Her insanın vücudunda en önemli yeri dişlerdir. İzmir çocuk diş hekimi olan Cadde Dental ağız ve diş sağlığı merkezi insanların dış görünümü, yemek yiyebilmesi ve gülüş açısından en önemli yeri olan parçasıdır. Dişlerimizin görünümü aslında bebekliğimizden başlar çocukluk ve yetişkinlik döneminde en önemli faktörlerden biri olarak devam eder. Diş sağlığını birçok aile aslında çocuklarında giderebilmek için çocuklarını dişlerinin ilk çıktığı andan itibaren hastaneye götürerek kontrol ettirmesi gerekmektedir. Çocukken çıkan süt dişlerini kontrol ettirmenin faydaları çarpık dişleri gidermek ve çürüyen süt dişlerini ileri ki yaşlarda sorun çıkarmaması amacıyla gidermektedir. Çünkü çocukken çıkan süt dişleri önemsiz gibi gözükse de aslından çok önemlidir.

Süt Dişi Çürümesi tedavisi

Çocuklukta süt dişlerinin çürümesi, yamuk diş çıkması ya da dişlerin çarpık olması durumunda erken yaşta müdahale yapılırsa, çocukların ileri ki yaşlarında dişlerinin düzgün görünmesi sağlanabilir. Bebeklerin ve çocukların sağlıklı dişleri olması için İzmir diş hekimi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Diş tedavi İzmir ve diş tedavi Karşıyaka hastanelerinde çocuklarınızın diş kontrollerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Sadece çocuğunuzun dişleri açısından değil çocukların diş doktorlarımıza alışması açısından ve diş tedavileri yapılırken bebeklerin dişlerinde ileri ki yaşlarında problem çekmemesi amacıyla gerekli besinler hakkında bilgi edinmek için de gidilmesi gerekmektedir.

Pedodontist Nedir?

Pedodontist, çocuğunuzun dişlerinin ilk çıkmaya başladığı andan itibaren süt dişlerinde ki önemi ve çürüğü gidermek, yaşı büyüdükçe gelişecek olan ağız ve çenesinde sorun yaşamaması amacıyla ağız ve çenesini kontrol eden diş hekimidir. Aynı zamanda çocukların dişlerini, diş temizliği, dişlerinin düzgün gelişip gelişmediğini, rutin diş bakımlarını pedodontist doktorlarımız tarafından kontrol edilmektedir. Çocuğunuzun diş sağlığı açısından diş doktorlarımıza getirmeniz önemlidir.

Pedodonti Nedir?

Pedodonti çocukların dişlerini ve diş bakımlarını, diş gelişmelerini, diş temizliğini kontrol eden doktorlardır. Hastanemizde pedodonti doktorlarımız mevcuttur. Çocuğunuzun sağlığı açısından önemli olan dişler pedodonti doktorlarımız tarafından kontrol edilerek çocukların dişlerine müdahale edilir ve tedaviler yapılabilir. Ayrıca çocukların dişleri hakkında bilgi verilerek ileri ki yaşlarında diş sağlığı açısından sorunlar yaşamaması sağlanır.

Bebekler Diş Doktoruna Götürülür Mü?

Bebekler de diş doktoruna götürülür. İnsanların diş sağlığı aslında küçüklükten başlar. Bebekken dişlerin ilk çıktığı andan itibaren önemlidir. Çünkü bebeğinizin dişi çıktığı anda sağlıklı bir diş yapısının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Diş yapısı, damak sağlığı, diş çarpıklığı ve diş temizliği ile ilgili gerekli tedavilerin erkenden yapılması önemlidir. Gençlik yıllarında sorun yaşamamak için bebekken doktora götürülen çocukların dişlerinin sağlıklı olması ve bu sağlığı kazanabilmesi için de doktorlarımız tarafından bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Bebekleri Diş Bakımına Nasıl Alıştırabiliriz?

Bebeklerin ve çocukların hatta yetişkinlerin diş doktorundan korktuğu bilinen bir gerçektir. Ancak bebeklerimizin diş doktoruyla erken tanışması korku kavramını giderecektir. Doktorlarımız çocuklar ile bir arkadaş gibi ilgilenmektedirler ve buda bebeklerin diş doktorlarını sevmesi adımını gerçekleştirmektedir. Çocukların diş bakımına alışabilmesi için sık sık diş doktoruna gidip bilgi alması ve düzenli diş bakımı uygulaması gerekmektedir.