İzmir Diş Beyazlatma

unit-3-1200x675.jpg

İzmir Diş Sağlığı Merkezimizde Diş Beyazlatma

Dişlerin sarı renge dönüşmesinde İzmir Diş Beyazlatma Merkezimizde en büyük etkenler dişlerinize düzgün bakmamaktan geçer. Asitli içecekler, zararlı yiyecekler ve sigara kullanımı dişlerinizin sararmasına ve diş eti hastalıklarına yol açabilir. Diş fırçalama alışkanlığı bulunmayan bireylerde içtiği sudan bile diş rengini sarıya dönmesi için etkin bir roldür. Diş beyazlığı açısından en önemli rol diş fırçalamadır. Düzenli diş fırçalama ile diş bakımınıza gerekli önlemler alındıktan sonra dişleriniz beyaz bir görüntüye kavuşacaktır. Tabi dişleriniz sarardıktan sonra beyazlaması için hastanemize başvuruda bulunabilir ve doktorlarımız tarafından muayene edilebilirsiniz.
Hastanemizde acil rahatsızlıklarınız da acil muayene edilmek için İzmir nöbetçi diş hekimi ziyaretinde bulunabilirsiniz. Ayrıca dişlerinizin sağlığı açısından istediğiniz her saatte Karşıyaka nöbetçi diş hekimi ve İzmir gece açık diş hekimi tarafından muayene olabilirsiniz. Hastanemize gelerek diş beyazlatma konusunda muayene edildikten sonra sararmış dişlerinizi tedavi ederek beyazlatabiliriz. Hatta aşırı sararan dişlerinizi 9 – 10 ton renk farkıyla gerçekleştirebiliriz.

Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Dişlerinizi beyazlatabilmek için hastanemize gelerek doktorlarımız tarafından muayene olduktan sonra iki şekilde beyazlatma işlemi uygulamaktayız. Birinci yöntemimiz profesyonel diş beyazlatma yöntemidir. İkinci yöntem ise ev beyazlatma yöntemidir. Her iki yöntem ile dişlerinizde parlak beyazlığa sahip olabilirsiniz. Ayrıca ev tipi beyazlatma işlemini diş hekimlikte yaptırdıktan sonra da uygulayabilirisiniz.

Profesyonel Beyazlık Nasıl Olur?

Dişlerinizin beyazlaması için ilk önce dişinize ağartıcı bir ilaç olan beyazlatma jeli, dişinizin üstüne sürülür. İlaç sürüldükten sonra lazer ışığı dişinize belirli bir miktar tutulur. Bu işlemde lazer ışığı dişlerinizi beyazlatmaz sadece sürülen ilacın aktif hale gelmesini sağlar. Lazer ışığını tuttuktan sonra dişe sürülen ilaç devreye girer ve dişinizin beyazlama işlemi gerçekleşmiş olur. Karşıyaka Diş beyazlatma işlemi yaklaşık 1 saat kadar sürmektedir. Tabi bu durum hastanın diş durumuna göre değişmektedir.

Evde Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Hastanemize gelen hastalarımız diş doktorlarımız tarafından muayene edilerek, hastanın diş ölçüleri alınır ve alınan ölçüye göre dişin üstüne takılabilmesi için ince bir kalıp oluşturulur. Hastalarımıza verdiğimiz bu kalıbı hastalarımız evlerinde kalıbın içine ilacı sıkarak ağızlarına takar ve günde 7 – 8 saat her gün uygular. Uzman doktorlarımız, hastalarımıza verilen bu kalıpları gece yatarken kullanmalarını öneriyorlar. Evde kullanan hastalarımız daha rahat bir şekilde diş beyazlatma işlemini gerçekleştirebilmekteler ve diş beyazlama süresi evde bu kalıpları her gün yaparak yaklaşık 1 ay içerisinde dişlerinin beyazlamış ve sağlıklı bir görüntüye gelmiş olur.

Diş Beyazlatma Kime Uygulanır?

Diş beyazlatma işlemi yetişkin ve büyüme çağında dişlerinden memnun olmayan herkese uygulanabilir. Sağlık açısında her hangi bir zararı yoktur. Ancak sigara ve renkli içecek tüketenlerin dişleri beyazlatma sonrasında daha kısa sürede sararmaya başlar. Aksi takdirde diş beyazlatma, düzenli bakılması şartı ile 3-4 yıl kadar gitmektedir.

caddedental-logo

Özel Cadde Dental Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak, gelişen teknolojiyi ve yenilikleri yakından izlemek, dental sektörde müşteri memnuniyetini amaç edinmek, kaliteli ve hızlı hizmet anlayışı ile ilerleyerek yolumuza devam etmek başlıca misyonumuzdur.

Blog Yazıları

Kullanım Koşulları

Sitede bulunan içerik sadece bilgilendirme amaçlı olup, doktorun hastasını muayene etmesi, teşhis ya da tanı koyması anlamına gelmez. Site kullanımıyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için lütfen “Kullanım Koşulları” sayfamızı inceleyiniz.

Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikamız Bu web sitesini ziyaret etmeniz ve bu site aracılığı ile sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında, size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartlara tabidir ve işbu web sitesini ziyaret ederek “Gizlilik Politikası“nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

Copyright by Cadde Dental 2017. All rights reserved.

WhatsApp chat