Diş estetiği fiyatları belirlenirken kullanılan bazı faktörler bulunmaktadır. Diş estetiği fiyatları konusunda belirleyici olan faktörler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Hastanın ağız içinin ve dişlerinin mevcut durumu fiyat belirlemesinde göz önünde bulundurulan ilk ve en önemli husustur. Çünkü tedavi planlaması mevcut durum göz önünde bulundurularak yapılmaktadır.
  • Tedaviyi uygulayacak olan doktorun yetkinliği fiyatlarda değişikliğe neden olabilmektedir.
  • Diş estetiği tedavisi yapılırken kullanılan malzemelerin çeşidi ve kalitesi, kullanım ömrünü ve tedaviden alınacak verimi etkilediği için fiyatları da değiştirmektedir.

Diş Estetiği Tedavisi

Diş estetiği, estetik diş tedavisi yöntemlerinden birisidir. Diş estetiği tedavisi ile hastanın ön dişlerinde estetik bir görünüm elde edilmesi amaçlanmaktadır. Diş estetiği kapsamında hastanın mevcut dişlerinin problemleri saptanmakta ve problemler giderilmektedir. Tedavi sürecinde ön dişlerde bulunan çarpıklıklar giderilmekte ve varsa lekelenme problemlerine çözüm üretilmektedir.

Diş estetiği fiyatları, diğer tedavi yöntemlerine kıyasla pahalı olarak nitelendirilebilmektedir. Ancak estetik açıdan yüksek verim alınan uzun ömürlü bir tedavidir. Bu nedenle uzun vadede fiyatların makul olduğu söylenebilmektedir. Tedavi neticesinde hastanın estetik beklentileri tam olarak karşılanmaktadır.

dis estetigi ucreti

dis estetigi nasil yapilir

Diş Estetiği Çeşitleri

Diş estetiği çeşitleri belirlenirken dikkate alınan faktör, diş estetiği tedavisinde kullanılan malzeme çeşididir. Malzemenin çeşidi, tedavi sonucunda elde edilecek verimi ve tedavi süresini değiştirmektedir. Malzeme çeşidi belirlenirken hasta ve diş hekimi ortak bir çalışma gerçekleştirmektedir. Diş estetiği çeşitleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Porselen Laminate Veneer: Fiyat açısından diğer diş estetiği çeşitlerine kıyasla daha pahalı bir diş estetiği çeşididir. Renklenme gibi problemlere neden olmamaktadır. Tedavi süresi ortalama bir hafta sürmektedir. Porselen laminate veneer tedavisinin uygulanabilmesi için dişlerde 0.7 milimetrelik bir plak kesimi yapılmaktadır.
  • Kompozit Laminate Veneer: Tedavinin kısa sürmesi nedeniyle sık tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Genellikle tek seansta tedavi tamamlanmaktadır. Uygun fiyatlı bir diş estetiği çeşididir.

Ayrıca zirkonyum diş çeşitleri ile ilgili bilgilere bakabilirsiniz.

Diş Estetiği Avantajları

Diş estetiği faydaları, tedavinin popülerliğinin her geçen gün artmasını sağlamaktadır. Bu faydalar diş estetiği fiyatları hususunun da makul bir seviyede olduğunu göstermektedir. Tedavinin faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Diş estetiği tedavisinin tedavi süresi diğer estetik tedavilerden çok daha kısadır. Bu durum hastaların kısa süre içerisinde istedikleri sonucu elde etmelerini sağlamaktadır.
  • Diş estetiği tedavisinin kullanım ömrü uzun bir tedavi yöntemidir.
  • Diş estetiği tedavisi sonucunda hastanın estetik problemleri giderilmekte ve beklentileri oldukça yüksek bir seviyede karşılanmaktadır.