İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi çene destekli operasyonlar için kullanılan genel isimdir. İmplantlar klasik damak ve protezlere göre daha net bir konuşma ve daha konforlu bir çiğneme sağlarken, yanak ve yüz yapınızı da doğal haline geri döndürür. Bu sayede hem çiğneme yetersizliğinden kaynaklanabilecek sindirim sistemi rahatsızlıklarından kurtulursunuz hem de doğal, sağlıklı ve estetik bir görünüş sayesinde kişisel güveniniz de yerine gelmiş olur. Ben implant tedavisi için uygun bir aday mıyım?

implant tedavisi

implant tedavisi uygulaması

Uygulanabilmesi için öncelikle diş eti sağlığınızın iyi olması gerekmektedir. Dolayısıyla eğer diş eti problemi yaşıyorsanız öncelikle kliniğimizin periodontoloji uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Diş eti problemleri çevresinde de iltihaplanmaya yol açabilir ve implant kaybına neden olabilir. Kemik kaybı yaşayan hastalarda da izmir implant uygulamasının yapılabilmesi için ek tedaviler, örneğin kemik grefti ya da sinüs lifting, gerekebilir.

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan yapay diş kökleridir. Bunlar eksik dişlerin yerine yapılan, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilen daha çok titanyumdan yapılan vidalardır. Bunlar diş doktorları tarafından steril ortamlarda küçük bir cerrahi işlemle çene kemiğine yerleştirilirler.