İzmir Diş İmplant Fiyatları

Cadde Dental olarak sizleri İzmir’de implant fiyatları hakkında bilgilendirmek istiyoruz. Dental implant fiyatları bulunduğunuz şehre, tedaviyi yapan kliniğe, implantın yerli ya da ithal oluşu, marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. İmplant, titanyumdan üretilen bir yüksek teknoloji ürünü olduğundan, yerli implant üreticileri dâhil olmak üzere, fiyat listelerini Euro üzerinden hazırlarlar. Dolayısıyla Euro’nun fiyatındaki değişiklikler de implant fiyatlarını etkilemektedir.

İmplant Fiyatları aşağıdaki gibidir.

TDB 2020 İmplant Hariç Yasal FiyatlarKDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)2530 TL
İmplant Çıkartılması540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1105 TL
Diş Çekimi145 TL
Gömülü Diş Çekimi475 TL
*Yasa gereği TDB fiyatları dışında implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermek yasaktır.
Lütfen kıymetli metal ücreti ve implant fiyatı dahil fiyat için kliniğe ulaşıp öğreniniz.

İmplant Tedavisi Pahalı mıdır?

İmplant tedavisinin pahalı olduğu aslında yanlış bir kanıdır. Tedavinin niteliği ve sağladığı fayda göz önüne alındığında implant tedavisi fiyatları son derece uygundur. Dental implant, kendi dişinize en yakın tedavi yöntemidir ve çiğneme konforu, konuşma rahatlığı, genel ağız sağlığınıza sağladığı fayda ve estetik görünüm açısından beklentilerinizi tam olarak karşılar.

İmplant Fiyatları, markasına göre değişebilmekte ve bazı vakalarda yapılan işlem türü fiyatı etkileyebilmektedir. Buradaki asıl önemli nokta implantın markası değil, kişiye özel uygun olan implantın belirlenmesidir. Çünkü İmplant markalarına göre implantların bir takım farklılıkları olmakta ve yapılan kemik ölçümüne göre en uygun implantı doktor seçebilmelidir. Bu demek oluyor ki en uygun rakamlı implant bazen en avantajlı en doğru implant olabilir.

İzmir İmplant Kliniği

İzmir kliniğimizde hastalarımızın her birine kişiselleştirilmiş, yüksek kaliteli bakım sunuyoruz. Gülüşünüzü restore etmek, size özgü olduğu kadar kesin olan bir işlemdir. Bu nedenle diş implantlarının maliyeti değişiklik gösterir. Aşağıdakiler dahil birkaç faktör tedavi maliyetinizi etkileyecektir:

 • Tedavi hedefleriniz ve ihtiyaçlarınız
 • Kaç tane dişiniz eksik veya hasarlı
 • İmplant tipi ve materyaller
 • Bütçeniz ve zaman çizelgeniz

Gerçek dişlerin bir sonraki en iyi yanı olan diş implantları, doğal dişleriniz gibi bakmak, hissetmek ve çalışmak üzere tasarlanmıştır, böylece gülümsemeye güvenebilirsiniz. Dental implantlar, geleneksel diş değiştirme seçeneklerinden daha iyi uzun vadeli değer sağlayabilir.

Dental implantların maliyeti hastaya ve gereken implant tipine göre değişir. Dental implant maliyeti ayrıca, seçtikleri yapay taç malzemesine göre de değişmektedir. Kesin olarak bilinen şey, dental implant tedavisinin uzun vadede maliyet etkin olmasıdır.

Gelecekteki diş sorununu önleyerek kazanılan parayı ölçmek zordur. İmplantlar protez gibi kırılmaya maruz kalmaz ve gelecekteki maliyetli kemik kaybını önler. Herkesin ağzı farklı, doğru bir fiyat almanın en iyi yolu bizimle ücretsiz danışma için gelmek.

Nasıl bir implant tercih etmeli

Dental implantları öğrendikten sonra, hayatınızı iyileştirmenin bir yolu olduğunun farkındasınız. Birkaç diş kaybettiğinizde ister yeni bir durum olsun, ister yıllarca birlikte yaşamış olduğunuz bir şey olsun, böylesine hayati bir parçasını kaybetmeye asla tam olarak alışmamış olmanızdır. Diş implantları, yenilenen özgüvene ve gönül rahatlığına açılan kapınız olabilir. 

Diş İmplantları Nedir?

İmplantların kendileri cerrahi olarak dişlerin eksik olduğu çene kemiğine yerleştirilen küçük titanyum direkleridir. Bu metal çapalar diş kökü yerine geçer. Kemik titanyum ile bağlanır ve yapay dişler için güçlü bir temel oluşturur. Diş etlerinden çıkan küçük direkler daha sonra implanta tutturulur. Bu direkler yapay yedek dişler için sabit tutturucular sağlar. İmplantlar ayrıca yüz yapısının korunmasına yardımcı olarak dişler eksik olduğunda ortaya çıkan kemik bozulmalarını önler.

Yaşlılık Bir Sorun Mu?

Bazen yaşlı hastalar, diş implantlarının yararlarından engelleyebileceği endişesini dile getirir. Ancak sağlık, yaştan daha belirleyici bir faktördür. Bir dişi almak için yeterince sağlıklıysanız, diş implantı alabilecek kadar sağlıklısınız. Bazı kronik hastalıklar dental implant tedavisini kontrendike edebilir. Diş hekiminiz, diş ve sağlık geçmişinizi dikkatlice değerlendirdikten sonra diş implantlarına aday olup olmadığınızı belirleyecektir.

Tedavi Acı Veriyor Mu?

Herhangi bir ameliyatla, bazı rahatsızlıklar olabilir. Bir implantı yerleştirmek normalde daha az rahatsızlığa neden olur ve birkaçını yerleştirir. Anestezi ve hasta sedasyonu, diş implantı sürecinde herhangi bir rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olmak için yaygın olarak uygulanır. Hastaların çoğu, prosedürü beklediklerinden çok daha rahat olduklarını bildirmiştir. Doktorunuz oluşabilecek rahatsızlıkları gidermek için ilaçlar yazacaktır. Diş hekiminizden kişisel deneyimlerini değerlendirmek için zaten diş protezi tedavisi almış başka bir hasta önermesini isteyin.

Tedaviden Sonra Nasıl Hissedeceğim?

Yumuşak dokularda biraz morarma ve şişkinlik olması normaldir. Ancak, genellikle rahatsızlık varsa, sıradan bir ağrı kesici ile tedavi edilir. 

Dental İmplantlarıma Nasıl Bakacağım?

Yeni dişleriniz doğal dişleriniz gibi düzenli olarak kullanılmalı ve kontrol edilmelidir. Diş hekiminiz veya diş sağlığı uzmanınız tarafından önerilen şekilde fırçalayın ve diş ipi kullanın. Diş hekiminize altı ay içinde ya da tavsiye edilirse daha sık danışın.

Ücretsiz Danışmanlık

Ücretsiz danışmanlığınızda tedavi koordinatörünüz ihtiyaç ve durumunuza göre kişiselleştirilmiş bir tedavi planı geliştirecektir. Orada 3B BT taraması alacaksınız ve oral cerrahlarımızdan ya da protez uzmanlarımızdan biriyle buluşacaksınız.

Her seçeneği doktorla görüşme fırsatınız olduğunda, tedavi koordinatörünüz tedavi teklifinizi hazırlar ve ödeme seçeneklerini gözden geçirir. Konsültasyon zorunluluğu yoktur ve tamamen ücretsizdir.

Bunlara Dikkat Edin

İmplant yaptırmaya karar verdiyseniz diş kliniği ve implant markası seçimi için birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle “Dental İmplant” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi; diş kliniği seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç önemli kriter var. Öncelikle hijyene çok dikkat etmeniz gerekir. İmplant uygulaması cerrahi bir operasyondur ve son derece steril bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Diş kliniğinin sterilizasyon aletleri ve kliniğin genel hijyen durumu hakkında mutlaka detaylı bilgi alın. Çünkü operasyon esnasında en ufak bir bakteri bulaşması durumunda implant kemikle kaynaşmayacak ve implant kaybı yaşanacaktır. Bu durum sizin için hayati bir risk taşımasa da tedavinin tekrarlanması zaman kaybına yol açacaktır. Ayrıca diş kliniğinin implant tedavileri için garanti verip vermediği de önemli bir konudur. Herhangi bir sebepten ötürü yaşanabilecek implant kaybında, ücretsiz olarak yeni bir implant uygulaması yapan bir diş kliniği seçmeniz maddi riskinizi ortadan kaldıracaktır.

İmplant markası seçimi konusunda diş hekiminizin tavsiyelerine göre hareket edin. Diş hekiminiz, genel ağız sağlığınız, diş etlerinizin durumu ve çene kemiğinizin yapısına göre en uygun implant modelini belirleyecektir. Yerli ya da yabancı implant markaları arasında ciddi fiyat farkları olmakla birlikte, ülkemizde implant üreticilerinin artması, yerli implant kalitesinin önemli ölçüde yükselmesini sağladı. Yani yerli implantların daha ucuz olması, daha düşük kalitede olmaları anlamına gelmiyor. Dolayısıyla implant marka ve model seçiminde diş hekiminizin tavsiyesine uymanız, tedavinin başarısı açısından önemlidir.

prev next
Comments
 • reply
  Mesut
  İmplant fiyatları konusunda çok farklı miktarlar görüyoruz. İngiltere'de ikamet ediyoruz ama tam dönüş yapacağız yakında. Tavsiyelerde de birkaç kere cadde dental olarak gördüm. Toplu bir fiyat almam mümkün mü acaba? Size telefon numaramı ileteyim ayrıntıları ve fiyatınızı bana anlatın lütfen
  • reply
   admin
   Türkiye'de İmplant fiyatları konusunda merak ettiğiniz hususlarda size bilgi vermeye çalışalım. Bunun için lütfen bizi arayınız.
 • reply
  Ahmet
  Merhaba. İmplant olmak istiyorum ama yapım gereği dişlerimden çok korkuyorum. Acıya karşı çok duyarlı olduğum için implantı bana tavsiye etme şansınız nedir? İmplant olduktan sonra diş sorunumdan tamamen kurtulacak mıyım?
 • reply
  Mehmet
  Yaşım 50. dişlerimden 2 tanesini çektirmek zorunda kalmıştım. İmplant olarak bu dişlerimden tekrar eskisi gibi randıman almam mümkün müdür? Birde implant fiyatları hakkında fiyat bilgisi alabilir miyim diş başına acaba?
  • reply
   admin
   Merhaba Mehmet bey; İmplant diş tedavisi konusunda izmir'de öncü kliniklerden birisiyiz. her implantınız en fazla 6 dakikalık sürede uygulanır. Ağrı acı hissetmeyeceğiniz özel tekniklerimiz vardır. İmplant diş fiyatları konusunda merak ettikleriniz için bizi arayınız.
 • reply
  İhsan
  Merhaba. Bir yakınım implant tedavisi olmak istiyor. Ankara'da oturuyor ve şirketinizin ismini birkaç kişiden duymuş. İşlemler hakkında bilgi alabilir miyim? Birde fiyatlar konusunda oldukça uygun olduğunuzu duymuştum, bu konu hakkında da bilgi istiyorum.
  • reply
   admin
   Merhaba; bizdeki implant tedavilerinde çok değişik sistemler mevcut. Ağrısız acısız tedaviler mümkün. 3 boyutlu tomografi destekli robotik implant cerrahisine de başladık. İmplant fiyatları konusunda ise TDB nin belirlemiş olduğu fiyatları esas alıyoruz.
Leave a comment