İzmir protez takma diş hizmeti merkezi olan Cadde Dental ağız ve diş sağlığı polikliniği sizlere sağlıklı protez imkanları sunar. İzmir’de protezler hakkında en çok sorulan soruları sizler için derledik.

Protezlerime Alışabilecek Miyim?

Dişlerin yerine uygulanana ve oldukça da kaliteli çözüm sunan <İzmir diş protez hakkında kişilerin aklına takılan birçok soru oluyor. Bu soruların başında ise protezlere alışma süreçleri geliyor. Uzmanların cevapladığı ve genel protez bilgilendirmesi konusunda işinize yarayacak bu bilgiler dışında ağız ve diş yapınıza göre tüm bilgileri uzman diş hekimlerinden almak daha doğru olacaktır. Diş protezi kişiye özel şekilde uygulanır ve herkeste farklı sürelerde alışma süreçlerini tamamlar. Diş protez İzmir genelinde kliniğimiz tarafından yüksek kalitede ve hızlı sürelerde uygulanmakta kesin çözümler sağlanmaktadır.

Protezler Yemek Yemeyi Etkiler Mi?

Protez tedavisi belli bir süreci kapsadığından dolayı kişilerin bu süreçlerde tüm beslenme düzenlerini uzman hekimin direktifleri doğrultusunda gerçekleştirmesi gerekir. Özellikle de protez tedavisine başlandıktan sonra yumuşak yiyecekler tercih edilmeli ve ön dişler asla kullanılmamalıdır. Ağız yapısı, dudaklar ve dil bir süre sonra alışacaktır. Protez uygulandıktan bir süre yeme alışkanlıkları kazanılacaktır. İzmir diş hekimi bu dönemde yemek yemede zorlanabilirsiniz. Ancak bunun kısa bir süre olacağınız ve sonrasında bu sorunun yok olacağını bilmeniz gerekir. Alışma süreçlerinden sonra protezler ağzınızda yokmuş gibi hissedeceksiniz. Özellikle bir dönem hiç dişi olmayan kişiler için protezli dönemde yemek yemede daha fazla rahat edilecektir.

Protez Konuşmayı Etkiler Mi?

Dişler yemek yemede önemli olduğu kadar konuşmada ve görünümde de çok önemlidir. Dişler olmadığı zaman ağız ve çene yapısı bozuluyor bu da haliyle konuşma güçlüğü ortaya çıkartıyor. Başarılı şekilde uygulanan protezlerde bu tip sorunlarla karşılaşılmaz. Protez uygulamasından önce ağzın yapısı göz önüne alınarak birebir ölçülerle protez kalıpları oluşturulur. Çenenin en rahat pozisyonda konumlanacağı bu protezler uzman hekimler tarafından ileri teknoloji cihazları ile uygulanır. Bu profesyonel uygulamalar sayesinde de protez asla konuşma sorunları oluşturmaz.

Protez Sürekli Ağızda Kalmalı mı?

Proteze çabuk sürede alışmak için ilk uygulanmasından itibaren sürekli takılmalıdır. Fakat belli bir süre geçtikten sonra ağız da proteze iyice alışınca protezler geceleri çıkarılmalıdır. Bu sayede protez dokuları dinlenmiş ve korunmuş olacaktır. Ancak protezlerin asla kuru kalmaması gerekir. Gece bir bardak oda sıcaklığındaki suyun içinde bırakılması en doğru yöntemdir. Çok sıcak su protezi aşındıracağından kesinlikle kullanılmamalıdır. Diş protez Karşıyaka kliniğimizde uzman hekimler tarafından uygulanır ve tüm tedavi süreçlerinde hastayla bizzat ilgilenilerek hiçbir sorun çıkmadan sağlıklı dişlere kavuşulması sağlanır.

Protez Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Protez uygulamaları hareketli protezler ve hareketsiz protezler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Bu protezlerin uygulamaları ve işlevsellikleri farklı oluyor. Hareketli protezlerin uygulanma süreleri 5 seans kadar sürüyor. Ancak uzman hekimin gerekli görmesi halinde bu seans süresi artabiliyor. Protezler takıldıktan sonra ise kişilerin şikayetleri, randıman sorunları ve alışma süreçleri için birkaç sefer daha hekim kontrolüne gitmesi gerekiyor. Tüm süreçlerin sonunda protezin doğru ve kullanılabilir şekilde oluşturulması 1,5 – 2 ay gibi bir süreyi kapsıyor.
Hem İzmir’de hem de diş protez Bostanlı ve Karşıyaka’da hizmet veren kliniğimiz dünya standartlarındaki diş protezleriyle her hastasına özenli müdahaleler gerçekleştiriyor ve tam ihtiyaç duyulan diş protezlerinin uygulanmasını sağlıyor.