Zirkonyum diş türleri, katı zirkonyum ve yüksek saydamlıkta zirkonyum kaplama ile oluşturulan diş şeklinde iki farklı başlıkta incelenirler. Katı zirkonyum kaplama diş çeşitleri, dayanıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlanılan zirkonyum dişlerdir. Yüksek saydamlıkta zirkonyum kaplama dişler ise sıklıkla ön dişlere uygulanan ve doğal diş görünüm ve rengine en yakın sonuçları sağlayan kaplama diş çeşitleridir. Zirkonyum diş çeşitleri avantajlarının neler olduğu, ömürlerinin ne kadar olduğu, fiyatları hakkında bilgiler alt başlıklardan öğrenilirler.

Zirkonyum Diş Çeşitleri Avantajları Nelerdir?

Zirkonyum diş türleri avantajları:

  • Çarpık yapılı ve geniş aralıklı dişleri sağlıklı yapıya kavuşturma, estetik bir gülüş sağlama,
  • Kişinin biyolojisi ile uyumlu diş kaplama işlemi ile alerjik risklerin önüne geçme,
  • Tüm kaplama diş seçeneklerine göre 15 kat daha dayanıklı kaplama diş kullanımı,
  • Diş problemlerinden kaynaklanan ağızda tat lamama, yemek çiğneyememe problemlerini giderme,
  • Kaplama uygulamalarında ağza tam ölçülü zirkonyum kaplama diş uygulaması yapılması ile ağız için rahatsız diş kullanımının ve baskının önüne geçme şeklinde sıralanırlar.
zirkonyum dis nedir

zirkonyum dis tedavisi

Zirkonyum Diş Çeşitleri Ömrü Ne Kadar?

Zirkonyum diş türlerinin ömrü, 20 yıl olarak ifade edilir. Zirkonyum diş çeşitleri uygulaması sağlandıktan sonra ağız ve diş sağlığına önem gösterilmesi, periyodik diş hekimi kontrollerinin aksatılmaması ile uzun ömürlü kullanım sağlanır.

Zirkonyum diş uygulaması ardından flörürlü diş macunu ile günde 3 kez düzenli fırçalama yapılması, diş ipi kullanılması ve sert kabuklu yiyeceklerin dişler ile kırılmaması şartları sağlanarak, zirkonyum dişlerin 20 yıl süresince sorunsuz kullanımı sağlanır.

Ayrıca diş teli bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Zirkonyum Diş Çeşitleri Fiyatları

Zirkonyum diş türleri ücretleri, zirkonyum kaplama uygulanacak olan dişlerin ölçü özelliklerine ve kaplama sırasında kullanılacak olan materyelin seçimine bağlı olarak değişkenlik gösteririler. Bu duruma bağlı olarak katı zirkonyum kaplama dişler ile yüksek saydamlıkta zirkonyum dişler arasında fiyat farkları oluşur.

Yüksek saydamlıkta zirkonyum diş çeşitleri, doğal diş rengine en yakın ve en estetik görünümlü uygulamaları desteklemesi açısından katı zirkonyum kaplama dişlere göre daha yüksek fiyat üzerinden uygulanırken, zirkonyum dişler ile aralıklı ve çarpık diş yapılarının estetik görünüme kavuşturulması sağlanır.