Dişlerin sarı renge dönüşmesinde İzmir diş beyazlatma merkezimizde en büyük etkenler dişlerinize düzgün bakmamaktan geçer. Asitli içecekler, zararlı yiyecekler ve sigara kullanımı dişlerinizin sararmasına ve diş eti hastalıklarına yol açabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş fırçalama alışkanlığı bulunmayan bireylerde içtiği sudan bile diş rengini sarıya dönmesi için etkin bir roldür. Diş beyazlığı açısından en önemli rol diş fırçalamadır. Düzenli diş fırçalama ile diş bakımınıza gerekli önlemler alındıktan sonra dişleriniz beyaz bir görüntüye kavuşacaktır. Tabi dişleriniz sarardıktan sonra beyazlaması için hastanemize başvuruda bulunabilir ve doktorlarımız tarafından muayene edilebilirsiniz.
Diş beyazlatma fiyatları için hastanemizde acil rahatsızlıklarınız da acil muayene edilmek için İzmir diş hekimi ziyaretinde bulunabilirsiniz. Ayrıca dişlerinizin sağlığı açısından istediğiniz her saatte Karşıyaka diş hekimi ve İzmir diş hekimi tarafından muayene olabilirsiniz. Hastanemize gelerek diş beyazlatma konusunda muayene edildikten sonra sararmış dişlerinizi tedavi ederek beyazlatabiliriz. Hatta aşırı sararan dişlerinizi 2 – 3 ton renk farkıyla gerçekleştirebiliriz.

Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerinizi beyazlatabilmek için hastanemize gelerek doktorlarımız tarafından muayene olduktan sonra iki şekilde beyazlatma işlemi uygulamaktayız. Birinci yöntemimiz profesyonel diş beyazlatma yöntemidir. İkinci yöntem ise ev beyazlatma yöntemidir. Her iki yöntem ile dişlerinizde parlak beyazlığa sahip olabilirsiniz. Ayrıca ev tipi beyazlatma işlemini diş hekimlikte yaptırdıktan sonra da uygulayabilirsiniz.

Profesyonel Beyazlık Nasıl Olur?

Dişlerinizin beyazlaması için ilk önce dişinize ağartıcı bir ilaç olan beyazlatma jeli, dişinizin üstüne sürülür. İlaç sürüldükten sonra lazer ışığı dişinize belirli bir miktar tutulur. Bu işlemde lazer ışığı dişlerinizi beyazlatmaz sadece sürülen ilacın aktif hale gelmesini sağlar. Lazer ışığını tuttuktan sonra dişe sürülen ilaç devreye girer ve dişinizin beyazlama işlemi gerçekleşmiş olur. Karşıyaka Diş beyazlatma işlemi yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Tabi bu durum hastanın diş durumuna göre değişmektedir.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Hastanemize gelen hastalarımız diş doktorlarımız tarafından muayene edilerek, hastanın diş ölçüleri alınır ve alınan ölçüye göre dişin üstüne takılabilmesi için ince bir kalıp oluşturulur. Hastalarımıza verdiğimiz bu kalıbı hastalarımız evlerinde kalıbın içine ilacı sıkarak ağızlarına takar ve günde 7 – 8 saat her gün uygular. Uzman doktorlarımız, hastalarımıza verilen bu kalıpları gece yatarken kullanmalarını öneriyorlar. Evde kullanan hastalarımız daha rahat bir şekilde diş beyazlatma işlemini gerçekleştirmekte ve diş beyazlama süresi evde bu kalıpları her gün yaparak yaklaşık 1 ay içerisinde dişlerinin beyazlamış ve sağlıklı bir görüntüye gelmiş olur.

Diş Beyazlatma Kime Uygulanır?

Diş beyazlatma işlemi yetişkin ve büyüme çağında dişlerinden memnun olmayan herkese uygulanabilir. Sağlık açısında her hangi bir zararı yoktur. Ancak sigara ve renkli içecek tüketenlerin dişleri beyazlatma sonrasında daha kısa sürede sararmaya başlar. Aksi takdirde diş beyazlatma, düzenli bakılması şartı ile 3-3 yıl kadar gitmektedir.