Cadde Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği İzmir’de diş taşı temizliği yapmaktadır. Diş taşı hakkında tüm merak edilenler aşağıdaki gibidir.

Diş Taşı Temizliği Ağrı Yapar mı?

Diş hekimliğindeki en basit uygulamalardan olan diş taşı temizliği hiçbir şekilde ağrı oluşturmaz. Ancak diş hekimi fobisi olanlar, şiddetli diş eti çekilmesi yaşayanlar ve ağrı eşikleri çok düşük olanlar doktorlarının müsaadesini de alarak lokal anestezi ile diş taşı temizliği yaptırabilir. Diş tedavi İzmir ve çevresindeki en iyi diş sağlı merkezlerinden olan kliniğimizde tüm işlemler uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır.

Dişler Diş Taşı Temizliğinden Zarar Görür mü?

Diş temizliği diş dokusuna değil, diş yüzeyine yapıldığı için dişlerin hiçbir şekilde zarar görmeyeceği gibi bu işlemin dişlere oldukça yararı da olacaktır. İzmir diş taşı tedavisi plak ve diş taşlarının dişlerden uzaklaştırılması dişlerin daha beyaz ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Diş taşı temizliğinde kullanılan tüm cihazlar ultrasonik sisteme sahip olduğu için diş yüzeylerinde çizilmelere ve aşınmalara sebep olmazlar.

Diş Taşı Temizliği Yaptırmak Gerekli mi?

Diş eti hastalıklarının temel nedeni olan diş taşları fırçalamayla giderilmeyen sorunlardır. Diş taşları diş minesini yok ederek diş hassasiyetini arttırır. Bunun sonucunda da istenmeyen diş rahatsızlıkları yaşanır. Bunların önüne geçmek için altı ayda bir diş taşı temizliği yaptırmak yararlı olacaktır. Diş ipi ve diş fırçasının erişemediği, gücünün yetmediği tüm diş üstü lekeler, plaklar ve tartar tabakaları giderilmiş olacaktır.

İzmir Diş Taşı Temizlik Tedavi

Diş taşı temizliği sonrasında dişlerin temiz ve bakımlı olarak kalması biraz da sizlerin elinde oluyor. Düzenli fırçalamak, diş ipi ve ağız gargarası kullanmak diş taşı olumunu engelleyecektir. Doğru diş fırçalama tekniklerini uygulamanız gerekiyor. Kullandığınız diş macunu ve diş fırçasının yapısı da oldukça önemlidir. Diş taşı temizliği sonrasında ortaya çıkan ihmaller dişlerde daha büyük sorunlara yol açıyor.

Ağız ve diş sağlığına yeterince önem verilmediğinde daha çok oluşan diş taşları ciddi bir diş problemi olmakla birlikte diş kayıplarına bile yol açabiliyor. Diş tedavi Karşıyaka ve tüm İzmir genelinde kliniğimizde son sistem cihazlar ve uzman ekipler tarafından yapılarak uzun süre diş taşı oluşmaması garantisi veriyor. Tüm diş bakımları ve temizlikleri hakkında da genel bilgileri uzman hekimlerimiz veriyor.

Diş Taşı Temizliği Sonrası Diş Araları Açılır mı?

Diş taşı temizlikleri sonrasında diş yüzeyindeki birikintiler giderilir ve dişlerin yüzeyinde de arasında da boşluk varmış hissi yaşanabilir. Ancak bu diş temizliğinin bir sonucu olmamakla birlikte diş taşı temizliğine geç kalındığının göstergesidir. Unutulmaması gereken bir nokta da; diş taşı temizliği kozmetik bir uygulama değildir. Sadece dişlerin beyaz görünmesi için uygulanmaz. Aynı zamanda dişleri onaran ve koruyan bir işlevi vardır. Diş taşlarının neden olduğu en önemli diş problemi diş eti çekilmesidir.

İzmir Diş Eti Tedavi

Diş eti çekilmesi sonrasında yaşanan diş hassasiyetleri, ağız kokusu ve dişin sallanarak düşmesi gibi sorunları kimsenin istemeyeceği sorunlardır İzmir diş eti tedavi işlemi ile bu sorunlarınızı tedavi edebiliriz. Bu sorunları yaşamamak ve her zaman en sağlıklı dişlere sahip olmak için İzmir acil diş hekimi günün 23 saati uzman kadrosu, ileri teknolojik diş tedavi cihazları ve profesyonel hizmetleriyle sizleri bekliyor olacak.