İmplant Tedavisi Pahalı mıdır?

İmplant tedavisinin pahalı olduğu aslında yanlış bir kanıdır. Tedavinin niteliği ve sağladığı fayda göz önüne alındığında implant tedavisi fiyatları son derece uygundur. Dental implant, kendi dişinize en yakın tedavi yöntemidir ve çiğneme konforu, konuşma rahatlığı, genel ağız sağlığınıza sağladığı fayda ve estetik görünüm açısından beklentilerinizi tam olarak karşılar.

İmplant Fiyatları, markasına göre değişebilmekte ve bazı vakalarda yapılan işlem türü fiyatı etkileyebilmektedir. Buradaki asıl önemli nokta implantın markası değil, kişiye özel uygun olan implantın belirlenmesidir. Çünkü İmplant markalarına göre implantların bir takım farklılıkları olmakta ve yapılan kemik ölçümüne göre en uygun implantı doktor seçebilmelidir. Bu demek oluyor ki en uygun rakamlı implant bazen en avantajlı en doğru implant olabilir.

Bunlara Dikkat Edin

İmplant yaptırmaya karar verdiyseniz diş kliniği ve implant markası seçimi için birkaç tavsiyemiz olacak. Öncelikle “Dental İmplant” başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi; diş kliniği seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç önemli kriter var. Öncelikle hijyene çok dikkat etmeniz gerekir. İmplant uygulaması cerrahi bir operasyondur ve son derece steril bir ortamda gerçekleştirilmesi gerekir. Diş kliniğinin sterilizasyon aletleri ve kliniğin genel hijyen durumu hakkında mutlaka detaylı bilgi alın. Çünkü operasyon esnasında en ufak bir bakteri bulaşması durumunda implant kemikle kaynaşmayacak ve implant kaybı yaşanacaktır. Bu durum sizin için hayati bir risk taşımasa da tedavinin tekrarlanması zaman kaybına yol açacaktır. Ayrıca diş kliniğinin implant tedavileri için garanti verip vermediği de önemli bir konudur. Herhangi bir sebepten ötürü yaşanabilecek implant kaybında, ücretsiz olarak yeni bir implant uygulaması yapan bir diş kliniği seçmeniz maddi riskinizi ortadan kaldıracaktır.

İmplant markası seçimi konusunda diş hekiminizin tavsiyelerine göre hareket edin. Diş hekiminiz, genel ağız sağlığınız, diş etlerinizin durumu ve çene kemiğinizin yapısına göre en uygun implant modelini belirleyecektir. Yerli ya da yabancı implant markaları arasında ciddi fiyat farkları olmakla birlikte, ülkemizde implant üreticilerinin artması, yerli implant kalitesinin önemli ölçüde yükselmesini sağladı. Yani yerli implantların daha ucuz olması, daha düşük kalitede olmaları anlamına gelmiyor. Dolayısıyla implant marka ve model seçiminde diş hekiminizin tavsiyesine uymanız, tedavinin başarısı açısından önemlidir.