İzmir Dental İmplant

İzmir Diş Dental İmplant hakkında merak ettikleriniz; İzmir implant fiyatları gibi konulara tam çözüm sayfalarımızdadır.

İzmir’de Diş İmplant Tedavisi

Diş implantları eksik dişlere bir çözümdür. Bazı alternatifler kısmi veya takma dişlerdir. Dental implant prosedürleri karmaşık olabilirken, nihai ürün gerçek bir dişin görünümü ve işlevi ile rahat olacak şekilde üretilmiştir.

Burada diş implantlarının maliyeti de dahil olmak üzere prosedür hakkında bilmeniz gereken her şey var. Bilgili bir karar almak için lütfen diş hekimimiz ile görüşün.

Dental İmplantlar Nelerdir?

Bir dental implant, titanyum metalden yapılmış yapay bir köktür. Doğal diş kökünü değiştirmek için çene kemiğine yerleştirilir. İmplanta yapay bir yedek diş takılır. İmplant, yedek dişi yerinde tutmak için bir çapa görevi görür. 

Her implant için 3 bölüm vardır:

 • Taç (diş gibi görünen seramik malzeme)
 • Abutment (kronu vidaya sabitleyen)
 • Vida (kökün içine giren ve çene kemiğine bağlanan) 

Diş İmplantını Kim Yapar?

İzmir’de diş implant prosedür tipik olarak bölgedeki bir uzman tarafından gerçekleştirilir. Genellikle implant yerleştirme konusunda uzmanlaşmış ağız cerrahları veya alternatif olarak periodontistler olarak adlandırılırlar. Kök kanal prosedürlerinden sorumlu endodontistler olarak bilinen uzmanlar da vardır.

Prosedüre Kimler Katılabilir?

Bir diş implantı için uygunluk, her bir hastanın genel sağlığında, çene yapısında, kemik yoğunluğunda, üstte ve alt çenede görülen diğer faktörler ve diğer faktörler nedeniyle duruma göre çalışır. Teşhis için bir uzmana danışmak en iyisidir.

Dental İmplantlar Nasıl Yapılır?

 • Teşhis – sözlü uzmanınız ağzınızı röntgen, BT taraması ve implantların sizin için uygun olup olmadığını belirlemek için diğer yöntemlerle inceler
 • Bir oral cerrahi şekli olarak, hastalar gerçek operasyon başlamadan önce bilgi verilir
 • Operasyonun ilk aşamasında, çene kemiğinin üstündeki diş eti dokunuz açılır ve çene kemiğinizde küçük bir delik açılır. Vida deliğe (veya kemiğin tabanına) dikkatlice yerleştirilir. Dokusu tekrar yerine yerleştirilir ve iyileşmesi tipik olarak birkaç ay alır. İşlem sırasında implant kemik ve diş etlerine yapışacaktır.
 • İkinci aşamada, implanta bir diş dayanağı veya yedek diş için bağlantı direği tutturulur. Bazen, bu adım ve önceki adım birlikte yapılır.
 • Bundan sonra, özel diş çimentosu ve küçük bir vida ile abutmente yeni bir diş takılır. Bu işlem birkaç randevu alabilir.
 • Hastaların birden fazla dişinin eksik olduğu durumlarda diş implantları arasında bir köprü oluşturulabilir.

İmplanttan Sonra Ne Olur?

Diş implantları doğal dişler gibi bakım gerektirir. İmplantların beklendiği gibi çalışmasını sağlamak için diş hekiminiz veya uzmanınız büyük olasılıkla takip planlayacaktır.

Çoğu uzman sigara içenlere işlem öncesi ve sonrasında sigarayı bırakmalarını önerecektir, çünkü sigara içmenin vida ve çene kemiği arasında bağlanma sorunlarına neden olduğu bilinmektedir. Ek olarak, iyileşmenizi yavaşlatır. Dental implantlar arasında immün baskılayıcıları alanlarda ayrıca daha yüksek bir implant yetmezliği ortaya çıkabilir.

Neden Diş İmplant takılır

Bir dental implantı göz önünde bulundurmanızın birkaç nedeni vardır:

 • Mevcut bir doğal dişin kök yapısı olmadan, çene kemiği büzülebilir. Bu büzülme yüzünüzün olduğundan daha yaşlı görünmesini sağlar.
 • Kaybetme konusunda endişelenecek gevşek parça yoktur. Diş implantı stabil ve rahattır. Yerleştirmeden sonra ayar yapılması gerekmez. Normalde sahibine ömür boyu hizmet eder.

Diş İmplantların Maliyeti Nedir

Diş implantları ile diş değiştirme ücreti, değiştirilen diş sayısı ve yeni dişlerinizi desteklemek için gerekli olan diş implantlarının sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Diş implantlarınızın uzun süre sağlığını sağlamak için diş implantlarınızın yerleştirilmesinden önce bazı ilave prosedürler gerekebilir. Belirli bir ücret tahmini elde etmek için, bir doktorun ağzınızı incelemesi gerekir. Ayrıntılı bir tanı muayenesinden sonra diş hekiminiz sizin için en iyi tedaviyi önerecektir.

Leave a comment