Mavibahçe Avm No:40/B Karşıyaka-İzmir
en

İzmir Dental İmplant

İzmir Dental İmplant

Diş implantı ya da İzmir Dental İmplant kısaca; çene kemiğine yerleştirilen dental implant İzmir titanyum veya zirkonyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Günümüzde kullanımı son derece yaygın olup klinik başarı oranı da çok yüksektir. İzmir Karşıyaka’da implant uygulaması yapan birçok diş kliniği bulunmaktadır. Bu implant klinikleri, implant fiyatları ve uygulama farklılıkları bakımından çeşitlilik göstermektedir. Açıklamalarımızda İzmir implant diş yaptırırken dikkat etmeniz gereken unsurlarla ilgili bilgi vermeye çalışacağız.

İmplant Tedavisi Nedir?

Kaza, çürüme, diş eti hastalığı, darbe gibi çeşitli nedenlerle diş kaybı yaşayabiliriz. Kaybedilen ya da çekilen dişin yerinin boş kalması birçok açıdan sakıncalıdır. Boşluğun olduğu bölgede kemik kaybı oluşur, bakteri birikimi artar, komşu dişlerin pozisyonlarında değişiklik olur. Bu nedenle eksik dişin boşluğunu gidermek gerekir.

Diş implantları, çene kemiğinde kaybedilen dişin kök bölgesine yerleştirilen vida görünümlü yapay diş kökleridir. Çoğunlukla titanyumdan, bazı implant modelleri ise zirkonyumdan yapılmaktadır. Bu diş kökleri yerleştirildikten 2-4 ay içerisinde çene kemiğiyle kaynaşır. Daha doğru bir deyişle; çene, implant çevresinde kemik doku oluşturarak, aynı bir diş kökü gibi tutuculuk sağlar. Kaynaşma sağlandıktan sonra implantın üzerine sabit protez yapılabilmektedir.

İmplant Tedavisi İçin Uygun musunuz?

Kemik gelişimini tamamlayan her bireye implant uygulaması yapılabilmektedir. Fakat implant tedavisinin yapılabilmesi için öncelikle sağlıklı diş etlerine sahip olmanız gerekmektedir. Şayet diş eti hastalığınız varsa öncelikle periodontoloji uzmanından randevu alınız. Hastalıklı diş etlerine sahip bir ağıza yapılan implant çok yüksek ihtimalle kaynaşmayacaktır. Yüksek tansiyon, diyabet, hemofili ve otoimmün hastalığı gibi sistemik hastalıkları olan ve bu hastalıklarla ilgili düzenli ilaç kullanan kişilerde, doktorlarının görüşleri doğrultusunda implant tedavisinin yapılıp yapılamayacağı belirlenmektedir. Bunun haricinde yüksek miktarda alkol ve sigara tüketen hastalarda da büyük oranda implant kaybı yaşanmaktadır.

İmplantı Herkes Rahatça Kullanır Mı?

İmplant tedavisi yaparken gelen hastalarımızın implant yerleştireceğimiz kemik yapısının uygun olması, kemik yoksa yapay kemik oluşturulacağı taktir de ve yapacağımız tedavi yönteminde yaraların iyileşmeyeceği bir hastalık bulunmaması durumunda hastalarımızın istediği kadar implant yaptırmasında hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Yapacağımız implant tedavisinde çene kemiğine yerleştireceğimiz vidaların belirli ölçüleri ve boyları bulunmaktadır. Bu vidaları çene kemiğine uygulayabilmemiz için çene kemiğinde yeterli genişlik bulunmak zorundadır. İmplant tedavimizi uygulayabilmemiz için sağlıklı bir çene kemiğinin bulunması gerekmektedir. İmplant tedavimizi yaptıktan sonra diş etiniz sağlıklı olması gerekir.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi iki aşamalı bir süreçtir. karşıyaka implant operasyonu ilk aşamada implant çene kemiğine uygulanır. Bu işlem Karşıyaka’daki diş kliniğimizde 6 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. All İn Four İmplant İzmir Lokal anestezi altında gerçekleştirilen bu operasyon tamamen ağrısız olmaktadır. Bu aşamadan sonra osseointegrasyon denilen çene kemiğinin implantla kaynaşması için 2-4 ay beklenmesi gerekir. Bu sürenin sonunda üst yapı dediğimiz implant üstü proteziniz hazırlanır ve takılır. Üst yapı süreci de protezin türü ve büyüklüğüne göre 3-10 gün arasında sürmektedir.

İmplant Tedavisi İçin Klinik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İmplant tedavisi yaptıracağınız diş kliniğini seçerken dikkat etmeniz gereken kriterlerin en başında hijyen gelmelidir. Cerrahi bir müdahale olan implant uygulaması, son derece steril bir ortamda yapılmak zorundadır. En ufak bir bakteri bulaşması, implantın kaybedilmesine neden olabilir.

Diğer bir kriter ise diş kliniğinin tedavi garantisi verip vermediği olmalıdır. All in Four implant İzmir, Sizden kaynaklansın ya da kaynaklanmasın, herhangi bir sebeple implant kaybı yaşarsanız diş hekiminiz ücretsiz olarak yeni bir implant uygulaması yapmalıdır. Diş hekiminizle bu konuyu görüşmeden karar vermeyin.

İmplant tedavisi, uzun süreli bir tedavi olduğundan, tüm süreci takip edebilecek kabiliyette bir diş kliniği seçmeniz sizin için süreci kolaylaştıracaktır. Düzgün kayıt tutulan, kurumsal bir klinik, tedavi sonrası süreçleri de başarıyla yönetip takip edebilir, oluşabilecek herhangi bir komplikasyona hızlı ve hasta odaklı çözüm getirebilir. Tüm bu koşulları sağlayan ve evinize yakın bir diş kliniği seçmeniz tedavi sürecinizi kolaylaştıracaktır.

İmplant Tedavisinin Artıları

İmplant tedavisi, gerçek dişe en yakın uygulamadır. Çene kemiğiyle kaynaşan implant gövdesi tam bir tutuculuk sağlar ve çiğneme fonksiyonunu çok iyi yerine getirir. Bununla birlikte, dişsiz bölgede meydana gelecek kemik kaybını da önler. Çoklu diş kaybı yaşayan hastalara sabit protez yapılabilmesine olanak tanır. Estetik açıdan da tüm beklentilerinizi en üst seviyede karşılayabilecek tek tedavi yöntemidir.

İmplant Tedavisinin Eksileri

Tedavi süreci uzundur. Osseointegrasyon beklenirken hastaya takılan geçici protez, çiğneme fonksiyonu için olmayıp sadece estetik amaçlıdır. Bu süre zarfında sıvı ve yumuşak gıdalarla beslenmek durumunda kalınacaktır.

İmplant Tedavisi Sonrası

İmplant tedavisi sonrasında ağız bakımınıza daha çok özen göstermeniz gerekmektedir. Dişlerinizi her yemekten sonra düzenli fırçalamalı, diş ipi kullanmalısınız. Ayrıca ağız içinde bakteri oluşumunu önleyici ağız bakım suları gibi ürünler kullanmanızda da fayda olacaktır. Bu konuda diş hekiminizden tavsiye almanızı öneririz.

İmplant Tedavisi Fiyatları

Dental implantlar, titanyumdan üretilen yüksek teknoloji ürünleridir. Dolayısıyla fiyatlarının ucuz olduğunu söyleyemeyiz. Ancak fiyat-fayda bağlamında değerlendirdiğimizde implant fiyatları yüksek demek de yanlış olur. Diş İmplantı fiyatları marka, model ve tedaviyi yapan kliniğe göre değişmektedir. İzmir’de implant fiyatları bahsettiğimiz kriterler doğrultusunda 1000 TL ile 3000 TL arasında değişmektedir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
  1. Musa uzun dedi ki:

    6 adet diş implantı yaptırmak istiyorum. bu konuda detaylı bilgi istiyorum. yardımcı olur musunuz ? Telefon numaram : 0532 320 08 77 aramanızı bekliyorum.

Bir Yorum Yazın

Tedaviler ve randevu almak; daha fazla bilgi edinmek için arayınız.