Ø3,25–5,5 (Evrensel abutment Hex /Hex yok)
 8. Bego Multi titanium abutment 20 Ncm
 9. Bego Multi Universal 20 Ncm
 10. Easy Con Bego Mini 25 Ncm

Bir implant uygulanması açısından hangi diş konumuna uygulandığına göre de farklı bir performans gösterebilir. Örneğin all on four implant (dörtlü implant) için Bego marka implantların uygun bir yapı sunmadığı düşünülür. Dörtlü implant kullanmak isteyen hastalar İsviçre menşeili Straumann implant için araştırma yapabilirler.

bego implantlar
bego implantlar toplu görünüm

Bego İmplant Yaptıranlar ve Yorumları

Bego İmplant markası, Cadde Dental Diş Polikliniği’nin açılış gününden itibaren kullanılmaktadır. Bego markasını uygulayan diş hekimlerimizin ve hastalarımızın yorumları her zaman olumlu yönde olmuştur. Bego firması fail olan implantlar için ömür boyu garanti sağlamaktadır. Aşağıda Bego implant yaptıranlara ait yorumları bulabilirsiniz.

Bego İmplant yirmilik diş bölgelerinde de son derece konforlu uygulanabilir. Hastalarımız genelde iyi bir kemik yapısına sahip olduklarında hekimlerin de tavsiyesi ile Bego marka implantı tercih etmektedirler.

Bego İmplant Yaptıranların Yorumları

Bego İmplant Pahalı Mıdır?

Bego marka implantlar en kaliteli ve uygun fiyatlı ithal implantlardan bir tanesidir. Bego implant için kullanılan malzemeler ve hekim gereçleri kolaylıkla bulunabilir.

Bego İmplant uluslararası geçerli sertifika sağlıyor mu?

Bego marka implantların sertifikaları her ülkede geçerlidir. Özellikle Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinde Bego implant markasının ürünlerini ve sertifikalı diş polikliniklerine ulaşmak oldukça kolaydır.

Bego İmplant yılda kaç adet üretilmektedir?

Tahminlere göre yılda 500.000 üzerinde Bego implant üretimi yapılmaktadır. Buna rağmen bir implantın başarısı üretim sayısıyla ifade edilemez. Bu sebeple yukarıdaki teknik parametrelerle implant kıyaslamalarının yapılması doktorlar olarak önerimizdir.

Bego İmplant hangi ülkede üretilmektedir?

Bego implant Almanya menşeilidir. Almanya’ya ve tüm dünyaya ait geçerli patentleri bulunmaktadır. Bego marka implantlar; Almanya başta olmak üzere Türkiye, Hindistan, Portekiz gibi ülkelerde üretilmektedir.

Bego ürün kataloğuna ulaşabilir miyim? 

Bego implant ürün listesi ve fiyatlarına ulaşmak son kullanıcılar için mümkün değildir. Bego implant firması perakende satış yapmaz. Bu sebeple ürünler görüntülenir ancak fiyatları görüntülenemez. Bego implant ürün kataloğu sayfasına ulaştığınızda uygun implantı ve ölçüleri seçilirse, ürünlerin detaylarına ulaşılabilir.

Hangi implantın çene için gerektiğine ancak bir doktor karar verir. Bu sebeple hastaya uygulanacak marka ve model doktorun kontrolünde olmalıdır. Fiyat gibi metrikler sebebiyle hastaya da seçim hakkı sunulmaktadır.

Bego All on Four implant sunuyor mu?

Bego markasının MultiplusMC olarak sunmuş olduğu ürün, all on four implant avantajı sunuyor. Ancak her ürün popülerliğine göre de değerlendirildiği için Bego markasının all on four sistemlerini diş polikliniklerinde çok fazla duyulmamaktadır.

 

Kaynakça:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6441592/

https://www.bego.com/implantology-solutions/

Diş Hekimi Soner Arıkan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al

Lütfen formu doldurun, kısa süre içerisinde size dönüş yapacağız. Müsaitlik zamanınızı iletirseniz o saatte aranabilirsiniz.