Dijital 3D Diş hekimliği

Dt-ozan-cadde-dental

Günümüzde üç boyutlu gelişmiş tomografi röntgenleri ile yaklaşık 30 saniye gibi bir sürede dişlerin ve önemli anatomik yapıların haritasını çıkarabilmekteyiz. Bu sayede gerek implant uygulamaları gerek estetik diş tedavisi uygulamaları özenle planlanarak hiç risk almadan kusursuz yapılabilmektedir. Dijital implant uygulamalarında tomografi üzerine yerleştirilen sanal implantlar robotik implant sistemine aktarılarak veya 3D printer ile Guide hazırlanarak dikişsiz ağrısız bir şekilde hiç risk almadan hasta ağzına yerleştirile bilmektedir.

Dt-ozan-cadde-dental
Dt ozan cadde dental

Hasta işlem sırasında ve sonrasında hiçbir ağrı duymaz günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir aynı zamanda implant uyguladıktan hemen sonra bilgisayarda ağız içi tarayıcı yöntemiyle bir iki saat içerisinde implant üstü geçici veya daimi diş hazırlanarak hasta aynı gün dişlerine kavuşmuş olur bu sayede hem zamandan tasarruf etmiş hem de tedavi sorunsuz bir şekilde neticelenmiş olur

Diş Hekimi Soner Arıkan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Randevu Al

Lütfen formu doldurun, kısa süre içerisinde size dönüş yapacağız. Müsaitlik zamanınızı iletirseniz o saatte aranabilirsiniz.