2020 Yılı İmplant Fiyatları aşağıdaki gibidir.

TDB 2020 İmplant Hariç Yasal FiyatlarKDV Dahil %8
Kemik İçi İmplant (Tek Silindirik İmplant Ücreti Hariç)1380 TL
Sert doku greftleme ( kemik tozu ücreti hariç )620 TL
Overdenture İmplant Ücreti Hariç (Tek Çene)2530 TL
İmplant Çıkartılması540 TL
Veneer Kron ( Zirkonyum) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL
Veneer Kron ( Porselen ) ( Kıymetli Metal Ücreti Hariç )525 TL
Tam Seramik Kron ( Metal Desteksiz Porselen )1105 TL
Diş Çekimi145 TL
Gömülü Diş Çekimi475 TL

*Yasa gereği TDB fiyatları dışında implant fiyatları, kıymetli metal ücreti dahil fiyat vermek yasaktır.

Lütfen kıymetli metal ücreti ve implant fiyatı dahil fiyat için kliniğe ulaşıp öğreniniz.

Dental İmplant Fiyatları TDB güncel fiyat listesinden alınıp yayınlanmıştır.

Diş implantları, sabit, yedek dişler için kalıcı bir temel sağlayan suni diş kökenlidir. Protezlere, köprülere ve taçlara kıyasla diş implantları, diş eksikliği, dişlerde başarısızlık veya kronik diş problemleri yaşayan insanlar için popüler ve etkili uzun soluklu bir çözümdür. Doğal dişler gibi uyuyor, hissettiriyor ve işlev gördükleri için, diş implantları hızla diş değişiminde yeni bir standart haline geliyor. Çene kemiğine yerleştirilerek diş kökünü taklit eden vidalı diş ve implantın içine vidalanan abutment parçasıyla implant iki kısımdan oluşur. Diş İmplant Fiyatları Aşındırılmış diş formu verdirilerek kaplama diş yapılması sağlanan implantın üst yapı parçalarına abutment adı verilir. İmplantların açıları, hastanın diş eti şekli ve çevre dokularla ilişkisi göz önünde bulundurularak yapılır. Tasarlanan kaplama dişe göre 3 boyutlu programlar yardımıyla estetik görünümü en üst düzeye çıkaran ve titanyum maddesiyle üretilen kişiye özel implantlardır.

Diş İmplantlarını Tamamen Rahat ve Güvenli Hissettiren Nedir?

Cadde Dental doktorları zamanla, aslında çenenin canlı kemik hücrelerine yapışan bir tıbbi dereceli titanyum implant fikstürü kullanıyorlar. Bu birlik, yeni dişleriniz için güçlü ve dayanıklı bir çapa oluşturur; bu, kayma veya diğer hareketlerin bazen protezlerde gerçekleşebilir anlamını taşımaktadır. Ayrıca, diş implantlarıyla yemede sorun yaşanmaz, bunları düzenli olarak onarmaya gerek yoktur ve özgürce ve açık bir şekilde gülümseyerek endişe etmeyin.

Tek diş eksikliğinde uygulandığı gibi, ağzında hiç diş olmayan hastalara da sabit protez yapılabilmesini sağlayan İzmir İmplant Fiyatları uygulamaları günümüzde diş hekimlerinin sık başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Tüm dünyada uygulanan bu tedavi yöntemi son derece güvenilir olup, İzmir Karşıyaka’daki kliniğimizde 6 dakika gibi kısa bir sürede bitmektedir. Bu sayede, diş eksiklikleri artık çözümsüz olmaktan çıkmıştır. İmplantlar klasik damak ve protezlere göre daha net bir konuşma ve daha konforlu bir çiğneme sağlarken, yanak ve yüz yapınızı da doğal haline geri döndürür.

Bu sayede hem çiğneme yetersizliğinden kaynaklanabilecek sindirim sistemi rahatsızlıklarından kurtulursunuz hem de doğal, sağlıklı ve estetik bir görünüş sayesinde kişisel güveniniz de yerine gelmiş olur. Ben implant tedavisi için uygun bir aday mıyım? Dental implant tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle diş eti sağlığınızın iyi olması gerekmektedir. Dolayısıyla eğer diş eti problemi yaşıyorsanız öncelikle kliniğimizin periodontoloji uzmanına başvurmanız gerekmektedir. Diş eti problemleri implant çevresinde de iltihaplanmaya yol açabilir ve implant kaybına neden olabilir. Kemik kaybı yaşayan hastalarda da implant uygulamasının yapılabilmesi için ek tedaviler, örneğin kemik grefti ya da sinüs lifting, gerekebilir.

 

İmplant Markaları ve Önemi

Günümüzde kullanımı git gide artan implant uygulamalarının çok tercih edilmesiyle rekabeti de artmıştır. Şu anda bilenen implant markalarının sayısı yaklaşık 600 civarında bulunmaktadır. Bu imlant markaların üretilirken 100 e kadar değişik dizayn kullanılmaktadır. Gittikçe ilerleme gösteren bu sektörde birçok çeşitte marka ve değişik dizaynların kafa karıştırıcı olması yanında hepsi aynı amaca hizmet ettiği için pek de bir farklılık göstermemektedir. Ön muayenede hastaların kemik ve çene yapısı incelendikten sonra hekim tarafından uygun implant seçilir ve bu yönde tedavi başlanır. Geniş ve dar çaplı, uzun ya da kısa olarak implant çeşitleri bulunmaktadır.
İmplantlar dizayn yönünden daha silindirik yapıda olması ile veya boyun kısmındaki darlık nedeniyle birbirinden farklı özellikler gösterebilir. İmplant içindeki yapı parçalarının bağlanma şekilleri de aynı şekilde farklılık gösterebilmektedir. İmplantın çene kemiğine yerleştirilmesinin ardından çene kemiğine kaynayan implantın üzerine porselen veya zirkonyum diş vidalanır-yapıştırılır. İmplantın seçilmesindeki en önemli faktör hastanın çene kemiğinin diş hekimi tarafından uygun bir şekilde kontrol edilmesidir.

Türkiye’de İmplant

Dünyadaki üretimi oldukça yaygın olan implantın Türkiye’de de üretimi başlamıştır. İmplant üretimi için yeterli teknoloji ve bilimsel alt yapıyı bünyesinde barındıran Türkiye’de yakın zamana kadar yurtdışından ithal edilen implantların, uzun çalışmalar sonucu ülkemizde üretimi başarıyla sonuçlanmıştır. Öte yandan implant üretimini yaygın olarak sürdüren (Almanya, İsrail, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya) gibi ülkelerin adına da üretim söz konusudur. Yapımında %100 Türk kaynakları kullanılan implantlar yüksek kalite içeriğindedir. Üretiminin artmasının yanında devlet desteğinin de olduğu durumda mevcut fiyatların düşüşü beklenmektedir. Yurtdışından implant ithali sürmekte ve bu fiyatların yüksek olmasının yanında devlet geri ödeme yapmadığı için de ülkemizde implantı tercih edenlerin sayısı oldukça azdır.

Üretilen implant markaları operasyon sırasında %10’luk bir başarı sağlamaktadır. Bunun yanında bazı özel implant markaları yüksek bütçeler ayırarak hastalar ve hekimler için kolaylıklat sunan implant üretmektedir. Bu implantlar iyileşme sürecini hızlandırarak hastalara kolaylık sağlar; Diş hekimlerine ise üst yapıları eklemek için daha gelişmiş bağlantı yapısına sahip olduğundan kolaylık ve sağlamlık sağlar.

İmplant markaları iki gruptadır. İlk grup içerisinde lider firmalar yer almaktayken; ikinci grupta ise eski teknolojiye sahip dental implant tasarımı satan firmalar bulunmaktadır.

Diş implantlarının tipik olarak üç parçası vardır:
1) İmplant: Yeni dişleriniz için bir kök olarak hizmet eden bir vidadır. Çenenizi kalıcı olarak ekleyen de budur.
2) Abutment: Kalıcıdır, ancak bir diş veya diş setini tutan ve tutan doktorunuz tarafından çıkarılabilir.
3) Taç (veya protez dişi): Gördüğünüz dişin parçasıdır. Dayanıklılık ve iyi görünüm için genellikle zirkonyum veya porselen yapılır.
Diş implantlarını tek bir diş, birden fazla diş veya tam bir üst ve / veya alt diş seti yerine kullanabilirsiniz. Tam bir kemer geri yüklemeniz gerekiyorsa, dörtlü tedavinin tamamı için mükemmel bir aday olabilir. Cerrahlarımız dört implant yerleştirip prosedüre adını veren (tam olarak dört implant olan) dişlerin tam bir kemerini tutturacaklardır.
Diş implantlarının diş değiştirme için tercih edilen tercihi olduğu gibi, Cadde Dental yaklaşımı diş implant tedavisinde tercih edilen model haline geldi. Uzman ekibimiz, hastalarımız için uygun bir şekilde güzel gülümsemeler üretmek için, tam donanımlı, yerinde bir laboratuara sahip olarak, tek bir çatı altında çalışır.

All On Four İmplant Tekniği Nedir?

All On Four implant tamamen dişi bulunmayan hastalarda kullanılan bir tekniktir. İzmir en iyi all on four implant merkezi, belirli açılar belirlenerek dört adet dental implant üzerine yerleştirilen ve aynı gün içinde diş protezinin sabitlenmesini gerçekleştiren bir uygulamadır.

All On Four tedavisinin avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Dişsiz hastalara aynı gün içinde tek işlem uygulanarak sabit protez yapılması imkanını sağlar.
Sinüs tabanı yükseltme veya kemik ilavesi gibi işlemlere gerek duyulmadan yapıldığı için operasyon sırasında kolaylık sağlar.

İmplant diş yöntemi ile ağızdaki eksik dişlerin yarattığı sorunları güvenli biçimde giderebiliyoruz. Diş kayıpları sıkça görülen sorunlar arasındadır; bu durum ağız estetiğini ciddi derecede bozabilmektedir ve hastaların rahatsız olmasına yol açmaktadır. İzmir diş implant merkezi olan Cadde Dental, Karşıyaka implant diş tedavisi yapmaktadır. Diş kaybının getirdiği sorunlar sadece estetikle sınırlı değildir; diş eksikliği nedeniyle yaşanabilecek sağlık problemleri de oluşmaktadır.

İmplant Diş Nedir?

İmplant diş uygulamaları son yıllarda çok daha yaygın bir hale gelmiştir. İmplant diş nedir? İmplant diş ağızdaki diş kayıplarını telafi etmek amacıyla boşluk olan yere koyulan yapay diş köküdür.

İmplant dişin yapısında titanyum özelliği bulunmaktadır. Titanyum maddesinin kullanılmasının en başta gelen nedeni ise bunun diş ve ağız dokularıyla uyumlu olmasıdır. Yapay diş kökü olan implant diş çene kemiğine yerleştirilmektedir.

İmplant Diş Nasıl Yapılmaktadır?

Diş kliniğimizde implant diş en güvenilir hekimlerle, steril bir ortamda ve son teknoloji ürünü cihazlarla yapılmaktadır.

İmplant Diş Nasıl Yapılır?

İmplant diş uygulaması için genellikle lokal anestezi yapılmaktadır. Titanyum maddeden yapılmış vida, ağızdaki eksik dişin yarattığı boşluğa yerleştirilmektedir. Bu esnada hastanın diş eti açılmıştır.
Vidalama yani implant uygulaması cerrahi işlem ile sona erdiğinde diş eti de kapatılmaktadır. Kemik ve implant diş kaynaşmasının oluşması gerekmektedir.