Diş implantları, eksik dişleri değiştirmek için çene içine yerleştirilmiş yapay diş kökleridir. İmplant diş; eklenmiş kronlu implantlar, diş kaybını tedavi etmek için tercih edilen yöntemdir. İzmir İmplant Diş tedavisi doğal dişlerle aynı işlevi görürler ve atrofiyi kemik kaybını önleyerek çene yapısının korunmasına yardımcı olurlar. Köprüler ve protezler, eksik dişlerin kozmetik sorununu giderir, ancak kemik kaybını önlemez. Kalıcı implantlar düzgün çiğneme işlevini sürdürür ve işlevsel ve sağlıklı kalması için çene kemiğine uygun doğal kuvvetler uygular.

İmplant Uygulamasında Son Teknolojiler

İmplantlar, diş hekiminin çene kemiğine yerleştirdiği titanyum vidalardır ve bir protez dişi veya tacı takarlar. Titanyum implantlar zaman içinde doğal olarak kemik birleşmesi olarak bilinen bir işlem olan kemikle kaynaşmaktadır. İmplant ameliyatı, implantları destekleyecek yeterli kemik olması koşuluyla bir veya daha fazla dişin yerini alabilir.
Pek çok implant diş hekimi şimdi hastanın ağzının canlı bir haritasını çıkarmak, potansiyel problemleri belirlemek ve implant prosedürünü önceden planlamak için 3D görüntüleri ve implant cerrahi planlama yazılımını kullanıyor. İlk ziyaret sırasında diş hekiminin kemik yapısını ve sinir yerlerini değerlendirmesini, ameliyatı planlamasını ve bir sonraki ziyaretten önce yedek dişleri kalıplamasını sağlamak için bir 3D görüntü çekilir.
Baştan sona, tüm süreç üç ila dokuz ay sürebilir, ancak 3D görüntülemeyle çok daha kısa sürede tek ve tam ağızlı implantlar yapmak mümkündür.

implant dis tedavi ucreti
implant dis nedir

İmplant diş hekimleri hem ağız sağlığı hem de kozmetik sonuçlar konusunda endişe duymaktadır. Eksik dişlerin değiştirilmesi, iyi beslenme alışkanlıklarını koruyarak ve daha önce çiğneyemedikleri sağlık gıdalarını yiyerek, sağlıklı kalmanın yanı sıra kendinden emin bir gülümsemeyi yeniden kazanmaya yardımcı olur.

3B Görüntüleme ve Tedavi Haritalama

Gelişmiş, son derece hassas bilgisayar destekli dental implant cerrahisi, implant prosedürlerini daha hızlı, çok öngörülebilir ve uzun ömürlü bir başarı oranıyla% 97 oranında arttırdı. 3D görüntüleme, dişçilik uygulamalarını değiştiriyor. En son teknolojiye sahip dijital görüntüleme ile diş hekimleri, hastanın çenesinin anatomisini ameliyat olmadan analiz edebilir, bu da zaman ve para tasarrufu sağlar ve implantın iyileşme süresini kısaltır. Hastanın çenesinin bilgisayar ekranında olması gibi ve bugün diş hekimliğinde implantların en öngörülebilir prosedürünü yapmasına yardımcı oluyor.
3D görüntüler, diş hekiminin ameliyat öncesi kemik yoğunluğunu değerlendirmesini ve sinirleri, kan damarlarını ve sinüsleri konumlandırmasını sağlar, böylece çene kemiğindeki hangi noktaların implant yerleştirilmesi için doğru yerler olduğu konusundaki belirsizliği ortadan kaldırır. BT tarama ve implant cerrahi planlama yazılımının hassasiyeti, diş hekimine olası sorunları tespit etmek ve tüm implant prosedürünü önceden planlamak için hastanın ağzının canlı bir haritasını verir.

İmplant için Kemik Büyütme

İmplant diş hekimleri, implant yerleşimlerini güçlendirme olmadan destekleyemeyecek diş soketlerinde kemiği restore etme ya da yeniden oluşturma konusunda uzmanlaşmıştır. Yeterli kemik kitlesi implant ameliyatı başarısı için kritik öneme sahiptir. Dijital görüntüleme, implant diş hekimlerinin kesin kemik eksikliğini ölçmelerini sağlar. Eksiklik resimden belirlendiğinde, diş hekimi başarılı bir implant için ne kadar kemik malzemesine ihtiyaç olacağına karar verebilir. 

implant dis nedir
implant dis nasil yapilir

Mini İmplantlar

Mini Dental İmplantlar kürdan büyüklüğünde çok dardır ve temel olarak daha düşük protezleri stabilize etmek için kullanılır. Çoğu durumda, hafif mini anestezi kullanılarak çenenin önüne dört mini implant yerleştirilir. Hastanın takma dişi, mini implantların üzerine oturmasını sağlamak için diş hekimi tarafından dikkatlice ayarlanır. Başarılı olursa, mini implantlar alt protezi sıkıca sabitler ve kaymayı önler. Genellikle hastalar işlemden yaklaşık bir saat sonra hafifçe yiyebilir. Ayrıca, bazı uygulamalarda hastalar temizlik için takma dişi çıkarabilir ve değiştirebilir.

Diş İmplantı Yaşamı nasıl etkiler

Diş implantları, yıllardır mevcuttur. Bununla birlikte, çoğu hasta için bunlar hala nispeten yeni bir konsepttir. Dental implantların maliyeti göz önüne alındığında ve fiyatların karşılaştırılmasında akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta vardır. Türkiye İmplant Diş Hastanesi İzmir İmplant konusunda bilgi vermekte ve tedavi yapmaktadır.

İmplant kullanım süresi ne kadar

Dental implantların maliyeti, takma dişler ve köprüler gibi diğer diş değiştirme yöntemleriyle karşılaştırılırken, diş implantlarının sunduğu, her zaman diğer geleneksel yöntemlerle karşılanmayan uzun ömürlülüğü dikkate almak önemlidir.
Takma dişler ve köprüler başlangıçta daha az pahalı olsa da, satın alınabilirlikleri kısa ömürlü olabilir. Bu eski yöntemler her 5-10 yılda bir onarım ve değiştirme gerektirdiğinden, zamanla genellikle daha pahalıdır. Buna karşılık, diş implantları uygun şekilde yerleştirilip bakıldığında ömür boyu sürebilir.

İmplantta Çene Kemik Sağlığı

Zamanla, bir diş eksik olduğunda, çene kemiği bozulur. Bu nedenle, bir takma diş veya köprü bir dişe benzer şekilde işlev görür gibi görünse de, yüzeyin altında çene kemiğine ve sonuç olarak yüzün yapısına zarar verilir. Bu, bir kişinin yüzünün şeklinin bozulmasına yol açarak yol boyunca ek kozmetik maliyetlere yol açabilir.
Öte yandan, diş implantları aslında çene kemiğiyle bütünleşen, güçlendiren ve kemik gelişimini uyaran titanyumdan yapılmıştır. Bu, ağzın doğal gücünü ve kalitesini koruyarak, gelecekteki sorunları azaltır.

İmplant diş ile yemek

Dental implantlar sadece para açısından değil aynı zamanda yaşam kalitesi açısından da uzun vadeli bir yatırım olarak görülebilir. Bir diş implantı, doğal bir dişe en yakın şeydir. Hastanın her zaman keyif aldığı aynı sağlıklı yiyecekleri yemesine izin vermenin yanı sıra, sık sık takma dişlerin neden olduğu günlük sorunları ve olası utançları da ortadan kaldırır.
Ebeveynlerin çocuklara kendi deneyimlerini anlatmaları, çocukların olumlu davranışları kazanmaları açısından önemlidir. Çocuk Diş Doktoru İzmir bu olumlu deneyimler çocukların korkularını azaltacak ve tedaviye karşı isteklerini arttıracaktır. Günümüzde gelişen teknolojiye bağlı olarak diş tedavileri sırasında duyulan ağrılar minimum seviyeye indirilmiş ve daha rahat tedavi olanakları geliştirilmiştir.

Dental İmplantların Faydaları Nelerdir?

Diş implantları kalıcı, güvenli ve doğal görünümlü bir diş değiştirme çözümü sunar. Ancak ağız sağlığınızı da iyileştirebileceklerini biliyor muydunuz? Hiç şüphe yok ki diş implantları popüler bir seçimdir! Dental implantların diğer yararları arasında:

  • Kalıcı ve güvenli değiştirme. Osseointegrasyon adı verilen bir işlemle, bu post çene kemiğiyle kaynaşacaktır ve dental implantın güçlü, güvenli ve kalıcı temelinden sorumludur. Doğru bakım ile diş implantları ömür boyu sürebilir.
  • Sevdiğin yiyecekleri ye. Geleneksel diş değiştirme seçenekleri bazı yiyecekleri yemeyi zorlaştırır veya imkansızlaştırabilir. Dental implantlar, implantın kaymasından veya düşmesinden endişe duymadan tekrar sevdiğiniz yiyecekleri yemede güven sunar.
  • Korunmuş kemik sağlığı. Diş implantları tam bir diş protezi olarak kabul edilir çünkü çene kemiği sağlığının korunmasından sorumlu diş parçası olan diş kökünü de değiştirirler.
  • Çok yönlü. Tek bir dişi, birden fazla dişi veya hatta tüm bir diş kemerini kaçırıyor olsanız bile, diş implantları diş kaybına birkaç çözüm sunar.
  • Çoğu hasta dental implant adaylarıdır. Muhtemelen, diş çekimi gibi küçük bir oral cerrahi işlemden geçebilecek kadar sağlıklıysanız, diş implantı alabilecek kadar sağlıklı olmanız iyidir.

Diş İmplantları için Finansman

Öncelikle, varsa diş implantlarının hangi kısmını kapsadığını görmek için diş sigortasına danışın. Diş implantları da dahil olmak üzere tıbbi prosedürler için faizsiz ve düşük faizli kredi sunan sağlık hizmetleri kredisi şirketleri vardır. Türkiye’de Diş İmplantları, sağlığınıza olduğu kadar görünüşünüze de bir yatırımdır. Dolu bir diş seti, tekrar yemeyi zevkli hale getirir ve dengeli, sağlıklı bir diyet yemeyi kolaylaştırır. Tam bir diş seti de yüzünüzün kıvrımlarını koruyarak zamanınızdan önce yaşlı görünmenizi önler.

İmplant Danışma Planla

Doğru bir fiyat teklifi almanın tek yolu bizi aramanız ve danışma için gelmenizdir, ve size durumunuz için belirli bir fiyat verebiliriz. Danışmanlığınızı planlamak için lütfen bizi arayın.