Türkiye İmplant Diş

Türkiye’de İmplant diş Tedavisi konusunda merak ettikleriniz, İmplant diş tedavisi Fiyatları, Diş İmplantı ücretleri hakkında her şeyi bulabilirsiniz. Türkiye İmplant Diş

Türkiye’de İmplant

Diş implantları, eksik dişlerinizin yerini alan titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. Diş hekimi implantları çene kemiğinize yerleştirir, burada titanyum daha sonra kemikle birleşir.

Tıpkı diş kökünün daha önce yaptığı gibi, bu implantlar daha sonra yeni dişlerinizin görünür bir parçası olacaktgr. Gecikme süresi veya diğer restorasyon tipleri için sağlam bir temel oluşturur. Dental implantlar çok küçüktür, normal olarak 10 mm uzunluğunda ve tepesinde sadece 3-5 mm genişliğindedir.

Diş implantları, eksik dişleri değiştirmek için popüler ve etkili bir yoldur ve diğer dişlerinizle uyum sağlamak için tasarlanmıştır. Gülüşünüzü geri kazanmak için mükemmel ve uzun vadeli bir seçenek. Aslında, implantların geliştirilmesi ve kullanılması, son 40 yılda diş hekimliğindeki en büyük gelişmelerden biridir. Diş implantları titanyumdan ve insan vücuduyla uyumlu diğer malzemelerden oluşur. Cerrahi olarak üst veya alt çeneye yerleştirilmiş dişlerdir, burada diş değiştirme için sağlam bir çapa görevi görürler.

Diş İmplant Çözümleri Türkiye

Genellikle her diş, diş başına bir implant ile değiştirilir. Ancak birçok eksik dişi veya hatta çenesini tamamen değiştirmeniz gerekirse, başka çözümler de var. Çene kemiğinizin ve diş etinizin durumuna bağlı olarak iki ila dört diş implantı, üst veya alt çenenizi sabit bir diş seti ile eski haline getirebilir. Genellikle bu sizin için daha uygun maliyetli olabilir.

Neden Bir Diş İmplant Çözümü Seçmelisiniz?

Diş implantları, günümüzde kullanılan en başarılı diş protezi yöntemi olarak kabul edilmektedir, çünkü hastalar için bir takım önemli yararlar sunmaktadırlar.

Doğal Bir Gülümseme

Modern bir diş implantı çözümü tıpkı doğal dişleriniz gibi görünür ve hisseder. Rengi ve şekli eski dişlerinizin rengine uyacak şekilde yapılmıştır. Sonuç, güveninizi ve yaşam kalitenizi geri getirecek doğal bir gülüş. Yeni dişleriniz dışarıda pırıl pırıl parladığında, yakında içeriden bir gülümseme geldiğini hissedeceksiniz.

Düzgün Bir Şekilde Konuşmak ve Yemek Yemek

Dişlerini kaybettikten sonra en sevdiğin yemeklerden bazılarından vazgeçtin mi? Ya da konuşurken kendinizi bilinçli hissediyorsunuz, çünkü takma dişleriniz açıkça konuşmayı zorlaştırıyor mu? Bir diş implantı, doğal dişlerin tam işlevini geri getirebilir. Öyleyse, ne kadar sert, çıtır çıtır veya yapışkan olursa olsun, dental implantlar menünüze geri koyabilir. Ve arkadaşlarınızla yaptığınız uzun sohbetler için net konuşmanızı geri yükleyebilirler.

Sağlıklı Çene Kemiği Ve Dişler Yüzünüzü Daha Genç Gösterecektir

Dental implant çözümleri, yıllar süren ve uygun olmayan takma dişlerde karşılaşabilecek çene kemiğinizi uyarır. Dental implantlar, çene kemiğinizde osseointegrasyon adı verilen bir işlemi tetikler; bu sırada implant kemikle bütünleşir ve mevcut kemik seviyelerini korur.

Ayrıca yeterli miktarda çene kemiği ve dudaklarınızı içeriden destekleyen tam bir diş seti size daha genç bir görünüm verebilir.

Kararlı Ve Rahat Uyum

Rahatsız edici, hareketli protezleri unut. Dental implantlar çene kemiğinize sabitlendiğinden, bu solüsyon protezlerden daha stabil ve daha rahattır. Bunun üzerine, diş implantları biyouyumlu malzemelerden yapılmıştır, bu da vücudunuzun onları tolere ettiği anlamına gelir.

Uzun Ömürlü Ve Kanıtlanmış Bir Çözüm

Diş implantları çok dayanıklıdır. Uygun bakım ve iyi ağız hijyeni sayesinde, implantlar uzun yıllar hatta ömür boyu sürecektir. İlk hasta 1965’te modern dental implantlar aldığından beri, yıllık araştırmalar işlevsellik ve istikrarlarına girmiştir.

Maliyet Etkinliği

İmplant tedavisi sağlığınıza ve refahınıza uzun vadeli bir yatırım olarak kabul edilebilir. Kısacası hayatınıza bir yatırım. Diğer restorasyonlarla karşılaştırıldığında, ilk bakışta maliyetler daha yüksek görünebilir. Bununla birlikte, daha yüksek bakım maliyetleri, çene kemiğinde kaybedilen potansiyel artış ve sonuçta daha da fazla diş kaybı, uzun vadede diğer restorasyonları daha pahalı hale getirebilir.

Leave a comment