Diş estetiği diğer adı ile yaprak porselen olarak bilinmektedir. Diş estetiği nedir araştırması yapan kimseler için kısa bir tanımlama yapmak gerekirse, ilgili kimselerin estetik açıdan sahip olmak istedikleri dişlere sahip olabilmesi için yapılan bir işlem olduğu söylenebilmektedir. Diş estetiği ön dişlere uygulanmaktadır. Diş estetiği ile ilgili kimsenin sahip olduğu diş sorunlarına çözüm sunulmaktadır. Diş estetiği yaptırırken hastanın tercihleri ve diş yapısı göz önüne alınmaktadır. Diş estetiğinde kullanılan plakaların diş yapısına uygun olması, hastanın elde etmek istediği dişleri elde edebilmesi için çok önemlidir. Diş estetiğinde hastanın ön dişlerinde bulunan lekeler ve yine ön dişlerindeki asimetrik görüntü hastanın isteği doğrultusunda giderilmektedir.

Diş Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Diş estetiği tedavi çeşitleri, diş estetiği kapsamında kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Kompozit laminate veneer ve porselen laminate veneer olmak üzere iki malzeme kullanılan diş estetiği tedavisinde, bu malzemeler diş estetiği için ödenecek bedeli de etkilemektedir. Diş estetiği nedir araştırması yapan kişiler için tercih edilen malzemeler ve özellikleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Kompozit laminate veneer: Düşük fiyatı ve tek seansta uygulanabilir olması hastalar tarafından çokça tercih edilen bir diş estetiği tedavi yöntemi olmasını sağlamaktadır. Fiyatı ve kolay uygulanabilirliğinin yanında dişlerde çok az kesim ile uygulanabilir olması bir başka tercih edilme sebebidir.
  • Porselen laminate veneer: Fiyat konusunda her ne kadar kompozit tedavi yöntemine göre daha pahalı olsa da, renklenme konusunda sıkıntı yaşatmamasından dolayı oldukça tercih edilmektedir. Porselen tedavi yönteminde tedavi süresi 5 ile 7 gün arasında farklılık göstermektedir. Porselen laminate veneer tedavi yönteminde dişler 0.7 milimetre kesilmektedir.
dis estetigi ucreti

dis estetigi cesitleri

Diş Estetiği Avantajları Nelerdir?

Diş estetiği tedavisinin avantajları, ilgili kimselerin diş estetiği yaptırmasında en önemli etkenlerdir. Diş estetiği avantajları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Diş estetiği tedavisinin tercih edilmesinin en önemli sebebi olarak diş estetiği tedavisinin kısa sürede gerçekleştirilebiliyor olmasıdır. Diş estetiği tedavisi en fazla 1 haftalık sürede tamamlanmaktadır.
  • Diş estetiği tedavisi ile hasta estetik açıdan elde etmek istediği görüntüye ulaşabilmektedir.
  • Diş estetiği tedavisi, uzun yıllar hastalarına elde etmek istedikleri estetik görüntüye sahip olma imkanı sağlamaktadır.
  • Diş estetiği fiyatları ile elde edilmek istenen sonuç arasında denge bulunmaktadır.

Ayrıca robotik implant nedir? Yazımıza da bakabilirsiniz.

Diş Estetiği Fiyatlarını Ne Etkilemektedir?

Diş estetiği fiyatları, değişik etkenlerden dolayı etkilenmektedir. Diş estetiği nedir araştırması kapsamında fiyatları merak edenler için fiyatları etkileyen etkenler ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Hastanın diş yapısı ve dişlerindeki sorunlar diş estetiğini etkileyen en önemli sebeptir.
  • Diş estetiği tedavisinde kullanılan malzeme bu tedavinin fiyatını etkileyen bir diğer önemli nedendir.