Dişlerin, ideal yüz yapısının dışında, estetik diş hekimi İzmir estetik açıdan hoş olmayan görüntüler oluşturmasının önüne geçilmesi için yapılan tüm tıbbi müdahalelere estetik diş hekimliği tedavisi deniyor. Diş tedavilerinden sonra uygulanan dişlerin sadece işlevsel açıdan başarılı olması yeterli değildir. İyi çiğneyen ve kesen dişler aynı zamanda çeneye en uyumlu, görsel açıdan kusursuz ve estetik olmalıdır. Bu kişilerin kendilerine olan güvenlerini arttıracak ve olması gereken diş tedavi yöntemlerini sunacaktır. İzmir estetik diş hekimi en sağlıklı ve en güzel dişlere kavuşmanız da başvuracağınız ilk adreslerden oluyor.

Estetik Diş Uygulamalarına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Dişlerde bakımsızlıktan dolayı renk değişimleri yaşanması durumunda,
Kazalar sonucunda kırık dişlerin olması halinde,
Ön diş çürümelerinde,
Diş eti tedavisi sonrasında dişlere şekil verilmesi ve diş eti çekilmesi durumunda ortaya çıkan istenmeyen görüntülerde estetik diş tedavisi uygulanmaktadır. Bostanlı diş hekimi tüm nedenlerle dişlerde meydana gelmiş olan sorunları en kısa sürede çözecek ve son derece kaliteli bir ağız yapısına kavuşmanızı sağlayacaktır.

Estetik Diş Tedavisi Uygulamaları Nelerdir?

  • Beyazlatma
  • Kompozit ve porselen diş
  • Zirkonyum diş
  • Porselen kuronlar ya da köprü
  • Porselen dolgu
  • Diş eti şekillendirme ve ortodonti

Porselen ve Kompozit Laminate Uygulamaları Nelerdir?

Dişlerin daha parlak ve güzel görünmesi için uygulanan porselen laminate için dişlerin üzerinden geçer ve dişe tel takılmadan uygulanabilir. İnce bir porselen kalıbı olan bu dişler laboratuvarda hazırlanır ve sadece dişin ön kısmına yerleştirilir. Doğal görünümleri sayesinde işlem uygulanmamış gibi durur ve bembeyaz sağlıklı dişlere kavuşulmuş olunur.

Dişlerin sadece ön yüzeylerinde belirli oranlarda aşındırma yapılır ve sonrasında diş üzerine kompozit dolgu maddesi dökülerek işlem uygulanır. Ölçü almak gibi bir durum söz konusu değildir. Renk, şekil ve pozisyon bozuklukları kompozit uygulama ile son derece iyi bir şekilde götürülmüş olunur. Porselen laminate uygulamalarına göre daha kısa sürelerde biten kompozit uygulama tek seansta sonuçlanabilir. Tek bir dişin uygulaması ortalama olarak yarım saat kadar sürmektedir.

Her iki yöntem de dişlerin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesi için etkili yöntemlerdendir. Burada kişilerin tercihleri önemli olduğu kadar uzman görüşü ve bilgisi de önemlidir. İzmir diş hekimi olarak kullandığımız son sistem teknolojik cihazlarda ortaya çıkabilecek tüm durumları kişilere gösteriyor ve nasıl bir yoldan gidileceği hakkında detaylı bilgiler veriyoruz.

Hastalarımızın bilgisi dahilinde gerçekleşen operasyonların sonuçları tam istedikleri gibi oluyor ve hiçbir hastamız herhangi bir sürprizle karşılaşmadan istedikleri dişlere kavuşuyor. Dişlerde meydana gelmiş eğri kırıklara, diş eti çekilmesinden diş bakımsızlığına kadar tüm sorunların en iyi çözüm yollarını sunan İzmir diş hekimliğimiz günün 24 saati açıktır ve uzman personeliyle sizlere en kaliteli çözümleri sunacaktır. Dişlerinizi sorun olmaktan çıkartın ve eski dişlerinize kavuşmak için bizleri tercih edin.