Artık diş ağrısı için hastanelere İzmir kanal tedavisi için gittiğinizde diş çektirmenize gerek kalmadı. Çünkü Karşıyaka diş hekimi ve Bostanlı diş hekimi ve uzman kadrosuna başvurduğunuzda İzmir kanal tedavisi yani çürümüş bir dişin kaybedilmemesi için müdahale edilmesinin gerekli görüldüğü bu tedavi yapılabilmektedir. O yüzden İzmir diş hekimi ve diğer şubelerimizdeki diş hekimleri ziyaret edilerek çürüyen dişleri kurtarabilirsiniz. Ancak çürüğün ilerlemesi durumu söz konusu olduğunda, diş dolgusu da yapılamayacağı için diş kaybı kaçınılmaz olacaktır.

Kanal tedavisi herkes tarafından zor ve can yakan bir tedavi yöntemi olarak bilinse de düşünüldüğü gibi zor bir tedavi yöntemi değildir. Artık son zamanlar da gelişen teknoloji sayesinde ise artık kanal tedavisi kolay bir şekilde yapılmaktadır. Hastalar bu tedavide oldukça rahat olmalıdır. Bu sayede diş hekimliğimizi gelen hastalar kanal tedavisi için hekimleri ziyaret ettiğinde korkulacak bir olay olmadığını anlayacaklardır.

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal tedavisinin bir diğer adı ise endodontidir. Yani diş doktorlarının diş köklerinde meydana gelen hastalıkların ve sorunların tedavisi ile uğraşan bilim dalı olarak bilinmektedir. İzmir kanal tedavisi Dişte bulunan sinirler dokular ve kan damarlarından oluşan ve pulpa adı verilen diş özü dişlerin ilk çıktığı zaman oluşmaktadır. Ve diş zamanla geliştiğinde bu sinirler alınarak dişin kök kanalları ve dişin yapısı korunmuş olmaktadır.

Diş sinirlerinin alınması işlemine de kanal tedavisi yani endodontik denilmektedir. Aynı zamanda ise kök kanal tedavisi olarak da bilinmektedir. Hemen hemen diş sorunu yaşayan hastalara uygulanan kanal tedavisi yöntemi artık çok sık uygulanan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır.

Kanal Tedavisine Neden İhtiyaç Duyulur?

Artık son zamanlar da en çok uygulanan tedavi yöntemi olan kanal tedavisi yöntemine her hasta muhakkak başvurmaktadır. Kanal tedavisi birçok sebepten dolayı yapılabilmektedir. Daha çok enfeksiyon gibi durumlarda ve diş sinirlerinde meydana gelen bir takım hasarlar sonucunda bu tedaviye gerek duyulması söz konusu olmaktadır. Kanal tedavisi yapılmadığı durumunda ise diş çürüğünde meydana gelen bakterilerin diş etlerine yayılarak enfeksiyon oluşturmaktadır. Enfeksiyon oluşumundan dolayı dişlerde şişme, diş eti kanamaları, dişlerde sızlama durumları meydana gelmektedir. Kanal tedavisi sayesinde diş sinirlerinin alınıp diş yapısının korunması sağlar ve diş etlerinde meydana gelebilecek hasarları da engellemiş olmaktadır.

Kanal tedavisi İzmir sadece diş köklerinde meydana gelen hasarların giderilmesi, çürüklerin ortadan kaldırılması durumlarında yapılan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte aynı zamanda diş görünümünde sıkıntı olan çarpık ve üst üste geçmiş dişlerin düzeltilmesi durumunda da uygulanmakta olan bir tedavi yöntemi de olmaktadır. Kanal tedavisin gerekli görüldüğü durumlarda hastanın kesinlikle bu tedaviyi yaptırması gerekir ve ihmal etmesi durumunda ise diş kaybına sebep olacağı için sağlık açısından riske atmaması gerekmektedir. Ağız ve diş bakımını doktor tavsiyesi ile düzenli olarak yapılması durumunda, diş etleri ve diş yapısı korunarak kanal tedavisi işlemine gerek duyulmamış olacaktır.