KUSURSUZ BİR DİŞ SAĞLIĞI İÇİN İMPLANT TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Diş ve ağız sağlığınıza göstereceğiniz özen güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlamakla kalmaz, ileride oluşabilecek pek çok rahatsızlığın da önüne geçmenize katkıda bulunur. Bilindiği gibi ağız ve diş sağlığımız bizim bedensel sağlığımızla doğrudan iniltilidir. Sosyal yaşamımızda bize özgüven kazandıran ve ağzımızı gizlemek zorunda kalmadan gülümsememize olanak sunan güzel bir diş yapısına sahip olmak için yaşam alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli, ağız bakımı konusunda atılacak adımları yaşamımızın bir parçası haline getirmeliyiz. Diş ve ağız sağlığı sorunlarıyla karşılaştığımızdaysa geç olmadan gerekli tedavi yöntemlerinden yararlanmalıyız. Tüm diş sorunları zaman içerisinde ilerleme ve genel sağlığımızı tehdit etme özelliğine sahiptir. Farklı alanlarda tedavi imkânı sunan ve gelişen teknoloji araçlarını yakından takip eden merkezimizde tüm diş sorunlarına rahatlıkla çözüm bulabilirsiniz. Uyguladığımız implant diş tedavisi yöntemleriyle de kayıp ve eksik diş sorununa çare bulabilir, dişlerinizin doğal görünümüne en yakın estetik yapıyı yeniden elde edebilirsiniz. Bulunduğunuz konuma en yakın implant İzmir tedavi merkezlerimize uğrayarak, konforlu ortamımızda hekimlerimize danışabilir, tedaviniz konusunda atılacak pratik çözümleri tercih edebilirsiniz. İzmir halkının diş tedavi ihtiyaçlarını uygun fiyat ve hızlı tedavi yöntemleriyle uygulayan implant Karşıyaka ve implant Bostanlı merkezlerimiz, 7 – 24 hizmet güvencesiyle hareket etmektedir.

  • İmplant Tedavi Nedir?
  • İmlant Diş Tedavi Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?
  • İmplant Diş Tedavisi Acı Veriyor mu?
  • Kaç Tür İmplant Tedavisi Vardır?
İmplant Tedavi Nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse, implant diş tedavisi, eksik dişlerin giderilmesi amacıyla uygulanan bir tedavi şeklidir. Kaybedilen ve eksik olan dişlerin köklerine uyguladığımız vida türü köklerle dişlerinizin eksikliğini gidermeyi başarıyoruz. Böylece hastalarımız dişlerinin eksikliğini hissetmeden yaşamlarına devam edebiliyor ve yemeklerini rahatlıkla çiğneme şansı bulabiliyor.

İmlant Diş Tedavi Uygulaması Ne Kadar Sürüyor?

Çene kemiğine uygulanan implant köklerin doku uyumu önemlidir. Bunun için önceden gerekli testlerin yapılması gerekir. Eğer doku uyumunun olduğu tespit edilirse bir implant diş kökünün hastaya uygulanması 20 – 30 dakika kadar sürecektir.

İmplant Diş Tedavisi Acı Veriyor mu?

Gelişmiş anestezi yöntemleri neticesinde, implant diş tedavisi işlemlerini acı hissi meydana getirmeden hastalarımıza rahtlıkla uygulamaktayız.

Kaç Tür İmplant Tedavisi Vardır?

İmplant tedavi yöntemleri normal (vidalı) ve vidasız olarak ikiye ayrılmaktadır:
Normal İmplant Tedavisi: Protez dişlerin yerleşeceği vidalı köklerin çene kemiğine konulması işlemine vidalı implant tedavi veya normal implant tedavi adını veriyoruz. Uyguladığımız işlem sonunda hastalarımızda yapay bir diş kökü oluşturulmaktadır. Bu işlemin uygulanması için hastanın ağzında eksik dişlerin bulunması gerekir. Vidalı kök uygulaması yapıldıktan bir süre sonra hastalar protez diş için hazır duruma gelir. Bu tedavi yöntemi hastaların büyük bölümünde başarıyla işe yaramaktadır. Çene kemiği bu tür tedavi uygulamaya müsait olmayan hastalar için ek cerrahi yöntemler gerekebilir.
Vidasız implant Tedavi: Çene kemiğine vidalanmayan titanyum implant malzemesi açılan boşluğa direk olarak yerleştirilir. Bu tedavi yöntemiyle protezlerin yerinden oynaması veya vidaların zamanla gevşemesi riskleri ortadan kaldırılır.
İmplant Diş Tedavisi Pahalı mıdır?
İmplant diş tedavi yöntemleri genellikle düşük maliyetlidir. Uygun fiyatlı tedavi yöntemleri için merkezimizi arayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

caddedental-logo

Özel Cadde Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, gelişen teknolojiyi ve yenilikleri yakından izlemek, dental sektörde müşteri memnuniyetini amaç edinmek, kaliteli ve hızlı hizmet anlayışı ile ilerleyerek yolumuza devam etmek başlıca misyonumuzdur.

Blog Yazıları

Kullanım Koşulları

Sitede bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, doktorun hastasını muayene etmesi, teşhis ya da tanı koyması anlamına gelmez. Site kullanımıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için lütfen “Kullanım Koşulları” sayfamızı inceleyiniz.

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikamız Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site aracılığı ile sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartlara tabidir ve işbu web sitesini ziyaret ederek “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

Copyright by Cadde Dental 2017. All rights reserved.

WhatsApp chat