Nobel İmplant – Fiyatları Özellikleri

nobel biocare

Nobel İmplant Fiyatları, 4500TL ile 7300TL arasındadır. Nobel Biocare İsviçre menşeili CAD/CAM destekli implantlar üreticisidir. Professor Per-Ingvar Brånemark tarafından 2002 yılında kurulmuştur. Osseointegrasyon işlemi Profesör Per-Ingvar Brånemark tarafından bulunmuştur. Bu sebeple implant tedavisinde ve diş hekimliğinde önemli bir isimdir. İmplant tedavisi uygulamalarındaki gelişimlere olan katkısı sebebiyle “modern implant tedavisinin babası” olarak çağrılır.

Profesörün dünyada önemli yeri olan birçok ödülü vardır. Bu vizyon ve kararlılığı ise 2002 yılında kurduğu Nobel markasına aktarmıştır. Nobel implantlar birçok İsviçre implant markasında olduğu gibi %100 olarak dijital diş hekimliğini desteklemektedir. Osseointegrasyon kavramı 1940’lı yıllardan itibaren terim olarak kullanılmasa da öngörülebilir bir tedavi olarak incelendi. Ancak Prof. Brånemark, bu terimi kullanan ilk kişi oldu. Titanyumun çene kemiğine yerleştirildikten sonra dokuyla uyumlandığını ve çıkmayacak düzeyde perçinlendiğini ispatladı. Diğer implant fiyatları için sayfamızı inceleyin.

Nobel Biocare
nobel biocare

Benzer tecrübelerini daha başarılı bir implant üretimi için araştırma enstitülerinde diğer diş hekimlerine aktardı. Ayrıca akademik makaleleri sayesinde birçok farklı ülkeden hekim ve hastaları konusunda önerilerde bulundu. Nobel Biocare günümüzde diş hekimleri ve hastalar için ürettiği diş ürünlerinde dünya lideri konumundadır.

Nobel İmplant Neden Dünyanın En İyileri Arasında?

En iyi implant markaları arasında yer alan Nobel Biocare, dünyanın neredeyse her ülkesinde en çok tercih edilen implant markaları sıralamasında hep yukarıdadır. Pubmed üzerinde yayınlanan makalede kemik grefti kullanmadan uygulanan Straumann ve Nobel marka implantların başarı oranları analiz edilmiştir. Bu yazıya göre 926 implant benzer vakalara yerleştirildi. Kemik tozu eklenmeden yapılan bu implant çalışmaları; 3 ayda ve 1, 3, 5 yılda ve bazı durumlarda 10 yıllık bir süreç içerisinde değerlendirildi. 5 yıllık takipte implant sağ kalım oranı %98,3 idi. 926 implanttan ise 12 tanesi başarısız oldu. Straumann ve Nobel’in dünyanın en iyi markaları olarak adlandırıldığı sıklıkla duyurulur. Bu başarı için en büyük kaynak her iki marka hakkında yayınlanmış akademik makale sayısıyla ilgilidir. Yeni implant markalarında ömür boyu sağ kalım oranı istatistikleri açıklanamadığı için diş hekimleri dünya sıralamasında en itibarlı implantlar olarak hakkında daha çok objektif veri topladığı implantları seçer.

Nobel implant markası dünyanın en iyileri arasında yer almaktadır. Yapılan akademik çalışmaların birçoğunda birkaç implant markası her zaman karşılaştırılır. Bu sayısız makale ve araştırma arasında en dikkat çeken araştırma ise Straumann markasının yayınladığı implant sağ kalım oranları istatistiğidir. Straumann yayınladığı istatistik sonucunda Nobel’in Straumann markasına göre %1.94 daha fazla kayıp olasılığına sahip olduğunu açıklamaktadır.

nobel implant başarı oranı
nobel implant

Yukarıdaki görselde yer alan istatistik Straumann’a göre daha fazla kayıp veren implant markalarını açıklıyor. İmplant markalarının sağ kalım oranlarında uygulayan hekim ve teknolojinin etkili olduğuna dair çalışmalar mevcuttur. İmplantların başarı oranları; erken dönem, uzun dönem olmak üzere iki tane zaman ekseninde değerlendirilir. Buna rağmen implant üstü olarak adlandırılan parça, uygulananın implantın başarısını da etkiler. Bu sebeple implant, implant üstü yapı sonrası uzun dönem sağ kalım için değerlendirilir.

Kaynakça :

https://www.straumann.com/content/dam/media-center/straumann/en/documents/infographic/Infographic_Derks_Study_EN_low.pdf

Diş Hekimi Soner Arıkan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al

Lütfen formu doldurun, kısa süre içerisinde size dönüş yapacağız. Müsaitlik zamanınızı iletirseniz o saatte aranabilirsiniz.