İzmir Diş Taşı Tedavi

izmir-dis-tasi-tedavi.jpg

İzmir Diş Taşı Temizleme

Cadde Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İzmir’de Diş Taşı Temizliği yapmaktadır. Diş Taşı Hakkında Tüm Merak Edilenler aşağıdaki gibidir.

Diş Taşı Temizliği Ağrı Yapar mı?

Diş hekimliğindeki en basit uygulamalardan olan diş taşı temizliği hiçbir şekilde ağrı oluşturmaz. Ancak diş hekimi fobisi olanlar, şiddetli dişeti çekilmesi yaşayanlar ve ağrı eşikleri çok düşük olanlar doktorlarının müsaadesini de alarak lokal anestezi ile diş taşı temizliği yaptırabilir. Diş tedavi İzmir ve çevresindeki en iyi diş sağlı merkezlerinden olan kliniğimizde tüm işlemler uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır.

Dişler Diş Taşı Temizliğinden Zarar Görür mü?

Diş temizliği diş dokusuna değil, diş yüzeyine yapıldığı için dişlerin hiçbir şekilde zarar görmeyeceği gibi bu işlemin dişlere oldukça yararı da olacaktır. İzmir Diş Taşı Tedavisi Plak ve diş taşlarının dişlerden uzaklaştırılması dişlerin daha beyaz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Diş taşı temizliğinde kullanılan tüm cihazlar ultrasonik sisteme sahip olduğu için diş yüzeylerinde çizilmelere ve aşınmalara sebep olmazlar.

Diş Taşı Temizliği Yaptırmak Gerekli mi?

Dişeti hastalıklarının temel nedeni olan diş taşları fırçalamayla giderilmeyen sorunlardır. Diş taşları diş minesini yok ederek diş hassasiyetini arttırır. Bunun sonucunda da istenmeyen diş rahatsızlıkları yaşanır. Bunların önüne geçmek için altı ayda bir diş taşı temizliği yaptırmak yararlı olacaktır. Diş ipi ve diş fırçasının erişemediği, gücünün yetmediği tüm diş üstü lekeler, plaklar ve tartar tabakaları giderilmiş olacaktır.

İzmir Diş Taşı Temizlik Tedavi

Diş taşı temizliği sonrasında dişlerin temiz ve bakımlı olarak kalması biraz da sizlerin elinde oluyor. Düzenli fırçalamak, diş ipi ve ağız gargarası kullanmak diş taşı olumunu engelleyecektir. Doğru diş fırçalama tekniklerini uygulamanız gerekiyor. Kullandığınız diş macunu ve diş fırçasının yapısı da oldukça önemlidir. Diş taşı temizliği sonrasında ortaya çıkan ihmaller dişlerde daha büyük sorunlara yol açıyor.

dis-tasi-tedavi
dis-tasi-tedavi-izmir
izmir-dis-tasi

Ağız ve diş sağlığına yeterince önem verilmediğinde daha çok oluşan diş taşları ciddi bir diş problemi olmakla birlikte diş kayıplarına bile yol açabiliyor. Diş tedavi Karşıyaka ve tüm İzmir genelinde kliniğimizde son sistem cihazlar ve uzman ekipler tarafından yapılarak uzun süre diş taşı oluşmaması garantisi veriyor. Tüm diş bakımları ve temizlikleri hakkında da genel bilgileri uzman hekimlerimiz veriyor.

Diş Taşı Temizliği Sonrası Diş Araları Açılır mı?

Diş taşı temizlikleri sonrasında diş yüzeyindeki birikintiler giderilir ve dişlerin yüzeyinde de arasında da boşluk varmış hissi yaşanabilir. Ancak bu diş temizliğinin bir sonucu olmamakla birlikte diş taşı temizliğine geç kalındığının göstergesidir. Unutulmaması gereken bir nokta da; diş taşı temizliği kozmetik bir uygulama değildir. Sadece dişlerin beyaz görünmesi için uygulanmaz. Aynı zamanda dişleri onaran ve koruyan bir işlevi vardır. Diş taşlarının neden olduğu en önemli diş problemi diş eti çekilmesidir.

İzmir Diş Eti Tedavi

Diş eti çekilmesi sonrasında yaşanan diş hassasiyetleri, ağız kokusu ve dişin sallanarak düşmesi gibi sorunları kimsenin istemeyeceği sorunlardır İzmir Diş Eti Tedavi işlemi ile bu sorunlarınızı tedavi edebiliriz. Bu sorunları yaşamamak ve her zaman en sağlıklı dişlere sahip olmak için İzmir acil diş hekimi günün 24 saati uzman kadrosu, ileri teknolojik diş tedavi cihazları ve profesyonel hizmetleriyle sizleri bekliyor olacak.

caddedental-logo

Özel Cadde Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, gelişen teknolojiyi ve yenilikleri yakından izlemek, dental sektörde müşteri memnuniyetini amaç edinmek, kaliteli ve hızlı hizmet anlayışı ile ilerleyerek yolumuza devam etmek başlıca misyonumuzdur.

Blog Yazıları

Kullanım Koşulları

Sitede bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, doktorun hastasını muayene etmesi, teşhis ya da tanı koyması anlamına gelmez. Site kullanımıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için lütfen “Kullanım Koşulları” sayfamızı inceleyiniz.

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikamız Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site aracılığı ile sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartlara tabidir ve işbu web sitesini ziyaret ederek “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

Copyright by Cadde Dental 2017. All rights reserved.

WhatsApp chat