fbpx

Yükleniyor...KUSURSUZ BİR DİŞ SAĞLIĞI İÇİN İMPLANT TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Diş ve ağız sağlığınıza göstereceğiniz özen güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlamakla kalmaz, ileride oluşabilecek pek çok rahatsızlığın da önüne geçmenize katkıda bulunur. Bilindiği gibi ağız ve diş sağlığımız bizim bedensel sağlığımızla doğrudan iniltilidir. Sosyal yaşamımızda bize özgüven kazandıran ve ağzımızı gizlemek zorunda kalmadan gülümsememize olanak sunan güzel bir diş yapısına sahip olmak için yaşam alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli, ağız bakımı konusunda atılacak adımları yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Diş ve ağız sağlığı sorunlarıyla karşılaştığımızdaysa geç olmadan gerekli tedavi yöntemlerinden yararlanmalıyız. Tüm diş sorunları zaman içerisinde ilerleme ve genel sağlığımızı tehdit etme özelliğine sahiptir. Farklı alanlarda tedavi imkânı sunan ve gelişen teknoloji araçlarını yakından takip eden merkezimizde tüm diş sorunlarına rahatlıkla çözüm bulabilirsiniz. Uyguladığımız implant diş tedavisi yöntemleriyle de kayıp ve eksik diş sorununa çare bulabilir, dişlerinizin doğal görünümüne en yakın estetik yapıyı yeniden elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma en yakın implant İzmir tedavi merkezlerimize uğrayarak, konforlu ortamımızda hekimlerimize danışabilir, tedaviniz konusunda atılacak pratik çözümleri tercih edebilirsiniz. İzmir halkının diş tedavi ihtiyaçlarını uygun fiyat ve hızlı tedavi yöntemleriyle uygulayan implant Karşıyaka ve implant Bostanlı merkezlerimiz, 7 – 24 hizmet güvencesiyle hareket etmektedir.

  • İmplant Tedavi Nedir?
  • İmlant Diş Tedavi Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?
  • İmplant Diş Tedavisi Acı Veriyor mu?
  • Kaç Tür İmplant Tedavisi Vardır?
İmplant Tedavi Nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse, implant diş tedavisi, eksik dişlerin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavi şeklidir. Kaybedilen ve eksik olan dişlerin köklerine uyguladığımız vida türü köklerle dişlerinizin eksikliğini gidermeyi başarıyoruz. Böylece hastalarımız dişlerinin eksikliğini hissetmeden yaşamlarına devam edebiliyor ve yemeklerini rahatlıkla çiğneme şansı bulabiliyor.

İmlant Diş Tedavi Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Çene kemiğine uygulanan implant köklerin doku uyumu önemlidir. Bunun için önceden gerekli testlerin yapılması gerekir. Eğer doku uyumunun olduğu tespit edilirse bir implant diş kökünün hastaya uygulanması 20 – 30 dakika kadar sürecektir.

İmplant Diş Tedavisi Acı Veriyor mu?

Gelişmiş anestezi yöntemleri neticesinde, implant diş tedavisi işlemlerini acı hissi meydana getirmeden hastalarımıza rahtlıkla uygulamaktayız.

Kaç Tür İmplant Tedavisi Vardır?

İmplant tedavi yöntemleri normal (vidalı) ve vidasız olarak ikiye ayrılmaktadır:
Normal İmplant Tedavisi: Protez dişlerin yerleşeceği vidalı köklerin çene kemiğine konulması işlemine vidalı implant tedavi veya normal implant tedavi adını veriyoruz. Uyguladığımız işlem sonunda hastalarımızda yapay bir diş kökü oluşturulmaktadır. Bu işlemin uygulanması için hastanın ağzında eksik dişlerin bulunması gerekir. Vidalı kök uygulaması yapıldıktan bir süre sonra hastalar protez diş için hazır duruma gelir. Bu tedavi yöntemi hastaların büyük bölümünde başarıyla işe yaramaktadır. Çene kemiği bu tür tedavi uygulamaya müsait olmayan hastalar için ek cerrahi yöntemler gerekebilir.
Vidasız implant Tedavi: Çene kemiğine vidalanmayan titanyum implant malzemesi açılan boşluğa direk olarak yerleştirilir. Bu tedavi yöntemiyle protezlerin yerinden oynaması veya vidaların zamanla gevşemesi riskleri ortadan kaldırılır.
İmplant Diş Tedavisi Pahalı mıdır?
İmplant diş tedavi yöntemleri genellikle düşük maliyetlidir. Uygun fiyatlı tedavi yöntemleri için merkezimizi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Terms of Use

The content on the site is for informational purposes only and does not mean that the doctor will examine, diagnose or diagnose his / her patient.

Site Kullanım Bilgisi

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.

Privacy Policy

Our Privacy Policy When you visit this website and use the services we offer through this site, you are subject to the terms and conditions specified in this Privacy Policy and you agree to the terms of this Privacy Policy.

Gizlilik İlkelerimiz

Web Sitemizde Türkiye Cumhuriyeti’nin belirlemiş olduğu İnternet kullanıcısı gizlilik ilkeleri esas olarak alınıp uygulanmaktadır. Daha fazla bilgi için Gizlilik İlkelerimiz linkine bakabilirsiniz.

Copyright by Cadde Dental 2017. All rights reserved.

DMCA.com Protection Status