Küçük büyük her birey için önem teşkil eden dişler önce yiyip içebilme ve konuşma gibi işlevlere yardımcı olur. İzmir All On Four implant sonrası dış görüntümüzde ilk göze hitap eden görsel güzelliğimizi sağlamaktadır. Tüm canlılar için diş ve diş sağlığı çok önemlidir. Dişlerimizin sağlıklı olabilmesi için diş sağlığın çok dikkat etmeliyiz.
Düzenli fırçalayarak, 6 ayda bir diş hekimlerine kontrole giderek, düzenli diş bakımlarını yaptırarak ağzımızdaki dişleri uzun süre koruyabiliriz. Ama bunların birini ya da birkaçı yapılmazsa dişler çürür ve hatta ileri aşamaya gelen dişlerimizi kaybederiz. İzmir All On Four İmplant O zaman ana dişlerimizin yerini protez dişler ve implant yapay dişler alır. Tüm bu tedaviler diş protez Karşıyaka ile implant İzmir ve yakınlarında bulunan implant bostanlı diş ve ağız sağlığı merkezlerinde yapılır. Diş hekimliklerinde uzman diş hekimleri güvenilir hizmet vermektedir.

İzmir All On Four İmplantın Zararı Var Mı?

Hayatımızın önemli yerinde olan dişlerimizi kaybettiğimizde birçok birey, tercihini implant diş yaptırmakta yana kullanıyor. Çünkü implant diş protezi gerçek dişimize en yakın olan ve hatta ana diş hissi uyandıran protezdir. İzmir All On Four implant geriye dönüp baktığımızda 30 yıldan fazla bir zaman diliminde implant diş uygulaması yapılmaktadır. Bunca yıl içinde implant için zararı olduğu konusunda bir ifade kullanan olmuştur sonuçta implant için kullanılan madde titanyumdan yapılmaktadır ve titanyum insan vücudunun kabul ettiği bir maddedir. Bu durumdan zarar görebilecek kişilerde, titanyum alerjisi olanlar olur. Oda çok düşük bir orandır. Aksi durumda implant diş protezi uygulamalarının %97 si güzel ve olumlu geçmiş olan başarılı diş tedavisidir.

İmplant Diş İle Ağız Estetiği Nasıl Olur?

İmplant diş estetiğinde yapılan protezlerin en başarı olan tedavi yöntemidir. Eksik dişin yerini alan dişin görünüm ve işlevsel açıdan gerçek dişiden farkı yoktur. İzmir İmplant işlemi ile yapılan vidalama diş kökü sayesinde yemek yeme, ağız bakımları ve konuşma gibi eylemleri sorunsuz yerine getirmektedir. Üstelik implant diş protezinin kullanımı uzun vadeli olduğu için diş hekimlerine standart düzendeki kontroller haricinde gitme ihtiyacı hissettirmez.

İmplant Yaptırmanın Yaş Sınırı Var Mıdır?

Birçok operasyonda olduğu gibi implant diş operasyonlarında da belirli bir yaş sınırı vardır. Bu sının 18 yaş gibi vücudunun kemik gelişmesi tamamlamış olduğu dönemde başlamaktadır. İzmir All On Four implant sonrasında olan her hangi bir yaş implant tedavisi için uygundur. Sadece hastanın çene kemiğine vidalama yapılmasında sorun olacak rahatsızlıkların bulunmaması ve çene kemiğinin kaliteli olması yeterlidir.

İlk İmplant Muayenesinde Ne Yapılıyor?

İmplant tedavisi için diş hekimine gittiğinizde il önce ağızdaki eksik diş tespit edilir. Sonra ağız içi muayenesi yapılır. Ardından panoramik radyografi ya da 3 boyutlu olan film yani tomografi çekilir. Ağız içinin ve çene yapısının implanta uygunluğuna ve nasıl bir implant uygulaması yapılacağına kararlaştırılır.